Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 30 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fringe Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    21:57
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba,

Benim hastalığım da paronoid şizofreni.
    Benim sağlık kurulu raporumda ruhsal ve duygusal işaretli DEĞİL.
    Benim sağlık kurulu raporumda zihinsel işaretli.

Üye
    BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:32
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    80

zihinsel işaretli olması önemli degil kulavuzda yazıyor kimlerin zihinselden girecegi önemli olan tanı teşşiz yani şizofreni genelden girecek

Üye
    AYDINYAVUZ Avatarı

Gerçek Adı
    AYDIN
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:34
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    0

@hakan26

Raporun çokmu eski de raporunda RUHSAL VE DUYGUSAL işaretli değil.

Üye
    RssCip Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Arizona desem :)
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    14

@paranoya

Yanlışlıkla zihinsel olarak kayıt edilenlerin sonucu ne olacak bilginiz var mı?

Üye
    AYDINYAVUZ Avatarı

Gerçek Adı
    AYDIN
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:34
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    0

Şizofreni hastası olup geçmiş sınavlarda
    GENEL ENGELLİ kategorisinden sınava girip
    Ataması yapılıp memur olan arkadaşlar varmı??

Üye
    pasini Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:11
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Aydın yavuz ve paranoya kızmayın kırılmayın ama gına geldı şu açtıgınız konudan ,burda benım gıbı kaç kişi var zıhınselden gırmeyen ama mıllet işine bakıyor sız harbıden ıkınızde zıhınselden gırmelısınız .imkanım olsa sızı zıhınselden sokmak ısterdım bu sınava ve geçecegınızıde sanmıyorum....

Üye

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    80

işi gücü yok aydının

Üye
    fringe Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@AYDINYAVUZ

hayır raporum yeni..2013 yılına ait..sizin anlayamadığınız şey şu...şizofrenide devlet hastanesi sağlık kurulu raporu verirken ruhsal duygusal işaretlemiyor,çünkü şizofreni depresyon,panik atak veya okb gibi ruhsal duygsal bir durum değil.Şizofreni beyin ile ilgili bir hastalık.Yani zihinsel bir durum..ha bu durumda, ösym mental reterdayson dışındaki durumları zihinsel kabul etmiyor olabilir bu tamamen sınavla ilgili bir durum.Eee tıp litaretürü sırf ekpss için şizofreniyi zihinselden çıkarıp ruhsal duygusala sokacak halleri yok.Dünyada şizofreni zihinsel bir hastalık kabul ediliyor.Türkiyede de böyle..Umarım açıklayıcı olmuştur

Üye
    pasini Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

hakan 26 ya ek olarak tum psıkıyatrık hastalıklar aynı zamanda zıhınseldır.kaç kez anlattım anlamadılar...bunlarda çeşitlı şüpheler vesveseler ,şiddet eyılımlerı ,gelgıt düşünceler,unutkanlık ,vsvs bulunabılır.bunların hepsı zıhınde yanı kafada olan şeylerdır.sadece sorun şurda zıhınsel engellı deyınce bu kelımeyı kapsayan herkesı gerızekalı sanıyor bu arkadaşlar....aydın yavuz ben doktor olsam sana zıhınsel rapor verırdım .çunku amma uzattın kardeşim.işinıze bakın sınava çalışın.tek senmısın bu durumda veren doktor ,alan ösym haksızlık dıyorsun.bu ülkede beledıyeye işe gırenlerın yuzde 80 i torpıllı hemde bır kaç yıldır deyıl yuz yıldır böyle ,sen burda engellılerde haksızlık oluyor dıyorsun ,burda sınav var sonuçta ortada burda bınde bır tane çıkar sahte torpıl vs .onuda rabbım göruyor.ayrıca engellılere layık görülen sınavla olsa bıle hızmetlılık .hızmetlının yaptıgı işi ise normalıne yaptıramıyorlar ,sınavdan sonra asıl kazanırsan adaletı ara bakalım burda kılavyede coşuyorsun.bırak kardeşim .haksızlık yeterınce engellının işe alınmaması bunu çogaltmaya ve dırek memurluk verılmesıne amırınden memurundan ıkıncı sınıf vatandaş muamelesı görmemesıne bunlara çalış.burda insanları boş şeylerle tekrar tekrar meşgul etme .sakında kızma gerçek bu....

Üye

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    80

bizde şizofreniyiz şizofreninin zihinselle alakası yok googleye yazın ordada yazıyor yıllarım geçti şizofreni araştırmam şizofreninin zekayla hiç bi ilgisi yok zihinselden girmek için zihinselle alakalı diyorsunuz bu bu kadar basit sorular kolay çünkü
    deve kuşuna sormuşlar şu yükü kaldır demişler demiş ben kuşum o zaman uç demişler demiş ben deveyim herkez işine geldigi gibi

Şizofreni ile zekanın herhangi bir bağlantısı yoktur. her zeka düzeyinde kişi şizofren olabilir ve şizofreni zekayı etkilemez. Akıl Oyunları filmi güzel bir örnektir. Dünyanın en parlak zekalarından biri olarak kabul edilebiliecek J. Nash in gerçek hikayesini anlatır.

Şizofreni hastalığının zekayla ilişkisi var mıdır?
    Halk arasında zeki insanlarda ruhsal rahatsızlık olmayacağı yönünde bir yargı vardır. Şizofreni hastalığıyla zeka geriliği arasında bir ilişki yoktur. Ancak kişide hastalığın etkisiyle olaylara bakış ve yorum değişir. Zekada bir kayıpsa söz konusu değildir.
    Yrd. Doç. Dr. Fuat BEŞKARDEŞ

Üye
    pasini Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

her hocanın yazdıgı dogrumu yanı? yada şizofreni zihinle alakalı deyılse kalplemı alakalı...:?zıhın deyınce sadece zeka mı aklınıza gelır ?zıhınsel deyınce gerız ekalı aklınıza geldyı gıbı ...paranoya sende haklsıın ...kaç kez anlattım anlamadınız nıye ugraşıyorumkı sende haklısın....

Üye

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    80

pasinli sende zihinselden girip atandın kendini haklı çıkarmaya çalışıyon

ruhsal duygusal şizofreni bu kadar basit kulavuzda dahi yazıyor

Üye
    pasini Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

paranoya zıhınselden gırseydım.burada sıze tek kelıme yazmazdım işime bakardım.atanmışım sonuçta nıye kımseyle muattap olayımkı .burdayım çunku bır çok kişi bana bılgılerıyle yardımcı oldu bende bır çoguna yardımcı olmak ıstıyorum..sonra haklılıgımı sana çıkarsam ne olucak .sana dıyorum boş işlerle koşturmayın.sorunlarımız başka mesela ben atandım hızmetlı olarak çalışma koşullarımız çok kötü. alınan engellı dırek memur olmalı bunun için ugraşmalıyız.sonra ssk gunlerımızı sayıyorlar ama onca yılları olan ınsanlara derece kademe vermıyorlar yıllık ızın vermıyorlar.atanan engellı sayısı çok az .yıllarca engellı kadrosunda çalıştırıp emeklı olma zamanı gelınce dur bakalım sen engellımısın dıye yenıden hastaneye sevk edıyorlar...çalıştıgımz kurumlarda ıkıncı sınıf ınsan durumunda kalıyoruz..yanı çok fazla sorun var onlarla ugraşalım ıkıde bır bu konuyu açıyonuz bunu öncekı sınavlardada açtılar sorun çözülmüyor boşuna ugraşmayın dıyorum.şimdi açılan sayı 3000 deyılde 15 000 olsa sende atanmıştın belkıde paranoya devlette engellı ekısıyı var ama almıyor .bunlar için mücaadele edın edelım amaç bu anla artık...

Üye
    fringe Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@paranoya

ben şizofreni hastaları zeka geriliği taşıyor demedim ki.Şizofreni zihinsel bir hastalıktır dedim.Halen de aynı şeyi söylüyorum.Bunu ben değil tıp söylüyor.Şizofreni zihinsel bir hastalıktır,beyin kimyasıyla ilgili.Sevgili paranoya,bende şizofreni hastasıyım.Senin kadar iyi biliyorum bu hastalığı.Yeteri kadar tımarhanede yattım

Üye
    RssCip Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Arizona desem :)
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    14

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bipolar bozuklukta zihinsel(?)bende kafa mafa kalmadı bu hastalıkla bildiklerimin çoğunu unuttum tekrar edince hatırlıyorum ama yine çok tez unutuyorum. Bi çok şey araştırıyorum tekrar okuduğum şeyleri okuduğunu geç idrak ediyorum. Konsantre olamiyorum dikkat dağınıklığı hat safada,beynim monoton halde hızlı düşünemiyorum ağır çekimde adeta,başındaki donuklukta sanki beynim buzdolabına konup dondurulmuş kısmen pasifize edilmiş gibi tabi bi ölçüde.
    ( üniversiteyi bırakmak zorunda kaldım bu illet yüzünden.)
    Şizofreni ve Bipolar olan(teşhisin tan adını unuttum ikisi bir var ) bi tanıdığım var durumu çok kötü okuduğunu anlamadığım oluyor diyorum olur o kadar diyor alışmış duruma demek ki gerisini siz düşünün. En son Ekt ye girdi bol bol o dönem kendine geldi ondan önce hastanede yatışı çok olmuş.

Konu: Mr şart tabi Ekpss de.
    Not: Genelden gidiyorum sınava...

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12