Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 36 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sivas58 Avatarı

Gerçek Adı
    ömer yılmaz
    Son Giriş
    20.02-2015
    Saat
    23:48
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Işimiz e kpss ile zor

Üye
    ArTe Avatarı

Son Giriş
    21.06-2017
    Saat
    09:34
    Yaşadığı Yer
    ---
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

kpss gibi olursa engelli öğretmen atamalarının ağustosta olcağını sanmıyorum. eylülün ilk haftası olabilir

Üye
    hatti Avatarı

Son Giriş
    22.05-2015
    Saat
    10:31
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, 40 bin öğretmen atamasıyla ilgili yasal düzenleme konusunda CHP ve MHP grup başkanvekilleriyle daha önce mutabakata vardıklarını ve Meclis'in 28 Ağustos'ta özel gündemle toplandığında bu konuyu çözeceklerini bildirdi.

Ünal, AA muhabirinin, 40 bin öğretmen atanmasına ilişkin yasal düzenlemenin ne zaman yapılacağına ilişkin sorusu üzerine, Meclis'in kapandığı gün öğretmen atamalarıyla ilgili "Meclis'i kapatıyoruz ama ağustos içinde öğretmen atamalarıyla ilgili konunun düzenlenmesi gerekiyor" diyerek, diğer partilerle görüştüklerini söyledi.

Mahir Ünal, Meclis'in kapandığı gün CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ve MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu ile görüştüklerini bildirerek, Meclis'in 28 Ağustos'ta özel gündemle toplandığında, bu konuyu çözmek için mutabakat oluşturduklarını bildirdi.

Ünal, "CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, destek veririz diye açıklama yapmış. Orada arkadaşlar hemen bir pozisyon alıyorlar. Biz zaten bunu yapıyoruz. Hem torba kanun tasarısında hem de bununla ilgili bir teklif var. Dolayısıyla biz bunu 28'inde zaten çözeceğiz" diye konuştu.

Üye
    yalnizefe Avatarı

Son Giriş
    22.10-2017
    Saat
    11:47
    Yaşadığı Yer
    K.Maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

TEDAY Başkanı İlimdar Boztaş, TBMM'nin yapacağı 28 Ağustos'taki 40 bin öğretmen konusu için özel toplantısında, engelli öğretmen alımı konusunun da gündeme geleceğini söyledi.

İşte TEDAY Başkanı İlimdar Boztaş'ın açıklaması:
    "Engelli öğretmen adaylarımızın dikkatine 28 Ağustos tarihinde TBMM cumhurbaşkanlığı yemin töreni için olağanüstü toplanacak. Aynı genel kurulda gündeme bir madde eklenerek 40 bin öğretmen ataması konusu da aynı gün görüşüleceğini MEB Nabi AVCI açıklamıştır.
    Engelli öğretmen adaylarımızın da 40 bin atamayla birlikte değerlendirilmesi için girişimlerde bulundum. Bu gün MHP Kahramanmaraş milletvekili Sayın Mesut DEDEOĞLU ve CHP İstanbul milletvekili sayın Faik TUNAY ile görüştüm. Bu hususta sizlerin bütün sorunlarını kendileriyle paylaştım her iki milletvekilimiz de konuyu büyük hassasiyetle karşılıyarak yardımcı olacaklarını belirttiler ve sizlere selamlarını ilettiler.

Engelliler Sitesi - Engelli öğretmen alımı 28 Ağustos'ta TBMM'de

Üye
    rind Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    22:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu engelli öğretmen ataması için önerge verdiğini söyledi. İnşallah diğer vekiller de aynı hassasiyeti paylaşır.

Üye
    hatti Avatarı

Son Giriş
    22.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Engelli öğretmen atamalarında da yaş ile ilgili bir sinirlama var mi?

Üye
    rind Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kesin bilmiyorum ama normal kpssde 40ti sanırım ama ekpss de var mı bilmiyorum.

Üye
    esin32 Avatarı

Gerçek Adı
    esin
    Son Giriş
    04.06-2016
    Saat
    20:36
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

biraz konu dışında ama bir bilgi sormak istiyorum. Engelli raporu alıp normal kpss basvurduğumuzda (öğretmenlik için ) bize bir öncelik veriliyor mu ?

Üye
    meralmiz Avatarı

Gerçek Adı
    meral
    Son Giriş
    01.02-2015
    Saat
    12:23
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Slm arkadaslar eylül ayında 40 bin öğretmen atamasıyla birlikte engelli öğretmen de mi aalınacağını açıkladı nabi avcı

Üye
    hatti Avatarı

Son Giriş
    22.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sanirim 30bin civarinda ogretmen alimi olacak ve bunların içerisinde engelli öğretmenler de olacak ama hangi branşlar kaç kişi alınacak bilmiyorum. Bunların cevabini merakla bekliyorum. Umarim 40 yas uygulaması yapilmaz 2 ayla kaybederim yoksa.

Üye
    ArTe Avatarı

Son Giriş
    21.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ---
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Mart ayında ömss puanına göre alınan engelli öğretmenlerin branş dağılımı nedir ?

ben araştırdım bulamadım .

Üye
    yalnizefe Avatarı

Son Giriş
    22.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    K.Maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

EKPSS tercihleri 8 Eylül'de sona eriyor. Tercihler sona ermeden, MEB'in, engelli öğretmen ataması ile ilgili açıklama yapması gerektiğini gündeme getirmiştik. Günler geçmesine rağmen, Milli Eğitim Bakanlığı'ndan hala olumlu-olumsuz herhangi bir açıklama yapılmadı. Bakanlık ve yetkililer, engelli öğretmen adaylarını görmezden mi geliyor?

Yüzlerce engelli öğretmen adayı, atama yapılıp yapılmayacağının stresi içinde, gözünü-kulağını MEB'den gelecek açıklamaya çevirmiş durumda. TBMM'de görüşülen '40 bin öğretmen alım izni' ile birlikte, 'engelli öğretmen alımı'da gündeme gelip görüşülecek mi? 8 Eylül'e kadar bir açıklama yapılmazsa, engelli öğretmen adayları, memurluk kadrolarını tercih etmek zorunda kalacaklardır.

Adayların birçoğunun ailesi, çoluk-çocuğu var, ev geçindiriyorlar ve engelli öğretmen atamaları uzarsa zor durumda kalmamak için mecburen memurluğu tercih etmek zorunda kalacaklardır. Bu hem diğer engelli memur adaylarının yerleşeceği memur kadrolarının işgali, hemde aylar sonrası açılacak engelli öğretmen alımına başvuruda bulunamayacakları anlamına gelmektedir. Engelli öğretmen adayları, zor şartlarda yıllarca üniversite okuyarak, eğitimini aldkları mesleği icra etmek istiyorlar. Bu onların en doğal hakları olsa gerek. MEB bu konuyu acilen gündemine almalı ve bu olumsuz durumun önüne geçmelidir.
    Engelliler Sitesi - EKPSS tercihleri sona eriyor, MEB'den ses yok!

Üye
    rind Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hislerimize tercüman olmuş. Haberi kim yazdıysa Allah razı olsun.

Üye
    ArTe Avatarı

Son Giriş
    21.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ---
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

öğretmenler gene memurluğa yönelicek. şubat ayında öğretmen atamalarında sanırsam 150 veya 300 e yakın kadro boş kaldı bunlar engelli öğretmen alımı için kullanılabilir

Üye
    yalnizefe Avatarı

Son Giriş
    22.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    K.Maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    admin, başlığı "engelli öğretmen alımları ne zaman?" diye değiştiriver bizahmet... naçizane öneri...

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon