Sayfa 10 / 11 İlkİlk ... 67891011 SonSon
Toplam 152 mesajın 136-150 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Enginden Avatarı

Gerçek Adı
    Engin DENİZ
    Son Giriş
    08.08-2016
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    gazian tep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    valla kısmet bakacağız ama osym nin cevap anahratı yayımlamaması saçma değilmi

varsayımlar ile sonuçları tahmin etmeye çalışıyoruz ?

Üye
    HATAYLI... Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    HATAY
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok berbat geçti sınavım 30 soruyu cevapladım 15 tanesi doğru sadece 2012 de 65 aldım bu defa onuda alamayacam

Üye
    eMeL_eMeL Avatarı

Gerçek Adı
    eMEL
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:31
    Yaşadığı Yer
    başKent
    Alınan Beğeniler
    25
    Verilen Beğeniler
    61

Evet soruların ve cevapların yayımlanmaması cidden soru işaretli bir durum hiç bir hak iddia edemeyeceğimiz bir durum çıkıyor ortaya!!

Üye
    qmr34 Avatarı

Son Giriş
    06.07-2014
    Saat
    04:29
    Yaşadığı Yer
    MARDİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar ben dershaneye gidip kopek gbi 6 ay boyunca calistim bu sinava. Kpss de dershanede ve turkiye genelinde derece yapiodum bu sinavda en az 45 net bekliodum ta ki sorulari gorunceye kdr turkce 14 tane yaptim. Matta 7 tane yaptim. Tarihten 8 dgrum var cografya 3 anayasa 5 guncel bilgiler 3. Bnm icn ii gecmedi cunku sinav kpss mufedatina benzemiodu. Meb sinav sorulari hazirladigi icin sinavda o sorularda cuvalladik. O kdr guncel bilgiler sorusu dururken gidip muzeyyen senari sormalari ne kdr sacma.Turkiyeyi ilgilendiren o kdr gelisme varken gdp siz neyi soruyosnuz ya. Ben bu kdr cok calismamla bnu yapabildysem diger arkadaslarimi dusunemiyorum. Sdece su avantajmz var herkes istedigi gbi gecmemis sinavi ve standart sapmalar yuksek olcak. Gecen omss de onlisansta puanlar 64 te dusmstu. Bu sinavda tahmnim 60 a duser puanlar. Tabi ilk atamada dusmez o kdr ancak 3.atamada.

Üye
    Asliii Avatarı

Gerçek Adı
    Aslı
    Son Giriş
    10.03-2016
    Saat
    22:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sınav süresi malesef çok azdı özellikle türkçe soruları zaman isteyen sorulardı
    bu nedenle bazılarını tekrar dönüp okumam gerekti daha önce üniversite sınavına da girdim
    ama türkçe sorularında hiç böyle yeniden okuma ihtiyacı duymamıştım.

Genel kültür sorularında ise yine sürenin kısıtlığından dolayı bildiklerimi bile yanlış
    yapmış olabilirim düşüncesindeyim pek anımsayamıyorum soruların bir kısmını güncel olaylar ise çok kıyı da köşe de kalanlar seçilmişti bence

Okuldaki derslerimle birlikte idare etmek zorunda olduğumdan zorlanacağımı düşünüyordum ama yine de böyle tahmin etmiyordum.
    İnşallah herkes için hayırlı sonuçlar olur.

Üye
    Hayat yaşamaya değer Avatarı

Gerçek Adı
    Hayat
    Son Giriş
    05.01-2017
    Saat
    20:26
    Yaşadığı Yer
    ABD
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Engin Bey Ben Elektrik Elektronik Teknolojisi alanından mezunum aşağı yukarı yakınız.

Bu sınava hiç çalışmadım 60 Dk da 32 soru yaptım gene kültür zordu tarih soruları bana göre çalışmadığım için zordu özellikle müzeyen sorusu çok saçma buldum bence onu doğru yapanlar iyi puan kaldıracaklar Matematik soruları bana çalışmadığım halde bazıları çok kolaydı köklü soruyu 3/2 yaptım bir onu hatırlıyorum genel kültürden de Trabusgarblı soruyu yaptım ama sanırım o da yanlış açıkcası 40 net yapan kesin atanır tabi bu işlerde herkez öncelikli kendi ilini ister Benım ilim kocaeli olduğundan hiç umudum yok kısmetse ileriki yıllara herkesın hakkında hayırlısı.

Üye
    sivaslı Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:07
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar merhaba, aklıma takılan bir soru var yanıtlarsanız sevinirim.Genel Kültür bölümünde ekonomi alanında yapılan yeniliklerden hangisini Atatürk hangisini görmemiştir? sorusunda bir şık vardı o Birinci Beş Yıllık Kalkınma Planı mıydı yoksa Birinci Beş Yıllık Sanayi Planı mı?

Üye
    qmr34 Avatarı

Son Giriş
    06.07-2014
    Saat
    04:29
    Yaşadığı Yer
    MARDİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Varlik vergisi olacak o. 1942 de cikarilmis. Ismet inonu zamaninda.

Uygurlarin arapcaya cevrilmis eserleri var mi ya ? Dershanede hocalar hic bahsetmedi. Islamiyeti bnmsemedikleri icin ben onu yaptim ama bazi arkadaslar yanlis dio.

Üye
    erhanM Avatarı

Son Giriş
    11.07-2017
    Saat
    09:29
    Yaşadığı Yer
    munih
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaslar bu soru benimde kafami cok kurcaladi turkiyenin tarimla ilgili resmi sitesinde (meb.gov.tr )okudum Turkiyede normal sartlarda uretimi en cok yapilan sekerpancaridir ama soruda uretimi en cok yapilan urun sorulmuyordu.. Turkiyenin iklim sartlari gozonune alindiginda gerekli kosullar saglanirsa.... diye basliyordu resmi sitede Turkiyenin her bolgesine en iyi uyum saglayan ve yetisebilen urun Tutun diye yaziliyor yanliz tutunun kalitesi ve tehlikesi yuzunden devlet kontrolunde ve cogu yerlerde uretimine izin verilmiyor. bence bu sorunun cevabi tutun soruyu iyice okuyan benimle ayni gorusu paylasir

Tütün
    Yetişme Koşulları : Türkiye’nin iklim koşullarına en iyi uyum sağlamış bir endüstri bitkisidir. Çimlenme
    ve
    büyüme döneminde bol su ister. Kıraç arazide yetişen tütünlerin kalitesi yüksektir.
    Üretim : Türkiye’de tütün üretim alanları devlet denetimi altındadır. Önemli bir dış satım ürünü olan
    tütünün kalitesini bozmamak için İç Anadolu Bölgesi’nde tarımı yapıl
    maz. Tütün üretimi en çok Ege,
    Karadeniz ve Marmara bölgelerinde yapılır. Dünya üretiminde Türkiye 5. sırada yer almaktadır

suyum;

AB dilleri diye bir soru yokdu arkadasim. hangisi BM nin resmi dillerinden degildir yaziyordu cevapda kesinlikle italyanca

Mkocak haklisin arkadasim gecen yila gore ortalamalar cok dusuk gelir, ve bu sinavda standart sapmalar cok etkili olur , 25 netle 75 puan alinir diye dusunuyorum. hakkimizda hayirlisi olsun

Üye
    Mkocak Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    21.05-2015
    Saat
    09:02
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Erhan kardeşim ben o soruyu şeker pancarı yaptım ama sınavdan sonra şeker pancarı zaten üretiliyor bu tütün olmasın dedim mantıken tütün gibi geliyor ama hani daha karlı ürün yetiştirmek için akdeniz iklimi olan yerlerde şeker pancarı yetiştirilmiyor yani şeker pancarıda olabilir aslın ama bilmiyorum ikilemli sorular vardı saçma sapan bu soruların iptal edilmesi lazım atatürkün en sevdiği sanatçı deyince ben safiye ayla dedim ama müzeyyen senarıda koymuşlar şıklara böyle bir şey olabilir mi ????

Üye
    erhanM Avatarı

Son Giriş
    11.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    munih
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Haklisin cok karisik yaniltici sorular vardi. Seker pancarini sorsalardi direk uretimi en cok yapilan diye sorarlardi. Demekki bazi sartlardan dolayi uretilemdyen kisitlanan bir urun varki o sekil sormuslar. Gecen sene omss de 83 puan alan arkadasim buyil 70 alsam iyi diyor

Üye
    Mkocak Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    21.05-2015
    Saat
    09:02
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

erhanM;

Ben bundan önceki sınava girmedim ama onun gibi sorsalardı full çekerdim heralde ama bu sınava bir girdim kitapçığı kontrol ederken stresten öldüm bunlar ne böyle ya diye bu kadar olur gitti sınav dedim....

Üye
    HATAYLI... Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    HATAY
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

erhanm;

83 puanla geçen sınavda yerleşememiş mi

Üye
    erhanM Avatarı

Son Giriş
    11.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    munih
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tercihlerini yanlis yaptigi icin yerlesemedi , normalde yerlesecegi cok yer vardi, o sadece bir yeri secmis galiba

Üye
    ferhat kurt Avatarı

Gerçek Adı
    Ferhat
    Son Giriş
    05.11-2017
    Saat
    18:35
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bu paunlar illere göre değişiyor mu?

Sayfa 10 / 11 İlkİlk ... 67891011 SonSon