Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 18 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    okan.kahya Avatarı

Son Giriş
    14.09-2015
    Saat
    23:05
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Açıktan lise okuyorum son senem bu sene mezun olucam sınava girebiliyormuyum?

Üye
    BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    80

nisana yetişmezse kuraya katılırsınız ortaokul mezunu olarak girersin

Üye
    asadas05 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    0

paranoya;

yanlış bilgi veriyorsun.
    sınavın yapıldığı sene mezun olanlar/olacaklar sınava katılabiliyor. sınav süresi içinde mezun olacaklar katılabilir.. Sınav ayrıntıları çıktığına görürüz hep beraber. Geçen sınavda sınavın yapıldığı 2012 sene içersinde mezun olacaklar sınava katılmıştı.

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

EKPSS puanları KPSS gibi ne kadar süre geçerliyse o süre içinde mezun olabilecek bütün açık lise öğrencileri katılabilir...Şöyle de diyebilirim ki toplam kredin 120 üstüyse katılabilirsin..

Üye
    suyum Avatarı

Son Giriş
    08.01-2016
    Saat
    00:06
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Engelli bir birey, diğer bir engelli arkadaşına yanlış bilgi veriyor. Ayıptır, günahtır bu!
    Mezun olabiliecek durumda iseniz her türlü sınava girebilirsiniz, sadece açıktan okuduğunuz için geçici belge almanız lazım. Diyelim sınav zamanı mezun değildiniz ve tercih zamanıda mezun olamadınız, o zaman ikinci tercihleri beklersiniz o kadar. Yani asadas05 arkadaşın dediği gibi başvuru zamanı belli olur, ösym büroları yardımcı olacaktır bu konuda.

Üye

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    80

sınav başvurusunda diplamayı istiyorlar nasıl belgeleyecek arkadaşımız onun için söyledim

Üye
    DYG?? Avatarı

Gerçek Adı
    Bir His :-)
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    10:10
    Yaşadığı Yer
    Kim bilebilir ki?
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

.Mezun olma durumu olanlara sınav giriş belgesi veriliyo bnde AOL den okuyorum gerekli birimi aradım sordum bana mezun olma durumunuz var bundan sonrakı kredi notlarınızı yüksek tutun dedi mezunıyet için ben size belge vericem o şekilde işlem yaptırabilirsiniz dedi..siz sınava hazırlanın ve başvuru zamanını kaçırmayın Hakkımızda hayırlısı olur inşallah......

Üye

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    80

ben başvurumda hatırlıyorum 2012 ömss de diplamanın fotokopisini aldılar başvururken

Üye
    suyum Avatarı

Son Giriş
    08.01-2016
    Saat
    00:06
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

paranoya; hâlâ iddia ediyosun bir şeylerde. Herkesten fotokopi aldılar ama arkadaşın sorusu farklı.
    okan.kahya arkadaşımız açık liseden mezun olabilecek durumda ise (kredi olarak) geçici mezuniyet belgesi alıp, başvuru yapacak sınav için.

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten diploma fotokopisini aslını gördükten sonra veriyorsun arkadaşım asıl belgeyi gördükten sonra alıyorlar rapor içinde aslını gördükten aslı gibidir mühürlü olan evrakları aldılar ve tahatütname imzalattılar beyan edilen belgelerin hepsi aslına uygun kurumlardan aldığının güvencesi için eğer ataması olan kişilerde aynı belgeleri atama sırasında kontrol için kurulan heyete teslim ediliyor ve bu verilen belgeler gerçekciliği hangi kurumdan verildiyse tek tek soruşturuluyor prosedür bu şekilde işliyor.

Üye
    mastek22 Avatarı

Son Giriş
    06.02-2015
    Saat
    21:18
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya bende açık lise okuyorum bu sene ekpss ye girmek istiyorum, biri sınavı geçerlilik süresi oluyor diyor 2 yıl diyor, birisi tercih süresinin son gününe en fazla o güne kadar bitirmen lazım diyor,ben 2013-2014 öğrenim yılının bütün kredilerini eklersem eğer,5 kredi eksik geliyor,yani 2015-2016 yılının 1.döneminde(2015 ocak ayında yani sınava girecem) ve 5 krediyi alcam,ancak o zamn mezun olabiliyorum,şimdi ben sınava girebilirmiyim onu anlamadım ben hala?

bu seneki kılavuz açıklanmadı ama,geçen seneki ömss kılavuzuna göre yukardaki yazdığım durumuma göre girebilirmiyim sınava,bu seneki kılavuzda herhalde birbirine yakın olur değilmi?2012 ömms kılavuzuna bende baktım ama hiç bir şey anlamadım arkadaşlar

bide bu tercih durumu nasıl oluyor daha önce hiç bir ekpss yada buna benzer bir sınava girmedim,sınav sonucu açıklandı mesela,sonra tercih süresi başlıyor değilmi,ee benim ozaman sınavın hemen ardındaki tercihi yapmayacam değilmi,2. yerleştirme geldiğinde mi yapcam tercihi mesela:2013 yerleştirme takviminde 28.02.2013 de bir yerleştirme var sınav sonuna yetişemediysen ozamn mı yapıyon mesela örenk verdiğim gibi mi

Üye
    okan.kahya Avatarı

Son Giriş
    14.09-2015
    Saat
    23:05
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hepinize Teşekkürler şuanda 129 kredim var hepimiz için hayırlısı olsun

Üye
    Gurkan_Karaoglu Avatarı

Gerçek Adı
    Gürkan Karaoğlu
    Son Giriş
    21.11-2013
    Saat
    11:00
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam Arkadaşlar Ben Mesleki Açık Öğretim Lisesi Okuyorum Şuan Kredim 143 Bu Sene (2013 2014 ) Sonunda Bir Aksilik Çıkmazsa 52 Kredi Okuldan Alacağım + Kültür Derslerinden Aldığım Toplam Kredi Ne Olur Bilemiyorum Ek Sınavlar Olacak Çünkü 195 Kredim Olacak Kültür Dersleri Hariç 4 (Ek Sınavla Birlikte Ankara'daki Ek Sınava da Girersem 5 Olacak) Sınava Gireceğim Kültür Derslerinden. Ben Geçen Seneki Yönetmeliğe Baktım Mezun Olanlar Yada Atama Zamanına Kadar Mezun Olabilecek Olanlar Diye Yazıyor Benim Muhtemelen 2015 Ocak Sınavında Mezun Olabilirim Bir Şey Daha Sormak İstiyorum Benim Bilgisayar Sistem Bakım Onarım Bilgisayar İşletmenlik Diksiyon Ve İngilizce Sertifikam Var Bunları EKPSS Nasıl Değerlendire Bilirim Daha Önce Bu Tarz Sınava Hiç Girmedim

Üye
    gökhan46 Avatarı

Gerçek Adı
    gökhan
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    02:19
    Yaşadığı Yer
    kahramanmaraş
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

aöl de benim 12 kredim kaldı kısmetse busınav son sınav ekpss başvurularıda ocak gibi olur diyorlar ne olarak başvuracam

Üye
    asadas05 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    mastek22;

Geçen sene sınavın geçerli olduğu süre içinde yani 2 sene içinde atandığında mezun olma şartı vardı yanlış hatırlamıyorsam eğer.. Bu demek oluyor ki sen sınava girdiğinde mezun olmasan dahi sınavın geçerli olduğu süre içinde (2 sene) mezun olman gerekiyor.. sen her türlü sınava girebilirsin dediğim gibi sınav ayrıntıları açıklandığı zaman sınava girip kazanırsan eğer sınav süresi kaç sene ise o zaman zaafında mezun olup diplomanı ibraz etmen gerekiyor..

okan.kahya,
    benimde 135 kredim var 2014 te 3 sınav var toplam 57 kredim kaldı bitiririm inşallah

Sayfa 1 / 2 12 SonSon