Sayfa 1 / 13 1234511 ... SonSon
Toplam 192 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sedatgedik Avatarı

Gerçek Adı
    sedatgedik
    Son Giriş
    20.06-2017
    Saat
    00:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selaun aleyküm.
    arkadaşlar bildiğiniz üzere EKPSS tercihleri açıklanmıştır. 3,000 personel alım sayısı 4,151 e çıkarılmıştır. EKPSS de en çok personel sayısı ortaöğretim(lise) alımı gerçekleştirileçektir.

tercih yapımında kardeşlerim öncelikle meslek bölümlerinden mezun olan kardeşlerim için ifade ediyorum.
    kardeşlerim tercih kılavuzunda meslek alanları için belirlenen meslek dalları var. örneği: sağlık ebelik hemşirelik makine tesisat boya v.s öncelikle kendi meslek dalınız tercih klavuzuna yazmanısınız. neyi nereye yazcağınızı zaten başlık isimleri sizi gönlendiriyor. kodlar meslek alanları v.s.
    örneği: kod:2111 meslek alan:makine ilçe:diyarbakır v.s
    belirtilen kodun karşısında yani 2111 in karşısında ilçeler yazılmaktadır. çalışmak istediğiniz ilçeye ait kodları yazınız. diyarbakırın kodu 2111 yazmış iseniz istanbulda çalışamazsınız. 1 sene doldurduktan sonra tayin isteyebilirsiniz.

şayet mezun olduğunuz meslek dalı kılavuzlarda yok ise herhangi bir bölümden mezun olmak diye belirtilen meslek dalları vardır. o meslek dallarından tercih yapabilirsiniz.

örneği: makine mezunusunuz. fakat makine bölümünde alım gerçekleşmesi yapılmamış ise. meslek dalları arasında makine yok ise herhangi meslek alanından mezun olmak alanlarında tercih yapabilirsiniz. onlarda şayet kadroda açıklık olursa kura ile alımları gerçekleşeçektir.

soruları olan kardeşlerim buraya yazınız. gecde olsa cevap vericem. ( cevapları akşamları verebilirim. )

önemli not: makine mezunlu kardeşlerim. makine tesviye yada ressamlık gibi alanlarda mezun iseniz. tarım makine meslek alanları vardır o alanları yazmayınız o makine bu makine aynı değildir... lütfen dikkatli olunuz...şaşırtıcı yöntemler vardır.

Üye
    Loris Avatarı

Gerçek Adı
    Sercan
    Son Giriş
    20.11-2017
    Saat
    21:57
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

izmirdeyim 73 puanım var bilgisayar ve elektronikten iyi anlıyorum lise mezunuyum şimdi benim nereyi seçmem daha uygun olur kardeşim bir yardımcı olur musun?

Üye
    selocanlar Avatarı

Gerçek Adı
    veli
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:06
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

ben kuraya tabıyım tercıh konusunda bılgım yok fazla tercıh rabotunu ındırdım ,ılkokul mezunuyum 999,demek ılk okul demekmış1000 demek orta okul 1001erkek cınsıyetrı,robota baktıgımda,nıtelık kodu,bı suru sey yazıyo,yardımcı olursan sevınırım tşk sedat gedık,,beklıyoruz ,

Üye
    meralmiz Avatarı

Gerçek Adı
    meral
    Son Giriş
    01.02-2015
    Saat
    12:23
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar şimdi bir soru soracağım ama lütfen KESİN bilgisi olan cevaplasın;
    1-şimdi halen memur olanlar üst kadroya geçme haricinde tercih yapamaz aynı kadroya değil mi
    2-emekliler tercih yapacak mı

Üye
    NETBUS Avatarı

Gerçek Adı
    Megalodon
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:02
    Yaşadığı Yer
    Karadeniz
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

iktisat, işletme, çalışma ekonomisi dalında mezunlar düz memurluk 4001 i seçmemiz mi daha doğru ? tüm ilçeler yazan seçeneklerde merkez ilçeyi seçmek imkansız mı ?

Üye
    sedatgedik Avatarı

Gerçek Adı
    sedatgedik
    Son Giriş
    20.06-2017
    Saat
    00:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

LORİS: bilgisayar ve elektronikten iyi anlaman sana bu atamada sana bir + kazandırmıyor. mezun olduğun okuldan aldığın diploma üzerinde yazan meslek alanları sana + kazandırıyor. şayet bir meslek alanın yok ise okul tarafından tamamladığın. Kodu :2001 Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak. diye alanlar vardır ordan tercih yapabilirsin. (2001 kodu örnektir ona kafayı takma önemli olan kodu değil Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmaktır önemli olan. )

selocanlar: belirttiğin sistem aşaması doğrudur. ilk okul bitirip 5 sınıftan sonra okumayanlar var onlar 999 kodlu alanlarda tercih yapmaya haklara sahiptir. 8 sınıf bitiripte 9 sınıf okumayan kardeşlerimizde 1001 kodlu alanlarda tercih yapabilecektir. bazı alanlarda erkek yazar. erkek yazan kısımlarda tercih erkek memur adaylarına aittir hanımlar yapamaz.

engelli memurlar üst kadroya geçme hakkı benim bildiğim yoktur. çünkü erken emeklilik göz önüne alınıyor. yani üst kadroya geçme hakkı olsa idi atamalar sıklıkla olurdu buda devlet dairesinde iş aksamasına yol açar.ama bu suali gelede ösym arayarak bilgi temin edebilirsiniz. emeklilerin tercih yapma hakkına gelince Yönetmeliğin 14. maddesi sadece halen çalışanların başvurmasına sınırlama koymuştur. Ancak istifa edenlerin yeniden EKPSS tercih işlemlerine katılmalarında sınır yoktur. Siz de diğer adaylar gibi kurum ve kadro tercih edeceksiniz, yerleştirmeler sırasında. Hangisine puanınız yeterse oraya yerleşeceksiniz. Bunun eski kurumunuz olup olmayacağı sizin kadro tercihi ve puanınıza göre değişecektir.

netbus: tüm ilçelerde merkez ilçeleri seçme hakkı senin elindedir. bu konuda yasak yoktur. merkezi seçebilirsin. 2012 deki tercihte kişilerin sadece ulunduğu ilçeleri tercih yapma hakkına sahipti. şimdi istediğin yerden tercih yapma hakkın var. 4001 kodu iktisat işletme çalışma ekonomisine verilen kod ise o kod üzerinden tercih yapma hakkın var. şayet istisat işletme ve çalışma ekonomisinde tercih kılavuzunda kod yok ise o zaman Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmaktır önemli olan. 2001 kodlardan tercih yapma hakkına sahipsin...

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    00:15
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Netbus
    Tüm ilçeler yazan kadrolara atanırsanız. Atandığınız yerdeki amir sizi ihtiyaç dahilinde istediği yerde değerlendirir. Yani amirin inisiyatifindesin.

Üye
    selocanlar Avatarı

Gerçek Adı
    veli
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

sedat bazı tercıhlerde 999,ılkokul ve otra okul 2sı bırden yazılmış,buralarada tercıh yapa bılıyormuyuz senden rıcam,bana zahmet olmasa ,ornek saglık bakanlıgına tercıoh yapıcam turkıye genelınde,dedıgımde burada 30 ılı asmam gereklı sanırım,mesela antep merkez veya tum taşralar gıbı,bana bı ornek goster arkadasım işsizim ve bır oglum var bakmam gereken,ayrıntılı olursa sevınırım mesalakura ılk okul,999,1101 erkek,,onunda kodunu gırıyoruz,sonara bulundugumuz< veya tercıh ettıgımız ılın kodu nerde yazıyo,kısaca anlatıver arkadasım çok tşjk kal saglıcakla,

Üye
    Enginden Avatarı

Gerçek Adı
    Engin DENİZ
    Son Giriş
    08.08-2016
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    gazian tep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

elrktronik teknikeri olarak kadro açılmamış değilmi

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Evet bazı tercihlere 999-1000-1001 kodları yazılmış. Buralara ilkokul olarak tercih yapabilirsin
    ÖSYM nin hazırlamış olduğu kılavuzda kod var onu tercih sırasına göre ÖSYM nin sitesindeki kendi şifrenle giridğin yere yazacaksın en sonunda onaylayarak yercihini bitireceskin.

Üye
    selocanlar Avatarı

Gerçek Adı
    veli
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

ya bu aıle sosyal polıtıkalar bakanlıgı yardımcı olmuyo bu ıldekı kendınız yapıcaksınız dıyo,ılk okul mezunu bır adam nasıl olurda,tercıh yapabılır anlamış deyılım,,esat 999,1000,1001 ben ılk okulu bıtırdım 5 kadar okudum,kafam bassa yapıcam ,aradım buradakı çalısan memurları onlardea yok bızle alakası8 yok dıyorlar,1000 tklıyorum seceneklşer cıkıyo ıste su sertıfıkası olucak elınde belgesı olucak dıye burası zaten devletın ozel sıtesı bılenler bılır,dayın varsa alem senmın sogol esat kafam bu adaletsızlıge basmıyor,

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Veli kardeşim kendini bu kadar sıkıntıya sokma;
    Sen İlkokul meuzunuysan 999 nitelik kodu olan kadroları tercih edeceksin. Hele bir tercihler açılsın. Biraz sabret.

Üye
    Danua. Avatarı

Son Giriş
    30.09-2017
    Saat
    15:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bazı kurumlar (Genelkurmay , Adalet Bakanlığı) "Güvenlik Tahkikatının Olumlu Sonuçlanması" diye bir ibare var burda memur adayının siciline mi bakıyorlar yoksa ailede kardeşler ve anne , babanında siciline de bakarlar mı ?

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Güvenlik tahkikatında aile bilgilerinede bakıyorlar.

Üye
    selocanlar Avatarı

Gerçek Adı
    veli
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    esat kardesım zaten umudum yok devlet nerde at hırsızı var kodroya tabı tutuyo _burası devletın ozel engellıler bız platform_,bılen bılıyo bılmeyende bılmıyo bı8z burada sydv memurlarınıda sosyal polıtıkalarda gorev yapan bazı memurelernııde bılıyoruz, sıkıntı o deyıl ESAT,INSANLARI KANDIMAYALIM mılı yalanlarla saygılar,

Sayfa 1 / 13 1234511 ... SonSon