Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Ezo1905 Avatarı

Gerçek Adı
    Ezgi
    Son Giriş
    16.02-2015
    Saat
    10:53
    Yaşadığı Yer
    Izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Geçen sınava giren arkadaşların konularını tek tek okduum..
    Çoğu kişi yanlış tercih yaptığından açıkta kalmış..
    Peki doğru tercih nasıl yapılır ?
    Bilen, tecrübesi olan arkadaşlar buraya yazarlarsa hepimize yardımcı olurlar..
    Açıkcası benim en ufak bir fikrim yok. Geçen sınavın tercih klavuzunu okudum ve anlamadım..
    Ben anadolu meslek lisesi Gıda bölümü mezunuyum.. Açıktan da Adalet okuyorum..

Üye
    ArTe Avatarı

Son Giriş
    21.06-2017
    Saat
    09:34
    Yaşadığı Yer
    ---
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

doğru tercih için öncelikle başarı sırasına dikkat edilmeli , eğer alım yapılan sayının içindeyseniz diyelim bu sayı 600 olsun siz 550 iseniz, kendi şehriniz dışında size en yakın yerleri başa yazmalısınız tabi engel durumunuzu göz önünde bulundurun. siz ilk 100 deyseniz daha rahat olabilirsiniz. alınan sayının dışında iseniz öncelikle istediğiniz yerleri en başa yazıni sonra engel durumunuza göre gidebileceğiniz 2. hoşunuza giden yerleri sonra 3. 4. diye parçalara ayırın.

ayrıca farklı şehirler yazacak arkadaşlar gideceğiniz şehirleri sosyal ekonomik kültürel açıdan iyiden kötüye doğru kategori yapsınlar 15 tercih varsa ilk 5 çok iyi, sonraki 5 orta, en son 5 kötü yerler yazılabilir. dikkat diyorum bunlarda her zaman engel durumunuzu da göz önünde bulundurun

Üye
    mssql Avatarı

Gerçek Adı
    yok
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    10:54
    Yaşadığı Yer
    yok
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ben 641. sıradayım. İlk tercihte İstanbul'a yerleşebileceğimiz sanmıyorum. O sebeple istediğim kadroları yazacağım gelmesini bekleyeceğim. Gelmezse ikinci tercihi bekleyeceğim. Ama mutlak yerleşmek istesem, 2012 ÖMMS tercih puanlarına göre bir tercih yapar yerleşirdim. Fakat şöyle bir durum da var; adam ne olursa olsun yerleşeyim diyor sonra gitmiyor, işte bu hem başkalarının hakkını yemek hemde kendi hakkını 2 seneliğine kaybetmek anlamına geliyor.

Kabaca bir hesap çıkartıyorum;
    İstanbul'dan anadolu tercihi yapmak isteyenler, 100 KM için 1.000 TL nakliye parasını gözden çıkarın.1.200 KM için bu rakam 4.300 TL (Pazarlıklı) .Kiralar 400 den başlar alabildiğine gider.
    İstanbul'a gelecekler için ise hesap daha feci. Kiralar 600 den başlar, artar gider. Bu paraya oturacağınız yerler, GOP, Arnavutköy, Esenyurt, Sultanbeyli vs... .Sahibinden biraz şişirilmiş olsada fikir sahibi olabilirsiniz.
    Hesabınızı iyi yapın ne kendinizi ne de başka birilerini madur etmeyin.