Sayfa 1 / 16 1234511 ... SonSon
Toplam 238 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli Ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü Duyurusu
    bkz:Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü |

2014 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (2014-EKPSS)27 Nisan 2014 tarihinde 81 ilde gerçekleştirilecek olup,sınav başvuruları 24 Şubat-7 Mart 2014 tarihleri arasında alınacaktır.EKPSS’ye ortaöğretim kurumlarından, yükseköğretim, önlisans veya lisans mezunu programlarından herhangi birisinden mezun veya EKPSS’nin geçerlilik süresi içerisinde mezun olabilecek durumda olan adaylar başvurabilecektir.

EKPSS'ye başvuruda mevcut engelli sağlık kurulu raporlarının % 40 ve üzerinde olması yeterli olacaktır.

İLK DEFA ENGELLİ MEMUR SEÇME SINAVINA BAŞVURACAK ADAYLAR

bulundukları adres illerindeki Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünden sınava gireceği engel grubu ile diğer engelli bilgilerini belirten yazılı Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı Belgesini alarak ÖSYM Başvuru Merkezlerine başvurularını yapacaklardır.

2012-ÖMSS’ye başvuran adaylardan EĞİTİM BİLGİLERİ İLE ENGEL GRUBU BİLGİSİNDE DEĞİŞİKLİK BULUNMAYANLAR, başvurularını ÖSYM’nin http://www.ais.osym.gov.tr internet adresinden bireysel olarak yapabileceklerdir.

2012-ÖMSS’ye başvuran adaylardan EĞİTİM BİLGİLERİNDE DEĞİŞİKLİK OLANLAR başvurularını bir ÖSYM başvuru merkezinden yapacaklar ve değişikliğe esas belgelerinin onaylı bir örneğini dilekçe ekinde başvuru merkezi görevlisine teslim edeceklerdir.

2012-ÖMSS’ye başvuran adaylardan ENGEL GRUBU BİLGİSİNDE DEĞİŞİKLİK BULUNANLAR, başvurularını ÖSYM’nin http://www.ais.osym.gov.tr İnternet adresinden bireysel olarak, 2012 yılı engel bilgileri ile yapabilecekler ancak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğünden yeni durumlarını gösterir Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı belgesini alarak ve bu belge ile birlikte Engelli Sağlık Kurulu Raporlarının onaylı bir örneğini ÖSYM’ye ulaştıracaklardır.

2014 Kura başvuruları ise 12-23 Mayıs 2014 tarihleri arasında alınacaktır.

2014 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (2014-EKPSS) hakkında güncel bilgi için adaylar; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü İnternet Adresi(http://www.eyh.gov.tr/) ile ÖSYM İnternet Adresini (http://www.osym.gov.tr/) takip edebilirler

Arkadaşlar, sınava % 40 ve üstü raporla girebileceksiniz.

Bu konuda hem yukarıdaki gibi Aİle ve sosyal politikalar bakanlığı yaşlı ve engelli hizmetleri genel müdürlüğü kendi sitesinde açıklama yaptı hem de bu durumla ilgili açıklama EKPSS kılavuzunda yazıyor:

Bu konuda EKPSS Kılavuzu şöyle diyor:

"2.1. ...
    EKPSS/kuraya; 07/02/2014 tarihli ve 28906 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren "Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik” hükümlerine uygun en az %40 ve üzerinde engelli olanlar başvurabileceklerdir. Sağlık kurulu raporlarında %40’tan daha az engelli olduğu belirtilen adaylar EKPSS ve kuraya başvuramazlar. "

Ama eğer sınavla bir yere yerleştirilirseniz ve;
    İlgili Yönetmeliğin 4. maddesinde, “Bu Yönetmeliğin uygulanmasında; Engelli doğuştan veya
    sonradan; bedensel, zihinsel, ruhsal, duyusal ve sosyal yetenekleri bakımından engel oranının yüzde kırk veya üzerinde ve çalışabilir durumda olduğunu mevzuat hükümlerine göre alınacak sağlık kurulu raporu ile belgeleyenleri, ifade eder.” hükmü bulunmaktadır. Bu hüküm gereği; çalışabilir durumda olduğunu mevzuat hükümlerine göre alınacak sağlık kurulu raporu ile belgeleyemeyen adayların, sınav/kuraya başvurarak bir kadroya yerleştirilseler bile, ilgili kurum tarafından atamaları yapılmaz.

Sınavla bir yere yerleştirilirseniz yerleştirildiğiniz Kurum'a "çalışabilir" durumda olduğunuzu belgeleyen bir sağlık kurulu vermek zorundasınız. Eğer bu şekilde bir rapor veremezseniz yerleştirildiğiniz Kurum tarafından atamanız yapılmaz.

