Toplam 13 mesajın 1-13 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    synax Avatarı

Gerçek Adı
    Sedat
    Son Giriş
    25.08-2015
    Saat
    15:45
    Yaşadığı Yer
    Hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar merhabalar. Ben ekpss'ye 2 yıllık bölüm okurken girdim. Önlisans sınavına girecekken ösym merkezindeki görevli ya üniversiten bitmezse yerleşemezsin falan deyip aklımı çeldi, yaz okuluna kalacağım kesindi ve tercihler haziran gibi açıklanır diye düşünüp bende buna uydum ve lise düzeyinde girdim. Ancak şu anda ön lisansı tamamlamış bulunuyorum. Acaba tercihlerde önlisans ile bitirdiğim bölümün ortaöğretim kodunu yazar da atanırsam geçerli olur mu?

Bilgi sahibi olanlar yarcımcı olursa sevinirim ya da ösym den bu konuda bilgi alabilir miyim? Tercihlerimi ona göre yapayım.

Ayrıca da bir soru sormak istiyorum. Örneğin ortaöğretimle atanan bir memur vs. sonradan yüksek öğrenim görüp diploma edindikten sonra memurlukta kademe atlıyor maaş artışı falan oluyor. Şimdi ben lise düzeyinde yerleşirsem ön lisans mezuniyetimden dolayı anında yükseliş yapabilir miyim acaba?
    Konu synax tarafından değiştirilmiştir (31.08-2014 Saat 11:47 ). Gerekçe: Ayrıca soru

Üye
    ilim Avatarı

Gerçek Adı
    ilim
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba. Lise düzeyinde okurken girdiğiniz için tercihi de lise kontenjanlarından yapacaksınız. Şu anda ön lisanstan yapamazsınız. Sizin durumumuz kazanılmış hak olduğu için bir daha ki sinavda ön lisans düzeyinde girene kadar tüm tercihleri lise düzeyinde yapabilirsiniz. Arastirmalarim bu yönde idi. Umarım hayırlı bir yere yerleşirsiniz

Üye
    karargahx Avatarı

Son Giriş
    24.08-2017
    Saat
    13:51
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Önlisans diplomasını bikere yok olarak farzet ona göre tercih yap Lise olarak girdin lise olarak puan aldın liseden hangi bölümden mezunsan ona göre tercih yapabilirsin keşke uymasaydın görevliye hiç olmadı 2. atamayı beklerdin neyse sağlık olsun..

Üye
    amonsa Avatarı

Gerçek Adı
    s
    Son Giriş
    30.08-2016
    Saat
    21:19
    Yaşadığı Yer
    k
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence sen iyi bir arastır cunku iş başı yaparken senden lise diploması isteyecekler sen ama önlisans mezunu durumdasın bence senin tercih hakkın ölmüş durumdadır osym yi ara sor derim

Üye
    synax Avatarı

Gerçek Adı
    Sedat
    Son Giriş
    25.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ilim Mesajı Gör
    Merhaba. Lise düzeyinde okurken girdiğiniz için tercihi de lise kontenjanlarından yapacaksınız. Şu anda ön lisanstan yapamazsınız. Sizin durumumuz kazanılmış hak olduğu için bir daha ki sinavda ön lisans düzeyinde girene kadar tüm tercihleri lise düzeyinde yapabilirsiniz. Arastirmalarim bu yönde idi. Umarım hayırlı bir yere yerleşirsiniz
    Hayır onu biliyorum da demek istediğim bitirdiğim ön lisans bölümünün lise düzeyindeki yerlerine tercih yapabilir miyim? Örneğin atanırsam benden o bölümün lise diplomasını isteyecekler ama ben ön lisans diplomasını verecem.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: karargahx Mesajı Gör
    Önlisans diplomasını bikere yok olarak farzet ona göre tercih yap Lise olarak girdin lise olarak puan aldın liseden hangi bölümden mezunsan ona göre tercih yapabilirsin keşke uymasaydın görevliye hiç olmadı 2. atamayı beklerdin neyse sağlık olsun..
    Aynen de işte devletin ne yapacağını bilemiyorsun ki. İlk atamalarda fazlaca kişi alınır diye düşündüm, dedikodular da o yöndeydi. 2. atamalarda ömssden bildiğiniz üzere Allaha emanet ne zaman yapılır ya da yapılır mı belli değil. Çok yanlış bir zamanda yapıldı sınav aslında. Okul dönemi yapılması böyle sorunlara yol açıyor. Neyse hayırlısı artık araştırcam biraz daha. Teşekkürler.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: amonsa Mesajı Gör
    bence sen iyi bir arastır cunku iş başı yaparken senden lise diploması isteyecekler sen ama önlisans mezunu durumdasın bence senin tercih hakkın ölmüş durumdadır osym yi ara sor derim
    Lise diplomasını geri alıyorum zaten işe o şekilde başvurabilirim ama bilgisayar teknolojisi mezunuyum şu anda lise bölümüm ise sosyal bilimler. Hoş sosyal bilimlere de alan açılmıyor 2001 kodundan tercih yapacam. Ama kendi alanımla ilgili bir iş olmayacak bu.

Ayrıca da bir soru sormak istiyorum. Örneğin ortaöğretimle atanan bir memur vs. sonradan yüksek öğrenim görüp diploma edindikten sonra memurlukta kademe atlıyor maaş artışı falan oluyor. Şimdi ben lise düzeyinde yerleşirsem ön lisans mezuniyetimden dolayı anında yükseliş yapabilir miyim acaba?

Üye
    ilim Avatarı

Gerçek Adı
    ilim
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Ortaöğretim de hangi bölümü bitirdiyseniz ona göre tercih yapabilirsiniz. çünkü atama olduğunda sizden liseye ait belgeleri isteyecekler. Bu durumda belgeyi veremeyeceğiniz için atama iptal olabilir.
    Forumda olduklarıma göre asalet tasdik olduktan sonra ön lisans diplomanızı verirseniz maaş farkı oluyormuş.

Üye
    tekgoz123 Avatarı

Gerçek Adı
    özcan özmen
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:42
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    5

kardeşim konu dışı ama yüzde kaç özürlü durumun var.

Üye
    unknown_girl Avatarı

Son Giriş
    05.08-2017
    Saat
    21:27
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba,
    Osym klavuznda bu konu ile ilgili bilgi verilmis. Sizi ilgilendiren kismi yaziyorum.

Ortaogretim duzeyinde sinava giren; ancak, sinava basvurdugu donemde on lisans/lisans
    mezuniyetini bildirmeyen adaylarin (2014-EKPSS'ye basvurunun son gunu olan 7 Mart 2014 tarihi ve
    oncesinde bir on lisans veya bir lisans diplomasi almaya hak kazanmis adaylar),
    .......
    Bu tercih islemlerinde tercih yapmalari sistem tarafindan engellenmistir.

Eger siz 7 Mart 2014 tarhinden sonra mezun olduysaniz ortaogretim duzeyinde tercih yapabilirsiniz.
    Hakkinizda hayirlisi olsun.

Üye
    ilim Avatarı

Gerçek Adı
    ilim
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Unkonown_girl kardeşim, orada belirtilen farklı, arkadaşın durumu farklı. Sınav tarihinde arkadaş hala okuyor o yüzden tercihinde sıkıntı olmaz.
    Synax kardeşim siz bu durumu yine de ösym ye sorun bence. Sonucu da bizlere bildiriseniz zamk iyi olur, okuyan arkadaşlar da bilinçlenir.

Üye
    synax Avatarı

Gerçek Adı
    Sedat
    Son Giriş
    25.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilim;
    Haklısın teşekkürler. Yarın bi ösym ye de sorup öyle tercih yapayım.

tekgoz123;
    %80 dostum.

unknown_girl;
    ilim;

Evet ilim'in de söylediği gibi durum. Zaten orada da yazmışım. Zaten kararsızdım hangisini yapacağıma dair ama önlisans düzeyinde girecektim, kaydı yapan yetkili kafama girince bende lise yaptım. Yarın ösym ile görüşüp bilgi alıp buraya da yazarım. Teşekkürler yorumlarınız için

Üye
    Hüesyin Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin
    Son Giriş
    12.06-2017
    Saat
    23:07
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sonucu yazarsan sevinirim,aynı durumdayım açıköğretimi bitiremem diye lise olarak girdim,tek ders sınavında dersi verdim.

Üye
    amonsa Avatarı

Gerçek Adı
    s
    Son Giriş
    30.08-2016
    Saat
    21:19
    Yaşadığı Yer
    k
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sınavlar 2 sene gecerli oldugundan dolayı olmaz girdigin duzeyden daha yuksek bi durumdan mezunsun suan da elinde önlisans diploması varsa lise diploması otomatikmen ölü duruma geciyor

Üye
    synax Avatarı

Gerçek Adı
    Sedat
    Son Giriş
    25.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Hüesyin Mesajı Gör
    sonucu yazarsan sevinirim,aynı durumdayım açıköğretimi bitiremem diye lise olarak girdim,tek ders sınavında dersi verdim.
    Arıyorum ama sürekli meşgul ösym. Yarın ilimdeki ösym merkezine gitmeyi düşünüyorum. Bi cevap aldığımda yazarım buradan.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: amonsa Mesajı Gör
    sınavlar 2 sene gecerli oldugundan dolayı olmaz girdigin duzeyden daha yuksek bi durumdan mezunsun suan da elinde önlisans diploması varsa lise diploması otomatikmen ölü duruma geciyor
    7 mart tarihine kadar mezun durumda olanlarınki ölüyor diye biliyorum ben. Klavuzda öyle belirtilmiş çünkü yukarıda da bir arkadaşın belirttiği gibi. Yine de ösym ile görüşcem işte. Diploma yok henüz. Yaz okulu yeni bitti.