Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 24 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    stratozgur Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar ;

Ben normal bir şekilde girmek ve askere de gitmek istiyordum ama anlatacağım sorunlar yüzünden ekpss ye girmeye karar verdim.

Aslında ben tcdd de makinistlik kazandım ve her aşamayı 5 ay lık bir süreçte geçtim en son sağlık kurulu raporunda bir gözümün içinde ağır skar (yara) olması nedeni ile tüm hayaller çöpe gitti.

şimdi sormak istediğim şunlar

-geçenlerde göz doktoruna gittim ve makinistlik için olumsuz rapor veren sınırları zorlasam yüzde 37 gözden alırsın dedi... bildiğim kadarıyla %40 lazım şimdi sormak istediğim
    -belimden ameliyat oldum bel fıtığı nedeni ile bundan alacağım puan kaçtır? bana yakın durmda olnlar neler yaptılar?
    -1 sene önce babamı kaybettim ve anti deprasan kullanıyorum ara ara ara verdiğim oldu ama halen kullanıyorum. Bunun puana etkisi olurmu ?
    -Askerlikten muaf olabileceğim söylendi (o sinirlerde yara olan gözüm nedeni ile gözünde görme kaybı + biraz da kayma var) askerlik konusunda ne yapmalıyım öneriniz nedir raporu alıp mı askerliğe başvurmalıyım yoksa raporla alakası yok mu?

Şöyle bir sıkıntıda var ben aöf de de okuyorum ve askerliğim tecilli ve askerliğe muaf olmak için başvurduğumda askeri doktor askerlik yapabilir derse 5 ay yerine 15 ay gitmiş olcam sormak istediğim bu durumda muaf olma ihtimalim nedir?

-Son olarak bu alacağım rapor sürekli mi olur yoksa sürekli olmazda sorun yaşarmıyım ?
    -B sınıfı ehliyetimin durumu ne olur değişmesi mi gerekir? Çok önemli :/
    -%40 lık bir özrün bana getirileri ekpss dışında neler olur ?

Şimdiden yardımcı olan herkeze çok teşkkür ederim ...

Üye
    karargahx Avatarı

Son Giriş
    24.08-2017
    Saat
    13:51
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Öncelikle Babanı kaybetmişssin başın sağolsun üzücü bir durum, Daha sonra makinistlik hayal olmuş oda kötü bir durum tam olarak cevap veremesemde bildiklerimi söyliyim. Askerliği tecil ettirme olayı, bende şöyle oldu yoklamam geldi muayeneye çağırdılar bende rahatsızlığımın olduğunu söyledim , istanbula sevk ettiler orada askeri hastane rahatsızlığımı onayladı ve bulunduğum şehirdeki askeri hastaneye gelerek işlemleri tamamladım muaf oldum. Raporun süresi 5 yıl olur 5yıldan sonra birdaha almak için başvurduğunda hastalığın azalırsa vs gene heyete bağlı rapor oranında yükselme veya azalma olur bunu bilemeyiz. B sınıf ehliyeti değişeceğini sanmıyorum. %40 özrün ekpss olmassa eğer baska işyerlerindede özel vs iş bulma imkanın olabilir , bazı illrede bedava otobüse binebilirsin bu tarz şeyler.

Üye
    stratozgur Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hocam öncelikle dostlar sağolsun çok sıkıntı yaşadım artık aşmam gerekiyor... Cevap içinde teşekkür ederim..

Üye
    FaCia Avatarı

Gerçek Adı
    FaCia
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karabuk
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

1- Rapor Oranınız %39 Bile olsa Devlet tarafından ENGELLİ sayılmazsınız
    2- Engeli Sayılabilmeniz İçin Rapor oranınızın EN AZ %40 olması gerekmektedir.
    3- Askeriye RAPORU ile DEVLET raporu Farklıdır. ASKERİYE en ufak şeyde bile askere almaz bunda ORAN yoktur. Rahatsızlığa göre ASKERİ HASTANE tarafından karar verilir.
    4- Askerlikten Muaf olmanız demek devletten ENGELLİ raporu hak ettiniz anlamına gelmemektedir.
    5- %40 engelli raporunu alırsanızda EKPSS'yede girersiniz. Diğer Engelli Haklarından İndirimli ve Ücretsiz Olan haklardan yararlanırsınız.

Son olarak Babanıza Allahtan Rahmet Sana ve Ailene Sabırlar diliyorum.

Üye
    stratozgur Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@FaCia Öncelikle teşekkür ederim...

%37 sadece gözümde sorun var. %3 de bel ameliyatından alsam raporu alıyorum. Benim ilk önce askerlik sorunumu çözmem gerekiyor. 15 ay yapmak var 5 ay yapmak var. Şimdi basvursam muaf olurmuyum hekim birde yapabilirsin derse o zman sorun.... benim durumumda olan varsa nelerlerle karşılastılar aslında sormak istediğim bu... (yüzdelik olarak verdiğim aslında durumu anlatmak için gözümdeki sorunun büyüklüğünü)

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Hesaplamayı yanlış yapıyorsunuz %37+%3 : %40 rapor oranı olmaz Baltazar formülü vardır o formüle göre hesaplama yapılır ve oran belli olur. Askerlik durumunu en iyi askerlik şubesine müracaat ederek alabilirsiniz Şube size askeri hastaneye sevk eder askerlik yapmaya elverişli/elverişsiz raporu alırsınız ona göre belli olur. Burada kimse size askerlik yaparsın yapamazsın demez...

Üye
    stratozgur Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hocam tesekkur ederim cevap için peki bu formül nasil bir formüldür. Birde bel ameliyatimdan mi almaliyim puan pisikiyatriden mi? Çok soru soruyorum ama haftaya raporu alacagim için . çünkü pisiyatriden alirsam ise girerken sorun yasarmiyim sorunum bu.

Üye
    mustafa.ay Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    04.05-2017
    Saat
    12:50
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

belden alabiliyorsan belden al. raporunu garantile sonra askerden muaf ol ekpssye gir en iyisi bu.

Üye
    stratozgur Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Anladım Mustafa bey teşekkür ederim.

Üye
    TRY55 Avatarı

Gerçek Adı
    Kaan
    Son Giriş
    30.04-2017
    Saat
    16:56
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bel fıtığından ameliyat olanlara beyin cerrahiden %7 verildiğini duymuştum.

Üye
    stratozgur Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mrb arkadaşlar. Raporu aldim &44 ekpss te girebilir yaziyor . fakat gozumden yetmediği için bel den aldim birazda . sorun su ki sureli 1 sene yaziyor. Sormak istediğim diyelim ekpss den yerleştim sonra raporunu yenilemezsem ne olur memurlugum düşer mi . normal kadroya mi aktarilirim çok merak ediyorum ...

Üye
    HayrettinGuler Avatarı

Gerçek Adı
    Hayrettin Güler
    Son Giriş
    08.11-2015
    Saat
    12:05
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Başınız sağolsun. Bence süresi bittiğinde kontrole yollarlar devam ediyorsa sağlık problemi değilse normal kadro olabilir.

Üye
    stratozgur Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dostlar sağolsun . kesin olarak bilgi verebilecek birisi varmi ? Tesekkur ederim .

Üye
    neyzen86 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:25
    Yaşadığı Yer
    ısparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba
    öncelikle raporu almışsın ama yanlış yapmışsın. bel fıtığı tarzında ameliyat geçirilerek oluşan sakatlık oranları için alınan raporlar süreli olur (genelde) çünkü iyileşme ihtimali vardır. eğer sen bu oranı aldıysan bence süren bitince farklı bir hastaneden iyileşmeyeceğini düşündüğün bir özrün için %40 ve üzeri rapor almaya çalış zaten bu rapor senin askerliğin için de sıkıntı yaratır yani askere alabilirler. eğer raporun sürekli olursa o zaman bu senin askere alınma sürecinde de işini kolaylaştırır. görme,duyma,konuşma,ortopedik yada psikolojik olan bir engelin varsa raporları bu rahatsızlıklardan alabilirsen raporunda sürekli yazar diğer türlü süreli raporlar senin sorunlarına tam çözüm getirmiş olmaz.bu arada bunlar benim şahsi fikrimdir.
    kolay gelsin.

Üye
    stratozgur Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Askerlik bile önemli değil benim için şu an önemli olan atandıktan sonra verilen hakkı geri alırlar mI? normal kadroya mı aktarırlar yoksa memurluktan çıkartırlar mı?

Süresi dolunca aynı şekilde ya da süresiz için başvururum ama yukarıda yazdığımın cevabı çok önemli.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon