Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sivas58 Avatarı

Gerçek Adı
    ömer yılmaz
    Son Giriş
    20.02-2015
    Saat
    23:48
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba kardeşlerim biliyorsunuz bugun e kpss son gunu ben ogretmenlık mezunuyum
    1. e kpss den tercih yapsam normal kpss den de ogretmenlık ıcın tercıh yapsam memurluga gitmeyip öğretmenlıge gidebilirmiyim
    2. ekpss den memur olsam daha sonra kurumlar arası gecısle ogretmen olabılırmıyım
    3.memur oldugun sırada tekrar lısans kpss ye gırıp ogretmen olarak atansam memuriyetten istifa etmem beklemem vs gerekıcekmı dırek gecıs yapabılırmyım

bu konularda bılgısı olan Allah rızası ıcın yardımcı olsun tsk ederım sımdıden herkese

Üye
    Christian Avatarı

Gerçek Adı
    n0aX
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1) evet
    2) hayir
    3) istifa etmen ve 6 ay beklemene gerekir.

benim bilgim bu yonde.

Üye
    yalnizefe Avatarı

Son Giriş
    22.10-2017
    Saat
    11:47
    Yaşadığı Yer
    K.Maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    MEB, kurumlararası geçişi kaldırdı. önceden muvafakat sorunu vardı, dava açıp muvafakat alıyordun öğretmenliğe geçiyordun. meb, memurun öğretmen olmasını zorlaştırdı. ancak; kpss ile memur olup, ekpss ile öğretmen olursun bunda kolaylık var. 2014 ekpss ile memur olursan 2016 ekpss ile öğretmen olabilirsin.

MEB yönetmeliği;
    MADDE 15 – (1) Bakanlık merkez ve taşra teşkilatı ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Devlet Memurlarıı Kanunu kapsamında eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfı dışındaki diğer hizmet sınıflarında hâlen asıl memur olarak görev yapanlar ile Devlet memuru olarak çalışmakta iken görevlerinden ayrılanlar, bu kapsamda başvuruda bulunabilirler."
    bu madde kaldırıldı. Böylece MEB kurumlar arası geçişi kaldırdı.]