Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 83 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    karargahx Avatarı

Son Giriş
    24.08-2017
    Saat
    13:51
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    canseven;

Sonuna kadar katılıyorum aklımdakileri bir bir yazıya döktün.

Üye
    sonbahar.44 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    04:08
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

burak kardeşim şu zamanda engelliye iş veriliyor elimizden tutuluyor,bide bu merkezi engelli sınavı dünyada tek bizim ülkemizde yapılıyor,diger ülkeler artık ne yapıyor bilmiyorum heralde sınavsız alıyordur..velhasıl mecburuz hizmetlide olsa ne yapalım artık atanınca kurumun amirlerinin insiyatifine kalmış,hizmetli işini yapamıycak kişi zaten tercih yapmaz...

Askıda Üyelik
    burak_br Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:51
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0

engellileri gih kadrosuna geçirseler herşey daha farklı olurrr yine birsürü kişi gridi kamuda çaışıp sınava giren hizmetlilieri mmeur yaopsınlar hem hizmetlilerde rahtlasın

Üye
    suyum Avatarı

Son Giriş
    08.01-2016
    Saat
    00:06
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Burak_br; sinava girdiniz mi? Girdiyseniz nasil gecti?

Üye
    deryab Avatarı

Son Giriş
    12.01-2016
    Saat
    21:39
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bencede hizmetli olarak çalıştırılmamız çok saçma bişeyler yapmalıyız ama denildiği gibi hep beraber yapmalıyız bunu

Askıda Üyelik
    restless Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    biyer
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

engelli kişi bir sebepten yetersiz eğitim almış olsa ve bu eğitime göre bir işe yerleştirilmiş olsa bile, yaptığı iş bedensel engeline uygun olmak zorundadır. ağır ve yorucu iş yaptırılması en başta insan haklarına aykırıdır.

fakat türkiye'de işler tam tersi, nerede angarya iş var, beden işçiliği var, oralara bedensel engelli kişiyi veriyorlar. ironik.

anayasa : Zorla çalıştırma yasağı MADDE 18- Hiç kimse zorla çalıştırılamaz. Angarya yasaktır

her çalışan engelli, yasal haklarını sonuna kadar arasın. kimsenin engelliyi ağır şartlarda çalıştırmaya hakkı yoktur.

tüm engelli arkadaşlar, eğitiminizi sonuna kadar devam ettirin. düşük eğitim seviyesini mevcut düzende onların eline bir koz olarak vermeyin.

ayrıca bu konuda bir kampanya başlatıp sesimizi duyuralım.

Askıda Üyelik
    restless Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    biyer
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

fatmanur,

en az %40 engelli raporu al ( zaten raporun varsa sorun yok ) ve ekpss sınavına gir. osym.gov.tr den ekpss ile ilgili kılavuzları oku. ekpss zaten başlıbaşına engelliler için bir ayrıcalık. bu sınav sonucunda ataman gerçekleşirse ( büyük ihtimalle atanırsın ) , devlet kurumlarında seni yoracak işler yaptırmazlar zaten, uygun iş pozisyonlarında değerlendirirler (hastanede masabaşı bir iş) . önemli olan sağlık raporunu alman ve o sınava girip yeterli puanı alman.

Üye
    Ali_Gs Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:33
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Fatmanur hanım benim annemde emekli hemşire hemşirelik gerçekten çok aşırı zor bir meslek ben böbrek nakli hastasıyım böbrek nakli olduğumda o hemşirelerin halini gördüm bildiğin inşaat işçisi gibi koşuşturuyorlar zaten bence siz yinede okulunuzu bitirin sınava girin ama ben sınav giriş belgemde puanı tutturmak yetmez fiziksel özelliklerinde uyuşması lazım diye bi madde okuduğumu hatırlıyorum benim şahsi fikrim o madde çok saçma adı üstünde EKPSS sınavın adı bide engel durumuna seçicilik yapılıyor galiba

Askıda Üyelik
    burak_br Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0

maalesef trkiyede saçma kurlalar varrrr hizmetli kadrsounu engelliler için açmaları bile saçmalık zaten aile bakanımız bu konuya bir egilse çok zor birşey deil ya bukonu engellileri gih kadrsonuna geçircekelr okadarrr sendikalr aktif rol almalı

arkdaşlar neden herkes bukonuya bukadar duyarsız engelli hizmetli olmak çokmu hoşuna giddr bizleirn

Üye
    MUSTAFA844 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    21.10-2015
    Saat
    10:37
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

valla hıç çalişmamak yerıne hızmetlı çalişmayı yeğlerim calısamıycak durumda olan arkadaslarımız tercıh etmesınler zaten kaç alım oluyor bırde hızmetlı çalişmak ıstemıyoruz dersek alımlar ıyıce düşer sayısal olarak herkes kendı kendının doktorudur ben memleketım dısında calısamam hızmetlı olarak calısamam tercıh etmedım etmem baskasınında nasıbıne manı olmam mesele budur bence benım fıkrım bu en azından..

Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

sayın arkadaşlar

1 ) engellilerin hizmetli olarak çalıştırıldığı sadece bir kaç kurum var anlayışı yanlış . hemen hemen her kurumda hizmetli engelli mevcut

2 ) vasıfsız adamı memurmu yapacaklar anlayışı yanlış . kurumların çoğunda vasıfsız ve engelli olmayan bırakın memuru amir düzeyinde olanlar var

3 ) engelliyi bedeni işlerde çalştıramazlar ahanda kanun burda anlayışı yanlış . engelliyi öyle görevlere verirlerki bedenen çalışmaya kurban olayım dedirtirler . yada diğer memur haklarında o kadar zorluk çıkartırlar ki mecbur kalırsın bedeni çalışmaya

4 ) müdürle konuşursun sorun çözülür anlayışı yanlış . müdürler kimseyi düşünmez sadece kendilerini düşünür ve işin yürümesine bakar engelliymiş , hamileymiş , hastaymış takmaz . yada iyi bir müdüre dek gelirsin rahat edersin ama müdür değişince ne yapacan ? kadron hizmetli ise her daim beden işcisisin demektir

5 ) tekerli sandalyedeki engelliye paspas mı attıracaklar anlayışı yanlış . % 95 görme engelli arkadaşa kurye görevi verilir . % 90 görme engelliye gece bekciliği . % 100 görmeyen engelliyede merdüvenlere paspas attırılır ( diyarbakırda ) . % 70 ortopedik engelliye cam sildirilir . % 60 ortopedik engelliye masa taşıttırılır . sağ tarafta kaburgalarının % 70 i olmayan engelliye dosya taşıttırılır . % 60 ortopedik ( ayaklar ve eller ) engelliden dik merdüvene çıkması ve çatıdaki güvercin pisliklerini temizlenmesi istenir . ve bu arkadaşların hepsini tanırım klavyeden atıp tuttuğum olaylar değildir tanışmak isterseniz gelin ankaraya hepsiyle tanıştırırım .

burda bağzı arkadaşlar sanki hizmetli kadrosunda yaşananların bir hayal oldugunu zannederek yorum yapmışlar ve hizmetli kadrosunda yaşanan olumsuzlukları yazan arkadaşları ciddiye almayan yada bu olumsuzlukları yazan arkadaşların düşüncelerinin altında farklı bir cinlik varmış gibi hissettikleri mesajlar yazmışlar . sizden ricam lütfen uyarıları ciddiye alın

saygılar

Askıda Üyelik
    burak_br Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0

dadaş kardeşimin konuyu okdar ent özetmelemişki teşekkür ediyorum kendisine ya şunu aypsınalr en azındna ilkokul meuznlarını yapamıyorlarsa bile lise önlsian linss düzüeyinden hizmetliler var hizmetli demk müdürün emir eri demk şunu getir faturayı yatır

Üye
    şem_i Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:29
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    79
    Blog Mesajları
    2

DADAŞ06;

cidden çok acımasızca...

Üye
    karargahx Avatarı

Son Giriş
    24.08-2017
    Saat
    13:51
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Bugun hastanede gördüm bi engelli abimizi adam sanki padişah belli hareketlerden falan telefonu calıor alo diye sesli sesli açmalar keyfi takılmalar vay dedim be rahata bak.

Üye
    devran29 Avatarı

Son Giriş
    30.08-2017
    Saat
    13:54
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    su an memur olsamm bana sabahtan aksama kadar paspas versınler yaparım

Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon