Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 23 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    taylanx Avatarı

Gerçek Adı
    murat aslan
    Son Giriş
    12.11-2014
    Saat
    21:06
    Yaşadığı Yer
    maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selam arkadaşlar ben lisans ögretmenlik mezunuyum. baktım türkçe öğretmenliği görünmüyor. 20 kişilik kontejanda tercih yapamayacakmıyımk şimdi

Üye
    ArTe Avatarı

Son Giriş
    21.06-2017
    Saat
    09:34
    Yaşadığı Yer
    ---
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

puanının iyi veya kötü farketmez memurluk seç açıkta kalmaktan iyidir. şuan öğretmen atamaları da gecikiyor. engelli öğretmen ataması da ne zaman olacağı belli değil. engelli öğretmen ataması olunca kurumundan bir belge alıp bu atamaya başvurabilirsin ama tam emin değilim yanlış yönlendirmiyim bildiğim kadarıyla belge içinde amirin imzası lazım belki izin de vermeyebilirler. engelli öğretmen ataması bana göre 2015 ten önce olmaz

türkçe öğretmeni ihtiyacı yoksa tercih yapamazsın sadece 4001 kodundan memurluk seçebilirsin. her öğretmenliğin de ayrı kodu var

Üye
    hatti Avatarı

Son Giriş
    22.05-2015
    Saat
    10:31
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sadece 4001 tercihi yapabilirsin ya da riske girmemek için öğretmenlik atamasini bekle. 1000 kişi veya daha fazla engelli ogretmen atamasi olmasini bekliyorum. Memur olarak atanirsan ogretmen olmani zora sokarsin. Ekim gibi ogretmen atamalari gerçekleşir.

Üye
    taylanx Avatarı

Gerçek Adı
    murat aslan
    Son Giriş
    12.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler arte sağol bilgilendirme için

Üye
    NETBUS Avatarı

Gerçek Adı
    Megalodon
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    02:08
    Yaşadığı Yer
    Karadeniz
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

öğretmen arkadaşlar, kesinlikle öğretmen kadrolarını beklesin. öğretmenliğin eğitimini almışken normal memur olmayın. ne kadar olsa öğretmenlik iyidir. 8 / 5 çalışmazsınız. boş günleriniz olur. en önemlisi 2 ay yaz tatili paha biçilmez.

Üye
    rind Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    22:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Taylan ben de aynı durumdayım. Öğretmen ataması olacak mı belli değil. Önümüzde iki seçenek var. Ya memurluk yazacağız, atanirsak bu durumda öğretmenliğe geçiş için 2016 ekpss yi bekleyeceğiz. Yani tekrar sınava girmek gerekiyor. Ekpss bir daha olur mu olmaz mı o bile belli değil. İkinci seçenek memurluk tercihi yapmayıp öğretmen ataması olmasını bekleyeceğiz. Bu da ciddi bir risk olur mu ne zaman olur. Tam bir muamma. Halbuki atama takvimi belli olsa ona göre hareket ederiz. Ama maalesef resmen kumar oynuyoruz.

Ekim'de atama olacağı , 1000 yada daha fazla atama olacağı sizin temenniniz. Bunu bende temenni ediyorum. Ama şuan böyle bir bilgi net değil. Ya atama olmazsa bir sene daha. Öğretmen atamasını bekle diyorsunuz. Bence insanları bu şekilde yönlendirmek yerine biliyorsanız seçenekleri söyleyin herkes kararını kendi versin. İnsanlara umut vermeyin lütfen kesin bilgi yokken.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: hatti Mesajı Gör
    Sadece 4001 tercihi yapabilirsin ya da riske girmemek için öğretmenlik atamasini bekle. 1000 kişi veya daha fazla engelli ogretmen atamasi olmasini bekliyorum. Memur olarak atanirsan ogretmen olmani zora sokarsin. Ekim gibi ogretmen atamalari gerçekleşir.

Üye
    hatti Avatarı

Son Giriş
    22.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

40bin ogretmen alinacagi söyledi bakan ben onun yalancisiyim. Tabi ki temennim 1000 engelli ogretmen alinmasi bunun garantisini kimse veremez. 2012 deki engelli alimlarindaki rezilligi tekrar yapmazlar. Eğer tercih yapmazsaniz bu sizin sorumluluğunuz da olur ama 6 ay sonraki memur alimlarinda tercih yaparisiniz. Riskiniz de bu olur.

Üye
    hercan Avatarı

Son Giriş
    29.09-2014
    Saat
    01:54
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öğretmenlik atamasını beklemek mantıklı olur. Biraz sabretmek gerekiyor bazen. Taylandı peki puanın kaç onu da söyleseydin daha sağlıklı olurdu.

Üye
    saltuk buğra Avatarı

Son Giriş
    25.01-2017
    Saat
    11:36
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hocam türkçe öğretmenliği bitirmişisn ekpss de ne işin var Allah aşkına şuan en iyi atamalardan biride türkçe öğretmenliğine yapılıyor sanırsam 70-75 civarı kpss puanı ile atanıyosun bekle biraz paşa gibi öğretmen ol ne işin var düz memurlukta madem okudun iyi bölümü

Üye
    rind Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

40000 öğretmen alacaklar evet de hiç engelli öğretmen atamasından bahseden oldu mu? Hem 6 ay sonra memur alacaklarının ne garantisi var? Bakın siz söylüyorsunuz 2012 rezilligi falan diye. İyi niyetinizden şüphem yok ama Tekraren söylüyorum bence hic kimseye tercih yapma bekle demeyin. Yarın ne olur kimse bilemez.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: hatti Mesajı Gör
    40bin ogretmen alinacagi söyledi bakan ben onun yalancisiyim. Tabi ki temennim 1000 engelli ogretmen alinmasi bunun garantisini kimse veremez. 2012 deki engelli alimlarindaki rezilligi tekrar yapmazlar. Eğer tercih yapmazsaniz bu sizin sorumluluğunuz da olur ama 6 ay sonraki memur alimlarinda tercih yaparisiniz. Riskiniz de bu olur.

Üye
    taylanx Avatarı

Gerçek Adı
    murat aslan
    Son Giriş
    12.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

puanım 86 380. sıradayım

Üye
    ArTe Avatarı

Son Giriş
    21.06-2017
    Saat
    09:34
    Yaşadığı Yer
    ---
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

memurluk öğretmenlikten daha iyi ki, manevi olarak öğretmeni artık itibarsızlaştırdılar. dayağı geçtim linç ediliyorsuni bıçaklanıp öldürüluyorsun. okuldan eve iş getiriyorsun. yarın kaç sınıfa dersin varsa evde ön hazırlık yapman lazım . okulda eğitimle ilgili ekstra işler yapıyorsun. memur gene eve gel dik bacakları koltuğa yat uzan yarın napcam derdi yok evde iş derdi yok. 30-40 tane öğrenciye bağırıp ders anlatmak yok.
    taylan kardeşim puanın da çok iyi, memleketine atanırsın memur olarak evden işe gidip gelirsin. öğretmen olunca ek derslerle 500- 600 lira daha fazla alcan okadar .

Üye
    Kederli Avatarı

Son Giriş
    17.10-2017
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    *
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Arte öğretmenliğin itibarsızlaştırılması var ama iyi yanları da var. Ben mezuniyetim farklı da olsa uzun yıllardır öğretmenlik yapıyorum. 2700 TL maaş alıyorum. Ekders olarak haftada 20 saat derse girersen 250 TL civarı, 30 saat derse girersen 650 civarı alırsın (hesaplamalar değişebilir). İdare uygun görürse boş günün bile çıkabilir. Eylül ayında 850 TL ödenek alıyoruz. Şubat tatili 2 hafta, yaz tatili 2 ay. Ama sabırlı olmak, öğrencilerle ilgilenmek kolay değil, yıpratıcı. Hele de yeni nesli düşününce. Şu an en düşük maaşı (düz memur dışında) öğretmenler alıyor desek anlış olmaz. Eğitime verilen önem de ortada. Öğretmene bir dokun bin ah işit ama bir yandan da onbinler öğretmen olmak için çabalıyor.

Üye
    rind Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Birçok arkadaşım var mebde memurluk yaz rahat edersin diyor. Sen ne dersin öğretmenlik mi memurluk mu tercih etmeli

Üye
    hatti Avatarı

Son Giriş
    22.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    40 yas sıkintisi olmasa ben de öğretmenlik tercihi yapacaktim ama süreç uzayinca kaldi. Öğretmenlik belki ilk yıllarda zor gelecektir konuların unutulmasi yüzünden ama 3 4 sene sonrasında çok rahat edilecek bir meslek. 15 gün tatil haftalık 15 saat mesai ve yaz tatili. Eve is götürme sadece öğretmenlerde var ama yine de çoğu mesleğe gore rahat bir is.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon