Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 40 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    karakabus_ Avatarı

Gerçek Adı
    samet
    Son Giriş
    01.10-2017
    Saat
    16:13
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    morfeuse23;

sen herşeyi faiz ile kıyaslarsan vay senin haline. o zaman bankalar faiz kurumu. bizim aldığımız maaşlarda faize bulaşıyor almayalım o zaman. bunu yarın müftüye soracağım o ne derse aynısını buraya yazacağım. söz. ayrıca istifa eden devlet memuru 6 ay hiç bir yerde memur olamaz.
    birde şöyle düşün derim. mesela sen öğretmen olarak atandın. 10 yıl geçti müdür yardımcılığı veya müdürlük sınavı yapılacak sen olsan girmez misin ?
    senin dediğin gibi yapanlar var mı bilmiyorum ama öyle yapıyorsa ayıp ediyorlar. düpedüz şımarıklık bu.
    yanlış anlama ama sen fetva makamı değilsin onun haram veya kul hakkı olup olmadığını müftü, din görevlisi veya din konusunda ehil olan kişilere sormalısın. benim dediğim doğru veya yanlış olabilir mantıklı düşündüğün zaman kul hakkına girmediğini görürsün. yarın sorarım müftüye. ayrıca öğretmen maaşı memur maaşından en az 1000 tl fazla ve kimse o parayı kaybetmek istemez. öğretmenlerin şartları daha iyi memurlara göre.

Ali_Gs;

hizmetli iken memurluğa atandığın zaman kurum muvafakatname vermek zorunda. vermediği zaman kurumu mahkemeye verip kazanma şansın çok yüksek. çünkü kurum senin hakkını engelleyemez.
    ancak hizmetli iken başka kuruma hizmetli olarak atandığın zaman kurum muvafakatname vermek zorunda değil. çünkü burada da hizmetlisin gittiğin yerde de hizmetli. dolayısı ile burada hak kaybı yok. aynı durum memurlar içinde geçerli.

Üye
    bulent381 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    10:07
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Altruder;

Ben sadece düşüncelerimi söledim bu tepki neden böle anlamadım merak ettim bu tepki neden acaba

Üye
    Ali_Gs Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    10:57
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

karakabus_;

pek bir bilgim yok kardesim o yüzden öyle yazdım anlamıyorum bu işlerden ama hizmetli olup tekrar girenler var memurluk için ben sadece onların haklılığını söyleyeyim dedim

Üye
    denizin kızı Avatarı

Gerçek Adı
    Nihal
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

bildiğim kadarıyla ekpssyle bu hak tanındı yani atanabilirsin

Üye
    ArTe Avatarı

Son Giriş
    21.06-2017
    Saat
    09:34
    Yaşadığı Yer
    ---
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

emekli yaşı gelip emekli olmayan memurlar yüzünden her bölüm dertli , tek suçlu devlettir, zorunlu emeklilik olcak

Üye
    sonbahar.44 Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    21:38
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadas hizmetliden laf acildi konu disi ozur dilerim,ben kendimden ornek verecegim 2 seneye yakin ders calis puan iyi kotu memurluga yeter belki tercihimi memurluktan yana yapacagim,kuraya katilanlar elini kolunu salla tercih yap hizmetli arti bizim 4 sene okudugumuz tabi benim zamanimda 3 yildi,herneyse diycegim 80 90 puan alip hizmetliyi yazanlara sasiyorum valla tek yerleseyim dusuncesiyle giderlerse adam dier taraftan 70 80 arasi memur olsun gel sen 90 100 arasi hizmetliye git.kimse ustune alinmasin tercih cok onemli olmadimi hic bisey 2 sene beklerim,dahada olmuyor 65yasa kadar girebiliyorsunuz arkadas..

Üye
    bulent381 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    10:07
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Buna biçare bulması gerek hükümetin yoksa boş öle ümitle atamayı bekleriz öyle bir dünyaki götüren götürene vuran vurana

Üye
    ferhat kurt Avatarı

Gerçek Adı
    Ferhat
    Son Giriş
    05.11-2017
    Saat
    18:35
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Gardaşım devletle alakası yok yasa çıkarsa bile o yasayı birşekilde bununda hakkında gelirler.Bir de sözde müslümanlar ama kul hakkı yemeye gelince gavurdan önce yaparlar..

Üye
    _sevda_ Avatarı

Son Giriş
    19.10-2017
    Saat
    10:02
    Yaşadığı Yer
    Tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

neden hakmış acaba bülent beyyyy!!! kız lise olarak girmiş atanmış sonra üniversite bitirmiş bitirdiği bölümden atanmak o işi yapmak istiyor okumak ve okuduğu işi yapmak suçmu kız kimsenin hakkını yemiyorki o tekrar sınava girer atanır kendi işini yapar hiçte hakka girmiş olmaz üstelik hakkını almış olur önceki yerinede ekpss ile ösym lise memurluğundan atama yapar birini yerleştir bunun nesi hak
    bu arada nokta canım sen gayette sınava girebilir tercih yapabilir ve atanabilirsin inşallah başarılar diliyorum
    ve herkeze geçmiş olsun diyorum.

Üye
    DELİ YÜREK Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:58
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben 75 aldım dün 78 alan birisiyle tanıştım bana geçen sene 84 le atandığını busene sadece kendini demek için girdiğini ve 78 aldığını ifade etti bu duruma göre beni geçen birisini aslında rakibim olmadığını gördüm sizce bu sayı çok daha fazla olabilirmi ilk atamalar sonucunda baraj umulmadık bir puana inebilirmi sizlerin görüşünü merak ediyorum

Üye
    meralmiz Avatarı

Gerçek Adı
    meral
    Son Giriş
    01.02-2015
    Saat
    12:23
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşın ne mezunu olrk girmiş sınava

Üye
    Modality Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    25.08-2016
    Saat
    10:50
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Etik olarak düşünürsek etik değil kimseye yükselmesin diyen yok kurum içi yükselmek için sınavlar var ayrıca onlara girilebilir.Ha niye hizmetli kalayım memurluk varken diyebilirsin. Kimse sana hizmetliyi seçeceksin diye silah dayamıyor kafan tercihlerinde memurluk yap tutarsa tutar tutmazsa tutmaz.Ayrıca emekli olanlar için zaten gününü doldurmuşsun bir daha sınava girmek nedir.Gelecek kaygısı olan ilerisini düşünen o kadar çok insan var ki saymakla bitmez.Belki de burda birçoğu özel sektörde iş bulamıyor veya tutunamıyor.Kpss veya ekpss böyle düşünenler olduğu sürece çok yeterli puan alıp çalışıp emek veripte ortada kalan olur.

Üye
    karakabus_ Avatarı

Gerçek Adı
    samet
    Son Giriş
    01.10-2017
    Saat
    16:13
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

Modality;

etik değil ancak kurum içi yükselme imtihanları da ya hiç ya da uzun bir süre açılmıyor. mesela kanuna göre kurumlarda her 2 yılda yükselme imtihanı açılması gerekirken bazı kurumlar hiç açmıyorlar. örnek verecek olursak belediyeler. bu durumda insanları farklı arayışlara itiyor. kpss, ekpss gibi...
    emekli olanları bende anlamıyorum açıkçası. birde emekliliği gelipte olmayanlar var. bunca iş bulamayan üniversite mezunu insanlar okuduğu bölümle ilgili işlerde çalışamadığı için heba oluyor. sonra neden işsizlik oranı yüksek diye devlete kızıyoruz.

Üye
    turan yılmaz Avatarı

Gerçek Adı
    duran
    Son Giriş
    07.10-2017
    Saat
    21:34
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Konu nerden nerelere kaymış

burda konu bir günü gelip emekli olmayan memurlar

2 side emekli olup halasınava girenler devletinde buna önüne yasal zeminde engel koymaması

yoksa hizmetli atanmış ve bu arada okumuş tekrar sınava girmesin diyemez

yükselmesin diyemez konu nerde nereye çekiyosunuz

Üye
    morfeuse23 Avatarı

Gerçek Adı
    Fenerbahçe
    Son Giriş
    25.07-2017
    Saat
    15:27
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    karakabus_;

1.sii tekrar yazdıklarımı oku anlamamissin yorum yazayimda ne olursa olsun kafasindasin 2.si herseye faizle kiyaslamamisim orada Eger OKURSAN ANLARSIN KI SEN TAM ANLAMIYLA OKUMADIGIN ICIN ANLAYAMAZSIN orada dediğim adam demiski yasal oldugu icin haram gunah kul hakki felan degildir gibisinden bisey demis bende ona istinaden örnek verdim her yasal olan şey günah degildir demek yanlış faizde yasal ama günah sonucta dedim anlamamissin sen 3.su öğretmen olarak atandim diyelim müdürlük sinavi acilirsa tabi girerim ama o sinava zaten benim gibi ogretmen yada memur arkadaslar girecek, kurum ici sinavla gorevde yukselme yada unvan degisikligi sinavlariyla tabiki girerim yani ikisi sence ayni seymi sordugun sorudaki ornek le tartistigimiz sey cok farkli 4.su ben orda demisimki tekrar oku kul hakkimidir onu tam bilemeyiz ama bana göre kul hakkina girer demisim kesin bisey değil bu kişisel görüş benim dedigimin aynini sen demissin bence mantikli düşünürsen kul hakki degildir demissin SEN SOYLEDIGI SOZDEN DOLAYI BIR KISIYE FETVA MAKAMI DEGILSIN DIYORSUN KALKIP AYNI SOZU SEN SOYLUYORSUN SIMDI SORUYORUM SENMISIN FETVA MAKAMI 5.si ise Daha önce açılan bir konudan bahsettim tamamen doğru foruma az baksaydin bulurdun ve kesinlikle suna karar verirdin fanteziden baska birsey degil bu benim karsitligim böyle seylere yoksa yazmisim zaten hastalik, ailenin yaninda bulunma zorunlugu ve gercekten onemli nedenleri olanlarla degilSon olarak şunu rica ediyorum lütfen birine muhalefet olacaksan lütfen onun yazdiklarini iyi oku yanlis anlama maksat yazdiklarindan adam haksizsa dogru yazki adam yararlansin senin fikirlerinden

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon