Sayfa 3 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 76 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    selocanlar Avatarı

Gerçek Adı
    veli
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:06
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben45 yasındayım hıç bılgım yok,ılk okul mezunuyum,/70 özurluyum,raporum,2008 alınmış çalısabılır kısmında hıç bı sey yazmıyo sureklı agıor özurlu yazıyo,çalısabılşır yerı boş bırakılmış,ben bu kuraya katılabılırmıyım,ayrıoca,2010,tarıhınde onanmış cezam var parra cezası,elıme dun geçtı,bu parayı odemem lazımmış,bunlar sorun olurmu yetkılı bır arkadasımız cvp yazarsa çok sevınırım,hastaysak,ıyıleşemeyecek dıye bı sey yokya,RABBİM,ŞİFA A VERIYO İŞTE, BU SINAVA GIREBILIRMIYIM,ŞUBATIN,27 SINDE SOSYAL HIZMETLERE GITMEMMI LAZIM,lutfen bılgı verın tşk

Üye
    loks Avatarı

Gerçek Adı
    veysel
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    03:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

14.madde şöyle;

Örneğin herhangi bir öğretmenlik bölümünden mezun olup memur, vhki vs.. kadrosunda çalışanlar, bu sınav sonucuna göre öğretmenlik kadrosunu tercih edebilir.. Yani mezuniyetinden farklı alanlarda çalışanlar tercih yapabilir..

Öğretmenlik mezunu olup da memur olarak çalışanların gözü aydın.. Tabi alım yaparlarsa...

Üye
    ZİHNİ SÜMBÜL Avatarı

Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    20:14
    Yaşadığı Yer
    İNEGÖL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tekrar rapor alinacakmi 2008 de bakım maaşi için aldigim rapor var lütfen cevap

Üye
    muhendis3232 Avatarı

Son Giriş
    09.03-2017
    Saat
    13:01
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

biber;

evet bende öyle anladım misal öğretmenler mühendisler teknikerler kadro açılmadığığ için düz memur oldu. kadro açılırsa tercih yapabilecek açılmazsa sittin sene memur kalacak madde 14 e göre..

Üye
    graphblues Avatarı

Son Giriş
    20.07-2017
    Saat
    09:21
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

biber;

evet ben onu çok merak ettim ben hizmetliyim önlisans mezunum personel servisi sordum uyumlu değilmiş tabii girebilirsin dedi ama bi yandan daha var sağlık bakanlığında unvan değişliği sınavı var yakındaymış hangisi gireceğimi karar veremedim

Üye
    pasahankocak Avatarı

Gerçek Adı
    PAŞAHAN
    Son Giriş
    14.11-2017
    Saat
    15:31
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Peki arkadaşlar 1. ben İnfaz Koruma memuruyum, diğer memurluklara tercih yapabilirmiyim. 2. KİT lere ( TRT- YSK- PATATENT eNTÜSÜSÜ gibi) 399 kadro karşılığı oldugu için herkes tercih yapabilir mi?

Üye
    metin-21 Avatarı

Gerçek Adı
    metin
    Son Giriş
    08.03-2016
    Saat
    11:32
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar size bişi soracam ben 2012 sınavında 54 puan aldım nisandaki sınav ile aynımı acaba yani yeni sınavmı olacak yoksa aynı puanla devam edecekler

Üye
    BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    81

ç) Engelli: Doğuştan veya sonradan; bedensel, zihinsel, ruhsal, duyusal ve sosyal yetenekleri bakımından engel oranının yüzde kırk veya üzerinde ve çalışabilir durumda olduğunu mevzuat hükümlerine göre alınacak sağlık kurulu raporu ile belgeleyenleri,
    arkadaşlar burda çalışa bilir durumda oldugunu belgeleyenleri diyor çalışamaz raporu olanlar sınava giremiyecekmi ben 2022 maaşı için aldıgım raporu kullandım 2012 de sürekli ve çalışamaz kutucugu işaretli

Üye
    asadas05 Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba,
    yönetmelikte bu madde dikkatimi çekti cevaplayabilir misiniz rica etsem?

MADDE 5- (1) EKPSS, ortaöğretim, ön lisans veya lisans düzeyinde eğitim veren kurumlardan mezun veya sınavın geçerlik süresi içerisinde mezun olabilecek durumda olan engelli adayların eğitim durumları ve engel gruplarının yarattığı dezavantajlar gözönünde bulundurularak Başkanlık tarafından yapılır veya yaptırılır. Adayların atanabilmesi için yerleştirme tercih işlemlerine son başvuru tarihi itibarıyla mezun olması gerekir.

benim 150 kredim var bu sene 2 sınavım daha var açık lise okuyorum bu sene bitecek inşallah sınava girsem tercih yapma tarihinin son günü diyor mezun olma şartı.

yoksa sınavın geçerlilik süresi (2 yıl) içinde mi mezun olma şartı var?
    yardımlarınızı rica ederim.
    saygılarımla.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

paranoya ablam yönetmelikte çalışabilir diye ibare eklenmiş dediğin gibi:

"ç) Engelli: Doğuştan veya sonradan; bedensel, zihinsel, ruhsal, duyusal ve sosyal yetenekleri bakımından engel oranının yüzde kırk veya üzerinde ve çalışabilir durumda olduğunu mevzuat hükümlerine göre alınacak sağlık kurulu raporu ile belgeleyenleri,"

Bu durumda raporda "çalışamaz" kısmının işaretli olması sorun yaratır.
    daha aönceki mevzutta sadece % 40 ve üstü olması yetiyordu. şimdi yönetmelik yeni çıktığı için çoğu engelli arkadaş da senin durumundadadır. ya çalışabilir kısmı doldurulmamıştır ya da çalışamaz ibaresi vardır.
    o yüzden bu sorunu acil aile ve sosyal politikalar bakanlığı engelli ve yaşlı hizmetleri genel müdürlüğünü arayarak ilet:
    http://www.eyh.gov.tr/tr/8135/Iletisim

eger çalışabilir ibaresi kesin aranıyorsa senin durumunda çok engelli oldugunu ve orana bakarak başvuru yapıldıgını ve bu sorun hakkında resmi bilgilendirme yapılmasını talep et.
    bu durum engellilerde kafa karışıklığı yaratacak. çünkü nceki mevzuata göre herkes sadece yuzde kırk ve ustu olmasıyla sınava gireceğini biliyoırdu.
    oysa yeni yönetmelik yeni yayınlandı ve başka bir ibareden bahsedior.
    bu konuda acil engelliler bilgilendirilmelidir.

Bu yönetmelikle yürürlükten kaldırılan daha önceki ÖMSS yönetmeliğinde şu tanım vardı ve sadece % 40 ve üstü rapor olması yetiyordu:
    "d) Özürlü: Doğuştan veya sonradan; bedensel, zihinsel, ruhsal, duyusal ve sosyal yetenekleri bakımından özür oranının yüzde kırk veya üzerinde olduğunu sağlık kurulu raporu ile belgeleyenleri,"

Ve hepimiz bilgilendirmeyi bu yönetmeliğe göre yapmıştık.
    Oysa şimdi bu yönetmelik yürürlükten kalktı ve yeni yönetmelik yayınlandı. Yeni yönetmelikte "engelli" yeniden tanımlandı ve buna çalışabilir durumda olduğunu mevzuat hükümlerine göre alınacak sağlık kurulu raporu ile belgeleyenleri," kısmı da eklendi.
    ....
    Yürürlükten kaldırılan yönetmelik için bkz:Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü

Üye
    asadas05 Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    0

Melek hanım,
    Yukarıda bir soru sormuştum rica etsem cevaplayabilir misiniz?

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Sanırım bir çok kişiye yeniden heyet yolu göründü Allah herkesin yardımcısı olsun...

Üye
    buyucu Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:16
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    13

Asadas sınavın yapıldığı tarihten itibaren atama olacağı zamana kadar mezun olabilirsen katılabilirsin demek. Sorun şu ki Sınava girebildin atandın mezun olamadın hakkın yanar.

Üye
    muhendis3232 Avatarı

Son Giriş
    09.03-2017
    Saat
    13:01
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Bio Mesajı Gör
    Sanırım bir çok kişiye yeniden heyet yolu göründü Allah herkesin yardımcısı olsun...
    arkadaşlar tekrar heyete girmeden hastaneyle konusun facebookta bir arkadaşımız istihdam kısmıni değiştirtmiş sadece..herşey baştan başlamadan olabilir yani illa heyete girmenize gerek yok bunu bir sorun.. bio eğer bu şartı uygularlarsa sınava girecek kişi kalmaz 10 kişiden 9 unda yazmıyor ben ekpss için rapor aldım yazıyor allahtan..

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Vallahi bende en son araç alımında almıştım onda yazıyor istihdam kısmı işaretli ne tür işlerde çalışır kısmı boş ona sonra bakarız istihdam yeterli zaten fazlada olmadı temmuzda almıştım dediğin gibi elenen çok kişi olur sıkıntı olur herkes için düşünsene adam müracaata gidiyor araştırmamış yönetmeliği okumamış başvuru süresi 1 hafta memur deseki git raporunu düzelt ibare eklenmesi için yeniden heyet derse doktorlar yandılar...

Sayfa 3 / 6 İlkİlk 123456 SonSon