Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 63 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    MuTanG Avatarı

Son Giriş
    06.09-2017
    Saat
    13:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Şu sınav klavuzunda illaki bir açık olacak anlamadım gitti ya anlatıyor ya ben anlamıyorum...

Ben 2012 lise mezunu olarak girdim şimdi önlisans mezunuyum başvuru merkezine gitmeden önce aile sosyal müdürlüğüne gidip tekrardan tahahütname almama gerek var mı yoksa direk ösym merkezine başvuru için gidebilirmiyim ?

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:03
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    198
    Verilen Beğeniler
    87

Mutang,
    Aile sosyale gitmeyeceksiniz, genel amaçlı dilekçeyi doldurup mezun olduğunuzu gösterir belgeyi iliştirip ösym'ye vereceksiniz.
    http://www.engelliler.biz/forum/enge...iklamalar.html

Üye
    biyologsedef Avatarı

Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    23:45
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar ben bugün sınav başvurumu tamamladım yardımcı olabilmek adına sizinle yaşadıgım deneyimleri paylaşayayım
    Öncelikle ben sınava ilk kez başvurdugum icin aile ve sosyalpolitikalar bakanligina gitmistim fakat benim ikamet yerimjn yakinindaki sosyal hizmetler bürosuna yonlendirdiler oraya gittigimde ekpss basvru yapicaginizi soylediginizde size yardimci oluyor hic gozunuz korkmasin islemler cok kisa hemencecik bitio burada saglik raporumu ve engel durumunu belirttikten sonra bunlari yazili evrak olarak bana iki tane verdi biri bende kalicakmis digerini de osym merkezine vericeksiniz.daha sonra bi ösym bürosuna gidip basvurunuzu yapiosunuz

Sinav ucreti olarakta sadece 25tl yatiriyorsunuz

Üye
    besimbicer Avatarı

Gerçek Adı
    beessy
    Son Giriş
    22.12-2016
    Saat
    13:49
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1) Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğünden alınmış aday ve görevli
    tarafından imzalanmış mühürlü Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı belgesi
    2) Doldurulmuş EKPSS Aday Başvuru Formu

bu 2 madde için belgeleri nereden temin edebilirim?

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:03
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    198
    Verilen Beğeniler
    87

http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuma...BF24022014.pdf

bu aday formunun çıktısını alıp siz dolduracaksınız,

ilkinide aile ve sosyal politikalar bakanlığından alacaksınız. aday formu,diploma,nüfus cüzdanıyla gidip(ilk sayfada daha fazla bilgi mevcut)..

Üye
    cilginfizikci Avatarı

Son Giriş
    26.05-2016
    Saat
    10:18
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba kelebek. şöyle bir sorum olacak; bölüm mezunu olan ve pedagojik formasyon belgesine sahip olan adaylara da ekpss sınavı ile öğretmenlik atamasına başvuru yapmaları mümkün mü_?

Üye
    alijchan Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar,

Bu ilkokul öncesi işitme engelliler için belgeyi nasıl ispat edeceğim. ilkokulum yıllar önce yıkıldı. gata ve hacettepede dosyam var ama verirlermi bilmiyorum. hastaneye gidersem ne gibi belge istemem lazım?

Üye
    ali711 Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    15.08-2017
    Saat
    13:29
    Yaşadığı Yer
    kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

baskanımmm kura yokmuuu haber varmı kuradannn

Üye
    saltuk buğra Avatarı

Son Giriş
    25.01-2017
    Saat
    11:36
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bizdeki engelli raporunun aslımı olmalı yoksa fotokopiside olurmu lütfen cevap verirmisiniz bir türlü bulamadım arkadaşlar

Üye
    saltuk buğra Avatarı

Son Giriş
    25.01-2017
    Saat
    11:36
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

alijchan;

aynen arkadaşlar aynı sorun bendede var cevap verecek kişi yokmu işitme engelimiz olmamışsa bu zamana kadar neyin ispatını yapacaz anlamadımki

Üye
    ozgur1986 Avatarı

Son Giriş
    03.03-2014
    Saat
    14:31
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tekrardan kayitmi olmamız lazım kura Icin ömss ye kayıt olmuştuk

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

Alijchan, eğer sadece kuraya katılacaksan "İlköğretime başlama yaşı öncesi işitme engelli olan adayların bu durumunu gösterir resmî belge/belgeleri " il müdürlüğüne götürmene gerek yok.
    ama sınava katılacaksan götürmen gerekli.

hastaneden varsa eger o yıllara ait, "ilköğretim çağı öncesi işitme engelli olduğunu gösterir engelli sağlık kurulu raporu" nun fotokopisini aslı gibidir onaylat ve götür.

Şu seçeneklerden hangisi varsa bulmaya çalış:
    "(Sınava girecek ilköğretime başlama yaşı öncesi işitme engelli olan adayların bu durumlarını;
    ilköğretimi (ilkokul-ortaokul) işitme engelliler okulunda okuduklarını gösterir diploma veya ilköğretim
    çağı öncesi işitme engelli olduğunu gösterir engelli sağlık kurulu raporu veya ilköğretim çağı öncesi
    işitme engelli olan işitme engellilerden kaynaştırma okuluna gidenlerin işitme engelli olarak okumuş
    olduklarını gösterir okul diploması/mezuniyet belgesi veya ilköğretim çağı öncesi işitme engelli
    olduğunu gösterir diğer vb. resmî belgeler ile belgelendirmeleri gerekmektedir"

İlköğretim çağı ncesi işitme engelli olduğunu belgeleyen resmi bir belge bulmaya çalış yani.

saltuk bugra işitme engelli değilsen ya da ilkğretime başlama yaşı öncesi işitme engelli değilsen "İlköğretime başlama yaşı öncesi işitme engelli olan adayların bu durumunu gösterir resmî belge/belgeleri " il müdürlüğüne götürmene gerek yok.

özgür1986, eger daha önce kuraya katılmışsan bireysel olarak başvurunu internetten yapacaksın. Başvuru yapacaksın yani ama internetten. ve kura başvuru tarihinde yapacaksın. Yani 12 mayıs- 23 mayıs tarihleri arasında.
    Kılavuz bu konuda şöyle der:
    2012-ÖMSS/kuraya başvuran adaylardan eğitim bilgileri ile engel grubu bilgisinde değişiklik
    bulunmayanlar, başvurularını ÖSYM’nin http://www.ais.osym.gov.tr İnternet adresinden bireysel
    olarak yapabileceklerdir.

Saltuk bugra ilk defa sınava katılacaksan, başvuru merkezine giderken rapor fotokopisi, il müdürlüğüne giderken sağlık raporunu gotureceksin.
    kuraya katılacaksan başvuru tarihi kura için 12 mayıs'ta başlıyor.

Üye
    alijchan Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam Kalem,

Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Ben ömss'de istanbuldaydım üniversitedeydim. Ozaman vakit darlığından dolayı ilköğretim öncesi raporu tescil edememiştim çünkü herşey ankaradaydı. Şimdi ankaradayım. 2.5 yaşından beri işitme engelliyim. normal ilkokulunda okudum. Fakat o okul yıllar önce 10 sene fana önce yıkıldı. oradaki diplomamda işitme engelli gibi hiçbir ibarede yazmıyor. meb il müdürlüğüne gittik kimse uğraşmak istemiyor bir kişi birkaç şey buldu ama orada hiç işitme engelli olduğuma dair birşey yok. Fakat 2.5 yaşından beri hacettepe hastanesinde erol belginin hastasıydım. şimdi hacettepe hastanesine gidip dediğin gibi inşallah dosyamı buldurup fotokopisini çektirip başhekimden onaylatıp mühürletsem yeterli midir? ozamanların saman kağıdından raporuna neden ihtiyaç duyuyorlar anlamış değilim.

Üye
    TRY55 Avatarı

Gerçek Adı
    Kaan
    Son Giriş
    30.04-2017
    Saat
    16:56
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sınava ilk defa gireceğim. Başvurumu bir okuldan yaptım. "Ön Kabul ve Taahhüt beyanı belgesi" ni ve "Engelli Raporu" nun fotokopisini işlemi yapan görevliye verdim. Aday Başvuru Formu görevliye teslim edilmeyecek mi? Sorduğumda hayır dedi.
    Ayrıca benim engel oranalrım göz, ortopedi, cildiye olarak ayrılıyor, ÖSYM nin sitesindeki Başvuru formuna tam vücut engel oranı 42, göz 32 geçti diğerlerini (ortopedi ve cildiye) aktaramadık. Sorun olur mu?

Üye
    alijchan Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar hastaneye gittim doktor resmi evrak olarak işitme engeli doğuştan ileri gelmektedir raporu verdi. başhekime imzalattım. yarın aile sosyale gideceğim.

Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon