Sayfa 2 / 16 İlkİlk 12345612 ... SonSon
Toplam 238 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    musty35 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    19:28
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    51
    Verilen Beğeniler
    105

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ılk defa ışe gırecekler için mesela a.s.i.m basvuralra mesela sandalyeyle gıdırsem bana kazandıgımda,mutlaka akulu sandalyeyle gıdebılecgım bı servıs ve devlet daıresı (asansorlu vs)mı verıılrer yoksa nasıl gelırsen gel bızenemıderler benım için çok onemlı ona gore gırecem, yanı ugraşmıyım boşuna okadar koşturcam 90alıp gıdemedıkten sonra ne anlamdım bu işten. lutfen ayrıntılı cevap lazım...

Üye
    Vizyon Avatarı

Gerçek Adı
    Vizyon
    Son Giriş
    01.05-2016
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kalem;

Bir yanlışın olduğunu düşünüyorum;
    Hem İl Müdürlüğüne hem başvuru merkezine gidecek isem 2012 ÖMSS ye girmenin esprisi nerede kalıyor ? Sadece eğitimim değişti diye 2 yere (hem il müdürlüğü hem başvuru merkezi) müracaat etmem olayı biraz tuhaf. Ayrıca ben zaten 2012 yılında Ön Kabul ve Taahhüt Formunu doldurdum ve verdim ve Aday Başvuru formunda da 19.maddesinde zaten bu durum ile ilgili bir ifade yer almaktadır. 2012 yılında vermiş olduğum belgeyi 2014 yılı içinde kabul ediyorum gibilerinden.

Ortada çelişkili bir durum var 2012 ÖMSS ye giren sadece gerekli belgelerle beraber başvuru merkezine gider diyorsunuz, sonrada aile ve sosyal il müdürlüğüne gidilecek diye belirtiyorsunuz. Çelişkili

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

Mustafa sen yerleştirilip atandıktan sonra kurumlar şu Yönetmelik hükmüne uymak zorundalar:

"MADDE 16- (1) Kamu kurum ve kuruluşları çalışma yerlerini ve eklentilerini, engellilerin erişebilirliğine uygun duruma getirmek, engellilerin çalışmalarını kolaylaştıracak gerekli tedbirleri almak ve engellilerin görev yaptıkları kadronun gereği olan işleri yapabilmeleri için engel durumlarına göre gerek duyulan yardımcı ve destekleyici araç ve gereçleri temin etmek zorundadır.
    (2) Engelliler, engelliliklerini artırıcı ve ek engel getirici işlerde çalıştırılamaz."

İlgili Yönetmelik için bkz:http://www.engelliler.biz/forum/enge...ayinlandi.html

Sizin memur olup akülü sandalyelerinizle o kurumlara gitmeniz önemli. Siz gideceksiniz onlar da tıpış tıpış size göre düzenleyecekler her yeri.
    Bu konuda Torba kanunda düzenleme yapıldıı. Rahat olun bunları düşünmeyin şimdilik. elbette mücadele de edecegiz ama mevzuat da bizden yana.

Ve işte 5378 Sayılı Kanunun 14. maddesi şöyle der:

İstihdam
    Madde 14- (Değişik:6/2/2014-6518/72 md.)
    Engellilerin iş gücü piyasası ve çalışma ortamında sürdürülebilir istihdamı için kendi işini
    kurmaya rehberlik ve mesleki danışmanlık hizmetlerinin geliştirilmesi de dâhil olmak üzere
    gerekli tedbirler alınır.
    İşe başvuru, alım, önerilen çalışma süreleri ve şartları ile istihdamın sürekliliği, kariyer
    gelişimi, sağlıklı ve güvenli çalışma koşulları dâhil olmak üzere istihdama ilişkin hiçbir hususta
    engelliliğe dayalı ayrımcı uygulamalarda bulunulamaz.
    Çalışan engellilerin aleyhinde sonuç doğuracak şekilde, engelinden dolayı diğer kişilerden
    farklı muamelede bulunulamaz.
    Çalışan veya iş başvurusunda bulunan engellilerin karşılaşabileceği engel ve güçlükleri
    ortadan kaldırmaya yönelik istihdam süreçlerindeki önlemlerin alınması ve engellilerin çalıştığı iş
    yerlerinde makul düzenlemelerin, bu konuda görev, yetki ve sorumluluğu bulunan kurum ve
    kuruluşlar ile işverenler tarafından yapılması zorunludur.
    Engellilik durumları sebebiyle iş gücü piyasasına kazandırılmaları güç olan engellilerin
    istihdam edildiği korumalı işyerlerinin statüsü ve bu işyerleriyle ilgili usul ve esaslar Çalışma ve
    Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca
    müştereken çıkarılan yönetmelikle düzenlenir.

