Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 71 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    onlwolf Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:31
    Yaşadığı Yer
    afyon
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Allah senden razi olsun 06 kac gundur uyuyamiyordum ya oylebir laf ediyolarki insana vesvesesi yetiyor Bilende Konusuyor bilmeyende ...Adimz emekli verdigi450 tl oda 2022maasina esit .. Okadarda calistik sinava . Hala kul hakki diyorlar .allah kitap yeminet .diyorlar. Ben almisim 84.987puan benden yuksek puan alanin atanmasi en dogal kakki universte meUnlarinin bizden fazla atanmasi endogal hakki okadar yil okumuslar wmek vermisler.

Üye
    castabala Avatarı

Son Giriş
    28.03-2015
    Saat
    20:52
    Yaşadığı Yer
    osmaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bir kişiye çukurova'yı ver
    al bu ova senin olsun de....

Amik ovası da benim olamaz mı der.....
    ...
    Dünya'yı ver........
    Ulan şu Nasıl olsa benim uydum zaten AY'ı da ele geçirememmmi der...........

der,deeeeer.

İstisnalar kaideyi bozmaz(İstisnalar,atlamayınız lütfen)

Üye
    hasan_06 Avatarı

Gerçek Adı
    HASAN
    Son Giriş
    14.11-2017
    Saat
    15:35
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    29

castabala;

Sanırım emekli olup EKPSS'ye girip atamasını yapacak kişilere diyorsun. Konuyu en baştan hepsini oku sonradan konuya atlama. İnsanlar 600-800 TL'den bahsediyor. Kiralar bile belli. Neyin kafasını yaşıyorsun. İnsanlar o parayla borç batağına girerek ölmeyi mi beklesinler.

Lütfen bu tür yorum yapacaklar biraz da mantıklarını çalıştırsınlar. Böyle fesatlık yapasıya kadar keşke derslerine çalışıp daha fazla puan alsalardı.

Üye
    bulent381 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    10:07
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öle diyonda daha gecen bi insana akıl veriyordun ataman olsun sonra emekli maaşını kestir diye hem emekli oluyorsun exstra normal yine bi özelde çalışıp bi devlet memurunun aldıgı maaşı alıyorsunuz bazı emekliler burda söz konusu maaşınızın yetmemesi deyil özel yıpratıyor memurluk rahat senin 700 tl beyenmediyin ama bir türlüde gecemediyin o maaşı bazı engelliler 3 aylık alıyorlar onlar napsın onların önünü açın bari egoist olmayın

Üye
    hasan_06 Avatarı

Gerçek Adı
    HASAN
    Son Giriş
    14.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    29

bulent381;

Tüm yazdıklarımı baştan sona oku. Sonra yorum yap ben dediklerimi arkasındayım verdiğim fikrin ve kanun yorumunda arkasındayım. Egoist olan emekli olup atama bekleyen değil ders calismayip düşük puan alarak yüksek puan kişileri eleştirenler. Engelin nedir orasını bilmem beni de ilgilendirmez ama ağır engelli birinin özelde nasıl calisabileceklerini düşün. Mesela diyaliz hastaları haftada 3 gün diyalize giriyor ve diger günlerde de onun etkisi devam ediyor. Sen kendin engelli olduğun halde böyle birini özelde calistirirmisin. Çalıştırmazsin.

Üye
    ceng19 Avatarı

Gerçek Adı
    cengiz
    Son Giriş
    22.09-2016
    Saat
    02:27
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent boş konuşuyon.şahsen benim 3 çocuk var.2si lisede 1ide ortaokulda okulda okuyor.liseye gidenler dolmuşa binmek zorundalar.ev kira.800 lira ile geçin nasıl geçiniyosan.özel sektörde çalış demeye getiriyon her yazında.orda çalışmayı kolaymı sanıyorsun.yada işverenin sana göre iş uyduracağınımı sanıyorsun.sağlam kişinin yaptığı işi aynen sendende bekliyor.ayrıca kimse kimsenin elinden bi hakkını almıyor.eğer sen 90 puan aldıysan 60 alan senin yerine giremiyor.ayrıca sen 60 aldıysan çalışıp 90 alaydın.elinimi bağladılar.işin kısası şu.engelli bir emekli zaten geçimini yapsa çalışmaz.kafana yaz bunu.özeldede devletin sağladığı olanak olmuş olsa kimse uğraşmaz.

Üye
    bulent381 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben evde bakım ayrıca 2022 maaşı alıyordum yani ortalama 800-850 aylık elime geciyordu çok samimi sölüyorum boşluktaydım insanin işi olmadıktan sonra boş kalıyor bide karstaydın 3 yıl öle karsta kahveden eve evden kahveye boş boş gidip geldim sonra 2 ci bir cocuk düşündük ama olmaz dedim iş yok elalem şöyle şöyle der dedik vaz gectim ve sonra bilgisayardan şehirlerde iş ilanlarına baktık ve antalyaya gelmeye karar verdim ve bu böle nereye kadar iki maaşımıda iptal ettim ben ssk ödensin dedim ve 2011 de ceşitli işlerde çalıştım halende çalışıyom şuan bi belediyede taşeronum 1 buçuk aydır maaşımı vermiyorlar ama çslışmaya devam maaşım 900 tl yani senin emekli paran sen beleşten alıyon bu parayı ben çalışarak hembide geçiktiriyorlar sen tiko gününde alıyorsun ben 1 buçuk 2 ay çalıştıgım halde emrgimin karşılıgını öle alıyorum şimdi senle beni kıyaslarsan senin konuşmaya hakkın yok