Üye
    muhendis3232 Avatarı

Son Giriş
    09.03-2017
    Saat
    13:01
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! -1 Zaten Değerlendirdiniz!
    EKPSS'ye başvuruda mevcut engelli sağlık kurulu raporlarının % 40 ve üzerinde olması yeterli olacaktır.

o zaman herkes girecek bu sınava klavuzdaki çalışabilir nie yazmış

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

evet herkes yuzde 40 ve üstü raporu varsa sınava ve kuraya girebilecek.

Fakat;

"Ama eğer sınavla bir yere yerleştirilirseniz ve;
    İlgili Yönetmeliğin 4. maddesinde, “Bu Yönetmeliğin uygulanmasında; Engelli doğuştan veya
    sonradan; bedensel, zihinsel, ruhsal, duyusal ve sosyal yetenekleri bakımından engel oranının yüzde kırk veya üzerinde ve çalışabilir durumda olduğunu mevzuat hükümlerine göre alınacak sağlık kurulu raporu ile belgeleyenleri, ifade eder.” hükmü bulunmaktadır. Bu hüküm gereği; çalışabilir durumda olduğunu mevzuat hükümlerine göre alınacak sağlık kurulu raporu ile belgeleyemeyen adayların, sınav/kuraya başvurarak bir kadroya yerleştirilseler bile, ilgili kurum tarafından atamaları yapılmaz. "

Sınavla bir yere yerleştirilirseniz yerleştirildiğiniz
    Kurum'a "çalışabilir" durumda olduğunuzu belgeleyen bir sağlık kurulu vermek zorundasınız. Eğer bu şekilde bir rapor veremezseniz yerleştirildiğiniz Kurum tarafından atamanız yapılmaz.

Bu kısmı şimdilik düşünmeyin arkadaşlar.
    Sınava ve başvurunuza odaklanın. Siz sınavda yerleştirilince Tekrar rapor almak durumunda kalacaksınız (çalışabilir kısmı doldurulmayanlar ve çalışabilir yazıp da Kurum lüzum hissederse tekrar rapor istenilenler).
    Çalışabilir durumda olduğnuzu raporla belgeleyince atamanız da yapılacak. Aksi takdirde maalesef yapılmaz.

Hangi engel grubunda olursanız olun çalışamayacak diye bir şey yok. Rahat olun çalışabilir raporu alabilirsiniz. Zamanı gelince bu konuda açıklama yaparız. Şimdi sınava odaklanın ve başvurunuzu yapın güzel bir şekilde. Gerisi kolay.

Üye
    redeye Avatarı

Son Giriş
    15.11-2017
    Saat
    22:10
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    2

merhaba herkese hayırlı uğurlu olsun arkadaşlar süreli raporlarda da sıkıntı yok sınava girebiliyoruz sanırım doğru tespit etmişim değil mi

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

evet, doğru tespit etmişsin redeye

Sınav tarihinde raporunuzun süresi devam ediyorsa sınava gireceksiniz. Yerleştirildiğin takdirde ve o sırada rapor süresi dolmuşsa tekrar rapor alırsın. o zaman bakarız duruma hele bir yerleştirilin.

Üye
    redeye Avatarı

Son Giriş
    15.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    2

2015 aralık ayına kadar rapor sürem devam ediyor sınav ve atama tarihlerinde sıkıntım olmayacak sanırım, inanın çok sıkıntılı bir süreçti klavuzu beklemek stres yaptım aşırı derecede benim durumumda olan arkadaşlarım da bugün rahat bir nefes almıştır inşallah. benim raporumda istihdam kutucuğu işaretli, çalıştırılamayacağı işler kısmına ise bir şey yazmamışlar... çalışabilir durumda olduğumu kanıtlıyor bu rapor uygun değil mi ? yarın sabahtan gidip allahın izniyle işlemleri tamamlamaya çalışacağım deneyimlerimi paylaşır burada yapılması gerekenler hakkında bilgi veririm )) bu arada süreli raporlarda kafama takılan tek nokta çalışırken bu raporun süresi bittiğinde ne olacağı ve yüzde 40 ın altında bir oran alınması halinde nelerin başımıza geleceği memuriyetten çıkarma mı normal kadroya kaydırma mı yoksa süreli de olsa raporu bir kere teslim edince başka bir şey yapmak gerekmiyor mu çok karışık bir durum ))

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    2015 Aralık ayına kadar devam ediyormuş rapor süren
    Bu raporla kazandığın hiçbir hak elinden alınmaz rahat ol Şimdi sadece sınava ve başvuru sürecine odaklan ablası.

Üye
    redeye Avatarı

Son Giriş
    15.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    2

verdiğiniz cevaplar için çok çok teşekkür ederim ancak bu sabah rahatlayabildim çok çok çok teşekkür ederim

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

Rica ederim
    Tüm arkadaşlara senin vesilenle sesleneyim buradan...
    Arkadaşlar adım adım ilerleyin. Başvuru, yerleştirme, atama vs hepsini düşününce şimdiki zamanı ertelersiniz. Ortaya çıkan stres sınavınızı da etkiler.
    O yüzden şu anki duruma odaklanın. sınava ve başvuru sürecine.
    Sınav bitince yerleştirilince sizler, o zaman var olan sorunları yine hep birlikte çözeriz. Lütfen ilerisi için şimdiden kaygılanmayın.
    adım adım ilerlemek hem başarınızı arttıracak, hem de canınızı sıkmaktan, stresten sizi kurtaracak...

Üye
    Vizyon Avatarı

Gerçek Adı
    Vizyon
    Son Giriş
    01.05-2016
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sormak istediğim bir kaç soru var bilgileri olanlar paylaşırsa sevinirim.

1-2012 ÖMSS' ye lise düzeyinde girdim şimdi lisans düzeyinde gireceğim. Sadece eğitim düzeyimde değişiklik oldu yapmam gereken işlemler nelerdir sırası ile anlatırmısınız.
    2- Aday Başvuru formunda yer alan Engel Bilgi Formunu kim nerede doldurulacak (Biz mi dolduracağız görevli mi dolduracak) Bu Engel Bilgi Formunda yer alan Engel Durumuna İlişkin Bilgiler bölümünde Sürekli Engel Grubu kısmında Sınıflanamayan bölümünde yer aldığımı düşünüyorum burayı işaretlediğim zaman Özel Durumlar bölümünden neyi işaretlemem gerekiyor

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

1. 2012-ÖMSS’ye başvuran adaylardan EĞİTİM BİLGİLERİNDE DEĞİŞİKLİK OLANLAR başvurularını bir ÖSYM başvuru merkezinden yapacaklar ve değişikliğe esas belgelerinin onaylı bir örneğini dilekçe ekinde başvuru merkezi görevlisine teslim edeceklerdir.
    2. Başvuru için belirtilen tarihlerde başvuru formunun çıktısını alıp dolduracaksın. Sonra da kılavuzun 5. sayfasında belirtilen belgelerle birlikte doğruca aile ve sosyal politikalar il müdürlüğüne (varsa ilçe) gideceksin.

Başvuru merkezine gitmeden önce aile ve sosyal politikalar bakanlığı il müdürlüğünden "ön kabul ve taahhüt beyanı belgesi"ni almak zorundasın.

UYARI:
    Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğünden Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı belgesini edinmeyen adayların ÖSYM Başvuru Merkezlerince başvuruları kesinlikle alınmayacaktır. 3 nüsha olarak düzenlenen ve imzalanan bu belgenin bir nüshası Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğünde, bir nüshası adayda kalacak, bir nüshası da ÖSYM
    Başvuru Merkezine aday tarafından teslim edilecektir

Üye
    mami23082 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed
    Son Giriş
    17.12-2016
    Saat
    02:49
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    5
    Blog Mesajları
    3

iyi günler kalem abla ben size bir soru soracaktım eğer müsaitseniz ... Ben de ekpssye gieceğim ama önceki senelerden klama sürekli yazılı rapor olur mu veyahut össye girerken engelli kadrosundan girmiştim acaba ösym onu kabul eder mi ...Ve son olarak yeni sistemde engelli raporu nasıl alınıyor numuneden almaya çalıştığımda bana il sağlık müdürlüğüne itiraz ile ilgili dilekçe yazılacak falan demişti ama nasıl almak lazım ... Eğer yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim ...

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

elindeki % 40 ve üstü engelli sağlık kurulu raporun geçerli. Yeni raporla uğraşmana gerek yok
    ÖSS'ye girerken verdiğin rapor geçerli. ama engelli kontenjanından girmen işe yaramaz. elindeki raporu vereceksin.

Üye
    mami23082 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed
    Son Giriş
    17.12-2016
    Saat
    02:49
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    5
    Blog Mesajları
    3

ALLAH razı olsun çok teşekkürler bu güzel haberleriniz için off off stres yaptık ya inşallah bir halletsek hayırlısıyla

Üye
    rind Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    22:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Klavuz da 17. SINAV MERKEZİ TERCİHİ Adaylar, sınav merkezi tercihi olarak adres ilini yazacaklardır. diyor. Yani herkes ikamet ettiği ili mi yazmak zorunda. Başka bir ilde sınava giremez mi?

Sayfa 1 / 16 1234511 ... SonSon