Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 42 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    meralmiz Avatarı

Gerçek Adı
    meral
    Son Giriş
    01.02-2015
    Saat
    12:23
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlarım bu sene ekps sınavına girecem raporda istihdam işaretli veya değerlendirildi mi olması gerekiyor

Arkadaşlarım bu sene ekpss sınavına girecem raporu 2013 yılında aldım özür bildirir rapor bununla sınava girebilir miyim bazı arkadaşlarım raporda istihdam işaretli olacak diyo bende o bölümler değerlendirilmedi yazıyo sınava girebilir miyim

Üye
    muhendis3232 Avatarı

Son Giriş
    09.03-2017
    Saat
    13:01
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

%50 %50

Üye
    Elflonia Avatarı

Gerçek Adı
    Alperen
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:18
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Arkadaşlar işin aslı nedir acaba raporla ilgili olan sınava girebilmek için yeni güncellememiz gereken bir kısım mı var yani ?

Üye
    ahmetcoskun_2988 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet coskun
    Son Giriş
    03.09-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim aldığım raporda da istihdam kısmı DEĞERLENDİRİLMEDİ yazıyordu bugün raporu çıkarttığım hastaneye gittim dedim bunu düzelttirmek istiyorum istihdam kısmı evet yazsın dedim oradaki memur bana sen bunu engelli kadrosunda işe girmek için almadın mı dedi evet dedim o zaman sorun yok dedi çünkü ÇALIŞTIRILAMAYACAĞI İŞLER kısmı boş olmadığı sürece sorun çıkmaz dedi.Benim ÇALIŞTIRILAMAYACAĞI İŞLER kısma AĞIR VE TEHLİKELİ İŞLER YAZIYOR...

Üye
    haryn Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    09:04
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şu işin aslını bi öğrenemedik ya, bir sene oldu raporu alalı istihdam kısmı hayır yazıyor , sorun değil diyordu herkez 144 aradığımda sorun olmaz deniyordu, sınava kaldı iki ay başvuru başlayacak yeninden ayyuka çıktı yok istihdam kısmı ewet olacakmış, çalışabilir yazmalıymış. 183 aradım ewet yazmalı yoksa sınavda sorun olur atama yapılmaz dedi devlet personel dairesinin numarasını verdi burdan da teyid edebilirsiniz dedi aradım onlarda ewet yada çalışabilir yazmalı dedi, pazartesi raporu aldığım hastaneye gideceğim, ewet yazdırmaya , ama hastaneye gidenlere verilen sorun olmaz cevabı tekrar muayene etmek istemediklerindenmi, yoksa evrak işleri ile uğraşmak istemediklerinden mi ya da gerçekten gereksiz mi, gidip göreceğim, sonucu burdan paylaşacağım, arkadaşlar hepinize başarılar

Bide yönetici arkadaşlar bu konuda tek bi başlık açabilirlermi rica etsem ekpss bölümüne girince sabit konu başlıklarından biri olabilir bu konuda çok başlık açıldı gördüğüm kadarıyla, yanlış anlaşılmasın sadece öneri

Üye
    MertAta Avatarı

Gerçek Adı
    Mert
    Son Giriş
    21.07-2016
    Saat
    14:13
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

raporunuz süreli ve süresi dolmuşsa başvuru yapamazsınız. diğer tüm hallerde raporunuz geçerli sayılır. tabi en az %40 olması şartıyla.

Üye
    ertan35 Avatarı

Son Giriş
    04.08-2017
    Saat
    14:42
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ahmetcoskun_2988;

benimde degerlendirilmemişti özellikle istihdam için tekrar gittim yeni rapor çıkarttım işaret konuldu agır engelli hayır yazıyor yuzde 45 raporum calıstırılamayacagı işler kısmı boş bırakıldı,boş olursa sorun nedir yahuuu karmaşıklaştı bu iş , artık en iyisi kılavuzu beklemek...

Üye
    MertAta Avatarı

Gerçek Adı
    Mert
    Son Giriş
    21.07-2016
    Saat
    14:13
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çalıştırılamayacağı işler kısmı boşsa sorun yok. kasmayın yahu bu kadar kendinizi.

benimde raporumda çalıştırılamayacağı işler kısmı boştu. istihtam kısmıda boştu. sınava girdim sorun yaşamazsınız merak etmeyin. atamanız yapıldıktan sonra aynı raporu götürün zaten genel bi durumunuza bakılıp yapabileceğiniz işleri verecekler size.

Üye
    muhendis3232 Avatarı

Son Giriş
    09.03-2017
    Saat
    13:01
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Yukle.TC | Resim | Resim Galerisi | Resimler | Resim Ykle

raporunu resimdeki işaretli yerler bu şekildeyse korkmayın..sınava girerseniz ama ilerde belki kurum bunları isteyebilir. aile pol müd.yeni yönetmeliğe göre çalışabildiğini raporla belirtmesi lazım diyor istihdam ne demek? yani evet olmalı.. ama ben snamıyorumki binlerce kişiyi madur etsinler en azından sınava alırlar atamada yeni rapor isterler..

Üye
    onr79 Avatarı

Son Giriş
    04.12-2014
    Saat
    11:50
    Yaşadığı Yer
    g.antep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

haryn;

Kardeş Sonuç Ne Oldu

Üye
    grcnckr Avatarı

Son Giriş
    14.11-2017
    Saat
    10:07
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    2

haryn;

EKPSS/kuraya; 07/02/2014 tarihli ve 28906 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren "Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik” hükümlerine uygun en az %40 ve üzerinde engelli olanlar başvurabileceklerdir. Sağlık kurulu raporlarında %40’tan daha az engelli olduğu belirtilen adaylar EKPSS ve kuraya başvuramazlar.
    İlgili Yönetmeliğin 4. maddesinde, “Bu Yönetmeliğin uygulanmasında; Engelli doğuştan veya sonradan; bedensel, zihinsel, ruhsal, duyusal ve sosyal yetenekleri bakımından engel oranının yüzde kırk veya üzerinde ve çalışabilir durumda olduğunu mevzuat hükümlerine göre alınacak sağlık kurulu raporu ile belgeleyenleri, ifade eder.” hükmü bulunmaktadır. Bu hüküm gereği; çalışabilir durumda olduğunu mevzuat hükümlerine göre alınacak sağlık kurulu raporu ile belgeleyemeyen adayların, sınav/kuraya başvurarak bir kadroya yerleştirilseler bile, ilgili kurum tarafından atamaları yapılmaz.

Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    10:36
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    3

yok gerekmiyor istihdam kısmında bişey yazmasına gerek yok benim raporda tedavi ile çalışma olanağı vermeyen yaziyordu yinede başvuru yaptım

Üye
    haryn Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    09:04
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

onr79 ,
    grcnckr YAZILANLAR KAFAMI KARIŞTIRMIŞTI, BENDE HASTANEE GİTTİM istihdam kısmını EVET yaptırmak istşiyorum dediğimde bunun için yeniden rapor çıkarmak gerektiğini söylediler, bende butun işlemleri yeniden yaptım tek tek oktorlara muyane oldum istihdam kısmını EVET yazdırdım kafam rahtladı , sınav başvurusunda problem çıkmıyor evet istihdam kısmı incelemiyorlar bile , ama atama gerçekleşirse kesin rapor isteyecekler, klavuzda resmen yazmışlar çalışabilir olduğunu raorla belgelelemeli diye, bence raporları atamada yeniletecekler.

Üye
    fada Avatarı

Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    11:21
    Yaşadığı Yer
    erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim de rapor bir yıllık ve istihdama değerlendirilmedi yazıyor. Oysa doktora ekpss için başvurduğumu söylemiştim. Raporu değişmeden bu konuda tatmin edici cevap alabileceğimiz bir kurum falan yok mu yada bilen biri

Üye
    Skolyoz23 Avatarı

Gerçek Adı
    Tolgahan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:24
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    158
    Verilen Beğeniler
    129

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @fada sayın hocam sınava girerken istihdamin işaretli olup olmaması bir şey ifade etmiyor yani girebilirsiniz sınava ama diyelim güzel puan aldınız ve tercih yaptınız, kazandınız işte atama sırasında kurum sizden evrak istiyor (kurumdan kuruma değişiyor)

eğer atandığınız kurum raporunuzda istihdam işaretli yada çalışabilir yazmasını istiyorsa o zaman atanamazsınız ama bazı kurum istihdamın işaretli olup olmamasına bakmıyor bile

eğer olur da atama evrakları sırasında raporunuzda istihdam işaretli değil yani atamanız olmayacak derlerse size süre veriyorlar ekstra'dan gidip o süre zarfından düzeltiyorsunuz

benim raporumda da istihdam işaretli değildi, gittim hastaneye başvurdum raporumun aslını verdim kurul 2 gün sonra toplanıyor, düzeltip vereceğiz dediler ve düzeltip verdiler

yani böyle durumlarda tekrar doktor doktor gezmiyorsunuz bilginiz olsun

Sayfa 1 / 3 123 SonSon