İLgili Kanun İçin bkz:http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.5.5378.pdf

Üye
    BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:36
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    80

2012-ÖMSS/kuraya başvuran adaylardan engel grubu bilgisinde değişiklik bulunanlar, başvurularını
    ÖSYM’nin http://www.ais.osym.gov.tr İnternet adresinden bireysel olarak 2012 yılı engel bilgileri ile
    yapabilecekler ancak; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğünden yeni durumlarını gösterir
    Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı belgesini alacaklar ve bu belge ile birlikte engelli sağlık kurulu
    raporlarının onaylı bir örneğini 14 Mart 2014 tarihine kadar ÖSYM’ye ulaştıracaklardır. Bu tarihten
    sonra ÖSYM’ye ulaşan belgeler işleme alınmayacaktır. Bu adayların yeni durumlarını gösterir Ön
    Kabul ve Taahhüt Beyanı belgesi ÖSYM sağlık komisyonlarınca incelenecek, sağlık komisyonlarınca
    uygun görülenler işleme alınacaktır
    kalem apla benim özür gurubum degişti ösym bürosunamı gidecegim yoksa postaylamı gönderecegim

Üye
    musty35 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    19:28
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    51
    Verilen Beğeniler
    105

yanı kazandıkatan sonra onlar mutlaka bana uygun servıs gondermelerı zorunlulugu var v eona gore kurum içi işvermek zorundalr ama kagıt uzerınde uygulamda olurmu dersınız. sadece bunu duşunmek bıle sıkıntı verıyor bana.

tesekkurler..

Üye
    ertan35 Avatarı

Son Giriş
    04.08-2017
    Saat
    14:42
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

istihdam kısmı işaretli olan yeni rapor çıkarttım , 2012 ömss de basvurdgum raporun yerine bu raporu vermek istiyorum , engel grubu değişikliğine girmiyor galiba, yeni raporu vermek için tekrar ön kabul formu almama gerek varmı aile sosyal pol bknlıgndan yoksa osym ye direk yenı raporun fotokopısını verebilirmiyim?

Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:50
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    128

2012 ömssye giren ben aile ve sosyal politikalar izmir il müdürlüğünden onay belgesi alacakmıyım orayı anlayamadım da kusura bakmayın

bir de işkurda iş ararken ekpss puanları geçerli olacakmış doğru mu

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

ertan35 ve özer,

2012-ÖMSS’ye başvuran adaylardan EĞİTİM BİLGİLERİ İLE ENGEL GRUBU BİLGİSİNDE DEĞİŞİKLİK BULUNMAYANLAR, başvurularını ÖSYM’nin http://www.ais.osym.gov.tr internet adresinden bireysel olarak yapabileceklerdir.
    Bu şekilde direkt internet üzerinden bireysel başvuru yapabileceksiniz.

fakat,
    Bireysel olarak İnternet aracılığıyla başvuru yapacak adaylar için başvuru ekranında; “2012 yılında
    beyan ettiğim Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı belgesini 2014-EKPSS için de aynen kabul
    ediyorum” ifadesi yer alacaktır. Bu ifadeyi onaylayan adaylar 2014-EKPSS için bireysel olarak
    İnternet aracılığıyla başvuru yapabileceklerdir. Bireysel olarak İnternet aracılığıyla başvuru yapan
    adaylar, başvurunun tamamlanması için “Başvuru işlemi başarıyla tamamlandı.” açıklamasını mutlaka
    görmeli ve aday başvuru kayıt bilgilerinin bir dökümünü yazıcıdan alarak başvurunun diğer
    aşamalarında gerekebileceğinden özenle saklamalıdır.

Ama siz yeni raporunuzu işleme koyacakmışsınız. emin olamadım ben yine de. isterseniz aile ve sosyal politikalar bakanlığı il müdürlüğüne yeni raporunuzla gidip durumu yerinde öğrenip. ona göre hareket edin.

evet aldığınız puanlar işkur'da da geçerli olacak.

Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    128

yani iş araken ekpss puanıyla iş arıcaz teşekkürler kalem abla

Üye
    birkan01 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    5

Sınava başvurmak için yapmamız gerekenler sırasıyla ilk olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğüne'ne gitmek. Buraya giderken yanımızda aşağıdaki belgeler olmalı:
    1) EKPSS Aday Başvuru Formu
    2) Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında
    Yönetmelik hükümlerine uygun %40 ve üzerinde engelli olduğu belirtilen engelli sağlık kurulu
    raporları
    3) Öğrenim durumunu gösterir belge (diploma, mezuniyet belgesi, sınava/kuraya başvurduğu
    öğrenim düzeyinden EKPSS’nin geçerlik süresi süresi içinde mezun olabileceğini gösterir resmî belge)
    4) Nüfus cüzdanı veya pasaport

Burdan çıkınca da sınav başvuru yerlerinden herhangi birtanesine giderek aşağıdaki belgeleri vericez:

1) Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğünden alınmış aday ve görevli
    tarafından imzalanmış mühürlü Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı belgesi
    2) Doldurulmuş EKPSS Aday Başvuru Formu
    3) Engelli sağlık kurulu raporu fotokopisi (Fotokopi başvuru merkezine teslim edilecektir.),
    4) Sınavda yanında insülin pompası bulunacak şeker hastası adayların, şeker hastası
    olduğunu belirtir raporları
    5) Öğrenim durumunu gösterir belge
    6) Nüfus cüzdanı veya pasaport

Doğru mu anlamışım arkadaşlar malum okuyoruz bir günde bunları halletmem lazım

Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    128

2012 ömssye girdiysen doğrudan internetten halletcekmişsin bende onu öğrendim

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

o halde tamamdır özer Özür grubunda değişiklik yoksa sana yukarıda yazdığım gibi hareket edeceksin.

Birkan,
    ablam aile bakanlığı il müdürlüğünden "ön kabul ve taahhüt beyanı" belgesini aldıktan sonra bankaya ödemenizi yapacaksınız. Ondan sonra başvuru merkezine gideceksiniz istenen evraklarla birlikte. Ödemelerle ilgili kısmı da il müdürlüğünden sonraki kısmı ekle yazdıklarına.
    Başlık olarak da "başvuru merkezinden yapılacak başvurular" yaz.
    aile bakanlığına giderken götürülmesi gereken belgelere de 5 ve 6. maddeyi de ekle. kırpma. belki o durumda olanlar olur.

Üye
    birkan01 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    5

Tamamdır Melek Abla, Birde benim lise diplomam üniversitede mezun olmak gibi bir şansım da yok bu sene için. Onun yerine ne yapmam gerekiyor lise diploması fotokopisi olur mu ? Yada üniversiteden alınmış öğrenci belgesi

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

mezun olduğun liseden mezun olduğuna dair mezuniyet belgesi işini sağlam görür. diploma fotokopisini mezun olduğun liseye onaylatman lazım ve bunun için de koordinatörlüğü ara sor.

ÖSYM sınav koordinatörlükleri iletişim bilgileri:ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi

Üye
    polat0537 Avatarı

Gerçek Adı
    Ömer AŞIK
    Son Giriş
    17.07-2017
    Saat
    09:41
    Yaşadığı Yer
    Bolu/Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba arkadaşlar benim merak ettiğim mevzu şuan kamuda çalışan arkadaşlar örneğin lise mezunu meb hizmetli çalışanlar meb harici diğer kurumlar düz memurları lise mezunu alıyor.bu sınava şuan memur olanlarda başvurabiliyormu acaba?

Sayfa 2 / 16 İlkİlk 12345612 ... SonSon