Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 24 mesajın 16-24 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ersenmutlu Avatarı

Gerçek Adı
    ersen
    Son Giriş
    16.10-2014
    Saat
    02:46
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bu sorunun cevabını bende merakla bekliyorum kafama takılan tek soru işaretine vurgu yaptınız

Üye
    stratozgur Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yokmu kesin bilgi verebilecek olan .

Üye
    ShyChild Avatarı

Son Giriş
    25.01-2014
    Saat
    15:04
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım şimdi ben yeni üyeyim ama sorunu okudum. Buraya kopaylayıp cevap vermeye çalışayım biraz

Ben normal bir şekilde girmek ve askere de gitmek istiyordum ama anlatacağım sorunlar yüzünden ekpss ye girmeye karar verdim.

Aslında ben tcdd de makinistlik kazandım ve her aşamayı 5 ay lık bir süreçte geçtim en son sağlık kurulu raporunda bir gözümün içinde ağır skar (yara) olması nedeni ile tüm hayaller çöpe gitti.

şimdi sormak istediğim şunlar

-geçenlerde göz doktoruna gittim ve makinistlik için olumsuz rapor veren sınırları zorlasam yüzde 37 gözden alırsın dedi... bildiğim kadarıyla %40 lazım şimdi sormak istediğim
    -belimden ameliyat oldum bel fıtığı nedeni ile bundan alacağım puan kaçtır? bana yakın durmda olnlar neler yaptılar?
    -1 sene önce babamı kaybettim ve anti deprasan kullanıyorum ara ara ara verdiğim oldu ama halen kullanıyorum. Bunun puana etkisi olurmu ?
    -Askerlikten muaf olabileceğim söylendi (o sinirlerde yara olan gözüm nedeni ile gözünde görme kaybı + biraz da kayma var) askerlik konusunda ne yapmalıyım öneriniz nedir raporu alıp mı askerliğe başvurmalıyım yoksa raporla alakası yok mu?

Şöyle bir sıkıntıda var ben aöf de de okuyorum ve askerliğim tecilli ve askerliğe muaf olmak için başvurduğumda askeri doktor askerlik yapabilir derse 5 ay yerine 15 ay gitmiş olcam sormak istediğim bu durumda muaf olma ihtimalim nedir?

-Son olarak bu alacağım rapor sürekli mi olur yoksa sürekli olmazda sorun yaşarmıyım ?
    -B sınıfı ehliyetimin durumu ne olur değişmesi mi gerekir? Çok önemli :/
    -%40 lık bir özrün bana getirileri ekpss dışında neler olur ?

İLK SORUN GÖZ İLE İLGİLİ AYNI SORUN BENDE DE VAR 2006 iş Kanunda yapılan değişiklikle vücuttaki kayıbın tüm vücuda oranı alınıyor gözden %20 alabilirsin
    BEL FITIĞI YAZMIŞSIN diğer arkadaşlara bu konuda katılıyorum o geçici bi durum
    PSİKOLOG Anti deprasan yazdıysa onu bi dene derim ama geçici olacağını düşünüyorum.
    EHLİYET İÇİNSE %40 hafif engel durumunda "H" sınıfı ehliyet aldıktan sonra motorlu taşıt alabilirsin.

Yazmayı unuttuğum bir şey daha var heyet raporu alırken oranlar sizin dediğiniz gibi olmuyor oranın düşme ihtimalini de göz önünde bulundurun %37 + %3 verdiklerinde %40 olmayacak heyet düşürebilir ve normal statü de memur adayı olursunuz

Üye
    muhendis3232 Avatarı

Son Giriş
    09.03-2017
    Saat
    13:01
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım burdaki kimse müneccim değil nerden bilsinler senin ne oran alacağını bi zahmet git hastaneye al..gözünün biri hiç görmeyen birine 32 oran veriliyor...1 yıl boyunca ilaç içmene oran verirler bence 10-20 arasında bel fıtıgınada agrıların devam ediyorsa illaki oran verirler bence %40 i geçersin ama raporun süreli olur tahminim 1 yıllık..googleye yaz özür oran cetveli diye onu iyice oku orda rahatsızlıklar ve oranları yazar..geçmiş olsun

Üye
    yakups Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:30
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    1

Memurluktan çıkarılmazsın merak etme.

Üye
    stratozgur Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@shychild @muhendis3232 kardeşlerim raporu aldim zaten önceki sayfada yazmistim sorun sureli 1 seneliğine verdiler önceki sayfada sormustum ekpss den atansam raporunu yenilemezsem ne olur demiştim memurluktan cikarmiyim diye. @yakups kardeş tesekkur ederim aradigim cevap buydu. Tekrar hepinize tesekkur ederim .

Üye
    muhendis3232 Avatarı

Son Giriş
    09.03-2017
    Saat
    13:01
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

memurlukltan çıkarılırsın nasıl süreli raporla emekli olan birinin maaşını kesiyorlarsa memurluktanda çıkarırırlar süresiz rapor almaya bak.

Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    128

öncelikle başınız sağolsun
    eğer %40 olursa raparun ekpss girmeye engel teşkil etmez eğer %40ın altında olursa mecbur kpssye girmek zorunda kalacaksınız benim tavsiyem bir an önce raporunu %40 ve üzeri yaptırmaya calışıp ekpssye katılın soru yönünden ekpss en kolayı rahat 80 puan alırsınız %40 vermezlerse kpssye katılacaksınız ki o da bırak 80i 70 bile almak mucizeye kalır inşallah %40 alırsınız ve ekpssye katılıp istediğiniz mesleğe ulaşırsınız başarılar dilerim

Üye
    stratozgur Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    özer özkan;

Ozer bey raporunu aldim fakat sureli 1 sene D önce de dediğim gibi atanirsam mumurlugum dusermi yoksa her sene rapor almak zorunda mi kalicam.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12