Ayrıca ben emekliliye 13 yıl var keşke ama keşke şuan emekli olsaydım alırdım 800-900 arası bide yine özelde iş bulurdum 800-900 özelden alsam ettimi sana 1800 alsana devlet memur maaşı ama bunları yapıcazda özrl rahat deyil ozaman benim gibi bunalınca çocukların eşin gelicek aklına hele bide tek sen çalışıyorsan katlanıcaksın öle kolay yoldan emeklilik yetmiyor deyip kul hakkı yersen o maaşından hayırda gelmez öteki dünyadada ne olur bilinmez

Üye
    hasan_06 Avatarı

Gerçek Adı
    HASAN
    Son Giriş
    14.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    29

Kusura bakma da emekli olanlar havadan mı emekli olmuşlar. En az 10 sene çalışıp emekli olmuşlar. 1 - zaten eski işlerinde calissalar neden emekli olsunlar 2 - hem emekli maaşı alıp hem özelde çalışmak ne kadar etik. 3 - belesten para alıyorlar diyorsun da senin çalışma imkanın varken bakım aylığı almissin. Seninki mi belesten yoksa alnının teriyle emekli olup yetmediği ve özelde artık çalışma imkanı olmadığı için atama bekleyenenin ki mi.

Üye
    bulent381 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sen ve senin gibi insanlara nedesem boş umarım atanırsın kardeşim uzatmayalım umarım tüm emekliler atanır kefenin ce yok!!!

O evde bakım şuan yine başvursam aşırım % 60 rapor var ama ssk daha önemli eminimki sen onuda alıyorsundur aynı anda çünkü aç gözlüsün gözünüzü t. Doyursun

Üye
    hasan_06 Avatarı

Gerçek Adı
    HASAN
    Son Giriş
    14.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    29

Hakikaten senin gibi hem ders calismayip düşük puan alan hem de zamanında çalışma imkanı varken bir işte calismayip devletten para alan (çalışma imkanı olmayanlar alınmasın) sonra can sıkıntısı yüzünden çalışan insanlardan ne beklenebilir ki. Bakim ayligi almiyorum alamam hakkim degil engel oranim 91 rahatladin mi. Işın bu kısımdan sonrası hakarete girecek ne yazarsan yaz cevap vermeyeceğim.

Üye
    bulent381 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tamam kardeşim inşallah atanırsın tüm emekliler atanır inşallah güzel kardeşim benim hakaret ettiysem özür dilerim kal saglıycakla

Üye
    mustafa2014 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    14.06-2014
    Saat
    18:50
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Emekli olup ta halen daha devlete sirtini dayamak katiksiz gerisinde siz söyleyin .Ya daha isi bile olmayanlar var emekliysen git özel sektörde birşeyler yap niye insanların hakkini yiyorsunuz

Binlerce zor durumda atanmayi bekleyen insan var emekli olan arkadaslar az,çok elinize bisey geçiyor .Birazda atanamayan tercih yanlari düşünün vijdanen lutfen

Üye
    hasan_06 Avatarı

Gerçek Adı
    HASAN
    Son Giriş
    14.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    29

Mustafa bey sonradan konuya müdahil olup olaylara zıplamayın. Geçmişte yazılanları okuyun. Burda her türlü engelli arkadaş var ve bazı engel gruplarının özelde çalışma durumları yok. Olsa zaten niye emekli olsunlar. Hadi emekli de oldular ve emekli oldukları halde özelde de çalışıyorlar. Niye devlete girmeye çalışsınlar. Bulundukları yere sonradan tayinlere gelecekleri bile belli değilken. Bu durumda devlletin memura verdiği maaştan daha fazla maaş alırlar. Ama özelde çalışma imkanları yok. Bu örneği belki de 50. kez veriyorum başkaları yazsın yine veririm. Diyaliz hastası haftada 3 gün diyalize giriyor diğer günlerde de diyalizin etkisiyle yorgun sen işveren olursan böyle bir engelliye iş verirmisin. Asla vermezsin adım gibi eminim. Kedinin uzanamadığı ciğere mundar demek yerine keşke sınavdan önce sınava çalışıp emekli engellilerden daha fazla puan alsaydınız. Lütfen biraz beyninizi yorun. Bu konuyu anlatmak artık bıkkınlık verdi. Konu zaten amacının çok fazla dışına taştı.

Üye
    bulent381 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hasan kardeşim herşeyi çalışmaya puana baglama lütfen düşük puan alan insanları rencide ediyorsun erkesin zekası eşit bence nasip kısmet işi herşeyi puana baglarsanız farklı şeyler çıkar ve sonradan üzülürsünüz canım kardeşim

Üye
    hasan_06 Avatarı

Gerçek Adı
    HASAN
    Son Giriş
    14.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    29

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Başkaları emekli olmuş ve KPSS'ye girmiş atama yapacak kişilere beleş para alıyor, katıksızlar vs. derse asıl bu konu sadece yüksek puana değil başka yerlere kaçar. Merak etme hayatta o kadar çok üzecek şeyler var ki burda yazılanlarla üzülmeye vakit bile kalmaz. Elbette başka nedenlerden dolayı çalışamamış ve düşük puan almış arkadaşlara bir sözüm yok ve onlar zaten bu tür yorumları yapmazlarda kafalarını da takmazlar. Benim sözlerim sadece emekli atama bekleyenlere haksızlık yapıyor diyenlere.

Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon