Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
  1. #1
    Üye
    mehmet972 Avatarı

    Üyelik Tarihi
    06.12-2013
    Son Giriş
    11.12-2013
    Saat
    13:35
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Mesaj
    3
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    41 yaşındayım Sgk'dan emekli olma olanağım var ama devlet memurluğu için müracaat etmiştim,şimdi arkadaşlar sorum şu; Sgk'dan emekli oldum hemen akabinde devlet memurluğu hakkım doğdu diyelim memurluğa geçiş hakkım var mı? Lütfen yardımcı olun.

  2. #2
    Üye
    Liljan Avatarı

    Gerçek Adı
    Liljan
    Üyelik Tarihi
    13.11-2011
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    19:25
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Mesaj
    2.988
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Memur, işçi veya kendi namına çalışmasından dolayı emeklilik aylığı bağlanmış olanlar, yeniden kamu işyerlerinde görev aldıklarında aylıkları kesilmektedir. Bu görev kadrolu bir görev veya kadrolu olmayan bir görev olsa da değişmemektedir.
    Konu ile ilgili 5335 sayılı Kanun Madde 30 hükmü;
    “...
    Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı alanlar bu aylıkları kesilmeksizin; genel bütçeye dahil daireler, katma bütçeli idareler, döner sermayeler, fonlar, belediyeler, il özel idareleri, belediyeler ve il özel idareleri tarafından kurulan birlik ve işletmeler, sosyal güvenlik kurumları, bütçeden yardım alan kuruluşlar ile özel kanunla kurulmuş diğer kamu kurum, kurul, üst kurul ve kuruluşları, kamu iktisadi teşebbüsleri ve bunların bağlı ortaklıkları ile müessese ve işletmelerinde ve sermayesinin P'sinden fazlası kamuya ait olan diğer ortaklıklarda herhangi bir kadro, pozisyon veya görevde çalıştırılamaz ve görev yapamazlar.
    Diğer kanunların emeklilik veya yaşlılık aylığı almakta iken emeklilik veya yaşlılık aylıkları ve/veya diğer tazminatları kesilmeksizin atanmaya, çalıştırılmaya veya görevlendirilmeye izin veren hükümleri ile 5434 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanununun ek 11 inci maddesine göre 1.1.2005 tarihinden önce alınmış Bakanlar Kurulu kararları uygulanmaz.

    mehmet bey bende sizin gibi düşünmüştüm ama bu yazıyı yardımcı olarak bulmuştum ..
    ama ben geçen ay sgk dan emekli oldum siz henüz olmamışsınız, memur olmak hakkınız var emekli olursanız yok ...

  3. #3
    Forum Moderatörü
    officer Avatarı

    Gerçek Adı
    İlker
    Üyelik Tarihi
    02.10-2008
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Mesaj
    7.689
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Diyelim ki ssk dan emekli oldunuz ve 2 ay sonra memur olduğunuzu öğrendiniz tek yapmanız gereken şey ssk ya müracaat etmek olacaktır. Kamu da memur olarak atamam yapıldı emekli maaşımın kesilmesi hususunda diyerek dilekçe verin. Memur olarak çalışmak istiyor iseniz emekli maaşınızı iptal ettirip çalışabilirsiniz. Özel sektörde çalışmak ister iseniz SGDP ödeyerek çalışabilirsiniz hem emekli maaşınızı hem de çalışarak hak ettiğiniz maaşınızı alırsınız. NOT: Kamuda çalışmak istiyor iseniz emekli maaşını kestirmek zorundasınız

  4. #4
    Üye
    turkuaz06 Avatarı

    Üyelik Tarihi
    17.12-2006
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:35
    Yaşadığı Yer
    Bolu-Çankırı
    Mesaj
    1.392
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    5

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    ömss veya kpss sınavına girmeden memur olamazsınız.

  5. #5
    Üye
    mehmet972 Avatarı

    Üyelik Tarihi
    06.12-2013
    Son Giriş
    11.12-2013
    Saat
    13:35
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Mesaj
    3
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    İlker hocam, gül hanım yasa çerçevesinde memur olma hakkınız emekli olduktan sonra yok diyiyor.Ama siz bu hakkımın mevcut olduğunu söylüyorsunuz, hocam var ise buna dayalı yasa veyahut bir yazı varsa onu ekleyebilirmisiniz, çünkü hocam bu durum benim için çok önemli.

  6. #6
    Forum Moderatörü
    officer Avatarı

    Gerçek Adı
    İlker
    Üyelik Tarihi
    02.10-2008
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Mesaj
    7.689
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Buyurun, Konu ile ilgili 5335 sayılı Kanun Madde 30 hükmü;
    “...
    Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı alanlar bu aylıkları kesilmeksizin; genel bütçeye dahil daireler, katma bütçeli idareler, döner sermayeler, fonlar, belediyeler, il özel idareleri, belediyeler ve il özel idareleri tarafından kurulan birlik ve işletmeler, sosyal güvenlik kurumları, bütçeden yardım alan kuruluşlar ile özel kanunla kurulmuş diğer kamu kurum, kurul, üst kurul ve kuruluşları, kamu iktisadi teşebbüsleri ve bunların bağlı ortaklıkları ile müessese ve işletmelerinde ve sermayesinin P'sinden fazlası kamuya ait olan diğer ortaklıklarda herhangi bir kadro, pozisyon veya görevde çalıştırılamaz ve görev yapamazlar.
    Diğer kanunların emeklilik veya yaşlılık aylığı almakta iken emeklilik veya yaşlılık aylıkları ve/veya diğer tazminatları kesilmeksizin atanmaya, çalıştırılmaya veya görevlendirilmeye izin veren hükümleri ile 5434 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanununun ek 11 inci maddesine göre 1.1.2005 tarihinden önce alınmış Bakanlar Kurulu kararları uygulanmaz.
    Bu maddenin ikinci ve üçüncü fıkra hükümleri;
    a) Cumhurbaşkanlığına seçilenler,
    b) Dışarıdan Bakanlar Kurulu üyeliğine atananlar,
    c) Yasama Organı üyeliğine seçilenler,
    d) Mahalli idareler seçimleri sonucuna göre görev alanlar,
    e) Sadece toplantı veya huzur ücreti ya da hakkı ödenen görevleri yürütenler ile yönetim ve denetim kurulu üyeliği ücreti karşılığında görevlendirilenler,
    f) Yaş haddini aşmamış olmaları kaydıyla her derece ve türdeki örgün ve yaygın eğitim kurumlarında ders ücreti karşılığı ders görevi verilenler (üniversitelerde ders ücreti karşılığı ders görevi verilenler hakkında yaş haddini aşmamış olmaları kaydı aranmaz.),
    g) Vakıf üniversitelerinde görev alanlar,
    h) Özel kanunlarında emeklilik veya yaşlılık aylığı kesilmeksizin çalıştırılma veya görev yapma hakkı verilenlerden Cumhurbaşkanı tarafından atananlar, Bakanlar Kurulu kararı veya müşterek kararname ile atanan veya görevlendirilenler ve Türkiye Büyük Millet Meclisince yapılan seçimler sonucunda görev verilenler,
    i) 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 60 ıncı maddesinin (a) fıkrası uyarınca Yasama Organı üyeliğinin bitiminden sonra öğretim üyesi olarak atanmış olanlar,

  7. #7
    Üye
    mehmet972 Avatarı

    Üyelik Tarihi
    06.12-2013
    Son Giriş
    11.12-2013
    Saat
    13:35
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Mesaj
    3
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Çok teşekkür ederim ilker bey.

  8. #8
    Üye
    sedatgedik Avatarı

    Gerçek Adı
    sedatgedik
    Üyelik Tarihi
    17.04-2014
    Son Giriş
    20.06-2017
    Saat
    00:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    792
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    giremezsin kardeşim... öyle bir dünya yok... ve olsa ise o dünya pislik bir dünyadır...

  9. #9
    Üye
    ah.mithat Avatarı

    Üyelik Tarihi
    16.06-2011
    Son Giriş
    29.03-2017
    Saat
    11:52
    Yaşadığı Yer
    fassdf
    Mesaj
    23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ssk dan emekli olmuş birisi yeniden işe ssklı bir işe girmek istese ve emekli olduğunu söylemese anında emekli maaşı kesilir ve hakkında tüm sigorta kolları uygulanır kanun böyle diyor, memur olan birisi emekli olduğu zaman yeniden kamuda çalışmaya başlamak isterse kadrosunu gerektirdiği şartları taşıyorsa ataması yapılır ve çalışmaya başlar kanun böyle diyor ondan sonra çıkmış birisi "giremezsin kardeşim... öyle bir dünya yok... ve olsa ise o dünya pislik bir dünyadır..." diyor, çok özür diliyorum ama biliyorsan konuş alim desinler bilmiyorsan sus ..... diye bir laf var kardeşim kanunlar açıktır ve herkesin anlayacağı şekilde düzenlenmiştir ve hiç bir kimseye ve hiçbir şeye aykırılık oluşturmayacak ve hak kaybı yaşanmayacak şekilde yazılmışlardır, naçizane bir kardeş tavsiyesi azıcık araştırma yapın, kulaktan dolma hiç bir şeye inanmayın ve araştırın. hakkınızı bilin .