Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 76 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    graphblues Avatarı

Son Giriş
    20.07-2017
    Saat
    09:21
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Halen memur olarak çalışanlar, mezuniyetiyle uyumlu unvan hariç olmak üzere, yerleştirmelersırasındaki kadrolara başvuramayacak.

ben çok merak ettiğim şu konu oldu bilenler var mı? ben önlisans mezunum hizmetli kadrosundayım unvanım uyumsuz demek oluyor anladığım kadarıyla acaba ekpss girebilir miyim? sıkıntısı yaratır mı? şuan hala çalıştığım zaman ekpss başvuru yaparsam beni işten çıkartılır mı? yada eğer ekpss kazanırsam aynı yerde boş kadro varsa unvanım değişliği oluyor mu?kadro yer yoksa başka kurum atanma yapabiliyor mu?ekpss kazanmazsan kaldığım yerde devam eder mi? kime soracağımı bilmiyorum bu yüzden burada soruyorum çok soru sordum kusura bakmayınız yardımcı olursa çok sevinirim

Üye
    daylah Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bilgisayar işletmeni kadrosundaki biri memur veya vhki seçebilir mi?

Askıda Üyelik
    burak_br Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    21:51
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0

benim anladım akdarıyla adam ihizmetlikadrosundaysa birüst kadroya bir farklı kadroya başvurabilecek aynı kadrolar arasında geçiş yok

Üye
    suskun62 Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin
    Son Giriş
    26.11-2017
    Saat
    13:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/esenyurt
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    2

" Başkanlık tarafından, Merkezin de görüşü alınmak suretiyle her yıl Ocak ayında sınav ve/veya yerleştirme takvimi belirlenerek duyurulur. "

Bu maddenin açılımı, ocakta sınav ve yerleştirme takvimi belirlenir diyor yani yapılacak sınav belli 27 nisan, yerleştirmeside belirlenmesi lazım, ayrı ayrı olmaz. Yani 2015 ocakta 2 yerleştirmenin yapılıp yapılmayacağı açıklanır sadece.

Üye
    baran sertaç Avatarı

Gerçek Adı
    şükrü
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:32
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

burak_br;

MEZUNİYET Kelimesi gayet açık, bir üst kadroya atanır diye yazmıyor

Üye
    karakabus_ Avatarı

Gerçek Adı
    samet
    Son Giriş
    01.10-2017
    Saat
    16:13
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

Yerleştirme ve atama yapılmayacak haller
    MADDE 14- (1) Halen memur olarak çalışmakta olanlar, başka hizmet sınıfı kapsamındaki kadrolar ile bulundukları kadrolardan farklı olmak kaydıyla mezunu oldukları eğitim programları itibarıyla ihraz etmiş oldukları unvanlara ilişkin kadrolar hariç olmak üzere bu Yönetmelik kapsamında yerleştirme işlemlerine başvuramaz, yerleştirilseler dahi atamaları yapılamaz.

bana bunu yorumlar mısınız ?

ben durumumu yazayım. ilçe milli eğitim müdürlüğünde 3 seneden fazla zaman HİZMETLİ olarak çalışmaktayım. bu sınava girebilir miyim ? girdik kazandık diyelim atama muvafakatname ile mi olacak ?

Üye
    tılafsınlı Avatarı

Gerçek Adı
    Katip
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Yaşamak istemediğim bir yer.
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    0

sınav iptal miş herkes kura ile atanacak mış habertürk sitesinde yazıyor

Üye
    ertan35 Avatarı

Son Giriş
    04.08-2017
    Saat
    14:42
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kadrolar arası değil , hizmet sınıfları arası kadroları değişikliği ile atama yapılabilinir.. mezuniyet değişikliği de zaten açık.

Üye
    karakabus_ Avatarı

Gerçek Adı
    samet
    Son Giriş
    01.10-2017
    Saat
    16:13
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

ertan35;

yani yardımcı hizmetler sınıfında olan bir hizmetli, genel idari hizmetler sınıfında olan bir memur kadrosuna başvurabilir. böyle mi ?

Üye
    ertan35 Avatarı

Son Giriş
    04.08-2017
    Saat
    14:42
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

karakabus_;

anladığım kadarıyla başvurabilir... daha iyi bilen birisi de yorum yapsında kesin demiyeyim

Askıda Üyelik
    burak_br Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    21:51
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0

ya net bir açıklama yapsınlarda insnalarda ona göre hazırlnasın

Üye
    muhendis3232 Avatarı

Son Giriş
    09.03-2017
    Saat
    13:01
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

aile bakanlığını 2-3 arkadaş aradı tüm memurlar demiş ordakiler bilginiz olsun. isterseniz sizde arayın..yani memur olan tekrar tercih yapamaz demişler..ayrım koşmamışlar

Üye
    FaCia Avatarı

Gerçek Adı
    FaCia
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karabuk
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Memur olanlar neyın derdinde? Oturun memurluğunuza bakın. Hizmetliler beğenmıyorsa işini Memurluk için girsinler sınava. Gözü doysun milletin Gözü!

Üye
    NİMBUZ Avatarı

Gerçek Adı
    emre can
    Son Giriş
    02.06-2016
    Saat
    19:44
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Peki memur olupta 4 yıllık bitirenler başvurabilecek mi madde 14'e göre

Üye
    -mka Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    91
    Verilen Beğeniler
    58

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merkezi olarak yapılacak engelli kamu personel seçme sınavı, kura, yerleştirme işlemleri, engelli memur istihdamının takip ve denetimi, istatistikî bilgilerin temini ve engelli memur istihdamı ile ilgili diğer hususlara ilişkin esas ve usulleri belirlemeyi amaçlayan “Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik” 7 Şubat 2014 tarih ve 28906 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak, yürürlüğe girdi. Yeni Yönetmelikle Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı’nın (EKPSS) yapılmasına ilişkin usul ve esaslar ile bu kapsamda yapılacak atamalar yeniden düzenlendi.

Yeni Yönetmelikle birlikte EKPSS sonuçları artık kamu kurum ve kuruluşları tarafından Türkiye İş Kurumu aracılığıyla yapılan engelli işçi alımlarında da kullanılacak.

Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı’na (EKPSS) Kimler Girebilecek?
    Yönetmeliğe göre, Ortaöğretim, önlisans ve lisans mezunu engelli adayların memur kadrolarına yerleştirilmelerinde EKPSS'de alınan puanlar kullanılacak. Adaylar, ilan edilen kadrolara EKPSS puanı esas alınarak tercihlerine göre yerleştirilecek. Aynı puanı alan adaylar arasından diploma tarihi itibarıyla önce mezun olana, bunun aynı olması halinde yaşı büyüğe öncelik tanınacak.

Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı (EKPSS) ortaöğretim, ön lisans veya lisans düzeyinde eğitim veren kurumlardan mezun veya sınavın geçerlik süresi içerisinde mezun olabilecek durumda olan engelli adayların eğitim durumları ve engel gruplarının yarattığı dezavantajlar göz önünde bulundurularak Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılacak veya yaptırılacak. Adayların atanabilmesi için yerleştirme tercih işlemlerine son başvuru tarihi itibarıyla mezun olması gerekecek.

Engelli öğretmen alımında EKPSS sonuçları kullanılacak
    Engelli adayların öğretmen kadrolarına yerleştirilme işlemleri ise EKPSS sonuçları kullanılarak Milli Eğitim Bakanlığınca yapılacak.

Engellilerin istihdam edileceği uygun münhal kadro bulunmadığı takdirde hizmet gereklerine ve genel hükümlere göre diğer münhal kadrolarda değişiklik yapılarak gerekli kadrolar temin edilecek. Engelli personelin istihdam edileceği birimler engellilerin engel durumları dikkate alınarak ilgili kamu kurum veya kuruluşunca belirlenir.

Kura Sistemi Nasıl Uygulanacak?
    İlkokul, ortaokul, ilköğretim ve özel eğitim iş uygulama merkezi veya okulu mezunu engelli adayların memur kadrolarına yerleştirilmelerinde kura yöntemi kullanılacak. İlkokul, ortaokul, ilköğretim ve özel eğitim iş uygulama merkezi veya okulu mezunları ile buralardan yerleştirme işlemlerine son başvuru tarihi itibarıyla mezun olabilecek engellilerin tercihlerine göre yerleştirilmeleri amacıyla noter huzurunda kura çekilecek. Kura çekimini adaylar da izleyebilecek. Kura yöntemiyle yerleşmek isteyen adayların kayıtları her bir dönem için sadece bir kez alınacak ve dönem içerisinde gerçekleştirilecek yerleştirme işlemlerine ancak başvuruları kayıt altına alınan adaylar başvurabilecek.

Devlet Personel Başkanlığınca EKPSS ve kura yerleştirme takvimi her yıl Ocak ayında açıklanacak
    Sınav, kamu kurum ve kuruluşlarının engelli kotası açığı bulunduğu sürece diğer merkezi kamu personel alım sınavlarından ayrı olarak yapılacak. Sınav soruları, engel grupları itibarıyla öğrenme ve algılama düzeyleri ile dil gelişimleri ve sözel iletişim güçlükleri esas alınmak suretiyle engellilerin bilgi, yetenek ve becerilerini ölçecek şekilde hazırlanacak. Sınav, adayların, engel grupları ve ulaşabilirlikleri göz önüne alınarak, uygun ortamlarda yapılacak ve sınavda istenmesi halinde adaylara, engel grubuna uygun okuyucu ve/veya işaretleyici sınav görevlisi sağlanacak.

EKPSS sonuçları 2 yıl boyunca geçerli olacak
    EKPSS sonuçları sınavın yapıldığı tarihten itibaren 2 yıl içerisinde yapılacak sınava kadar geçerli olacak. Ancak bu süre içinde yeni sınavın yapılamaması durumunda sınav sonuçları, bir sonraki sınava kadar geçerli olmaya devam edecek.

Engellilerin atanmasına tahsis edilecek kadro sayısının tespitinde, ilgili kamu kurum veya kuruluşunun, yurt dışı teşkilatı hariç, toplam dolu memur kadro sayısının yüzde 3'ü dikkate alınacak. Kamu kurum ve kuruluşlarında engelli memur çalıştırma yükümlülüğünün yerine getirilmesinin takip ve denetimi Devlet Personel Başkanlığınca yapılacak.

Yerleştirmede Üst Yaş Sınırı Belirlenemeyecek
    Kamu kurum ve kuruluşları, ilgili mevzuatında yer alan özel hükümler haricinde, yerleştirme yapılmasını talep edecekleri kadrolar için üst yaş sınırı tespit edemeyecek.

Halen memur olarak çalışanlar, mezuniyetiyle uyumlu unvan hariç olmak üzere, yerleştirmeler sırasındaki kadrolara başvuramayacak
    Yönetmeliğe göre halen memur olarak çalışmakta olanlar, başka hizmet sınıfı kapsamındaki kadrolar ile bulundukları kadrolardan farklı olmak kaydıyla mezunu oldukları eğitim programları itibarıyla ihraz etmiş oldukları unvanlara ilişkin kadrolar hariç olmak üzere, bu yönetmelik kapsamında yerleştirme işlemlerine başvuramayacaklar.

İşyerleri engellilerin çalışma şartlarına göre düzenlenecek
    Yeni Yönetmelikle birlikte kamu kurum ve kuruluşları çalışma yerlerini ve eklentilerini, engellilerin erişebilirliğine uygun duruma getirmek, engellilerin çalışmalarını kolaylaştıracak gerekli tedbirleri almak ve engellilerin görev yaptıkları kadronun gereği olan işleri yapabilmeleri için engel durumlarına göre gerek duyulan yardımcı ve destekleyici araç ve gereçleri temin etmek zorunda olacaklar. Ayrıca engelliler, engelliliklerini artırıcı ve ek engel getirici işlerde çalıştırılamayacaklar.

EKPSS ile yerleşen ancak kılavuzda aranan belgelere ve şartlara haiz olmayanlar, aynı EKPSS puanıyla sonraki tercih işlemlerine başvuramayacak
    Adaylarda, yerleştirme işlemine son başvuru tarihi itibarıyla 657 sayılı Kanun'un 48. maddesinde yer alan genel ve özel şartlarla birlikte, atanacakları kadro için tercih kılavuzunda ilan edilen diğer şartlar aranacak.

Diğer kanunlarla memurluğa atanmaları engellenen adaylar da yerleştirme işlemlerine başvuramayacak, yerleştirilseler dahi atamaları yapılamayacak ve yönetmelik hükümleri çerçevesinde herhangi bir kadroya yerleştirilen, ancak atanamayan adaylar, aynı dönem içerisinde yapılacak yerleştirmelere başvuramayacak.

Kamu kurum ve kuruluşları, yerleştirmeye ilişkin olarak atamaya yetkili amirin onayı ile 5 kişiden oluşan bir değerlendirme komisyonu kuracak. Komisyon, atanmak üzere başvuran adayları, aranılan nitelikler yönünden inceleyerek, nitelikleri uyanların atamalarının yapılmasını teklif edecek. Bu adaylar, kamu kurum ve kuruluşlarınca başka bir sınav veya mülakat yapılmaksızın atanacak.

Yeni Yönetmelikle, 22 Ağustos 2011 tarihli "Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları ile Yapılacak Merkezi Sınav ve Kura Usulü Hakkında Yönetmelik" yürürlükten kaldırıldı.

Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon