Sayfa 1 / 12 1234511 ... SonSon
Toplam 172 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sokrates Avatarı

Gerçek Adı
    ???
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:08
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    6

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    5 yıllık memurum. psikotik depresyon rahatızlığımdan dolayı gih sınıfına geçirdiler.. 10 yılımı doldurunca emekli olabilir miyim. 10 yıllık adi malül ne maaş alır.. ve sürücü ehliyetimi alırlar mı

beni korkutan bir konu daha var. adi malülleri kurum kontrole gönderiyor her yıl rahatsızlık geçerse malül maaşı kesiliyor diyorlar o zaman madem iyileştim tekrar polis yapmaz bi de maaşımı keserlerse naparım ..

emekli olursam sürücü ehliyetime el koyarlar mı

nolur yardımcı olun bu konularda bana

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    691
    Verilen Beğeniler
    1.051

Evet, 10 yıl hizmet süreniz tamamlandığında malulen emekli olabilirsiniz. Malulen emekliliğiniz 4c statüsünde olacağı için maaşınız 9000 gün hizmet süresi üzerinden hesaplanacak.

Son yapılan değişiklikle malulen emeklilik işlemlerinde "sürücü belgesi olmamalı" şartı ortadan kaldırıldı. Artık malulen emeklilk başvurunuzda sürücü belgenize dair bir araştırma yapılmayacak.

Malulen emeklilikte kontrol muayenesi konup konmayacağını bilemiyorum. Ama evet, dediğiniz gibi, kontrol muayenesi sonucunda maluliyeti gerektiren rahatsızlığın ortadan kalktığı tespit edilirse emekliliğe son veriliyor. O aşamada yenidemn memuriyete dönüş yapabilirsiniz belki de. Bu detayı bilmiyorum. Bilen arkadaşlarımız varsa lütfen yazsın...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sokrates Avatarı

Gerçek Adı
    ???
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    6

teşekkür ederim verdiğiniz cevap için ,kontrol muayenesi konusu beni çok tedirgin ediyo

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    691
    Verilen Beğeniler
    1.051

Haklısınız, ama korkunun da bi faydası yok... Bence sürekli gittiğiniz doktor bu konuda en doğru bilgiyi verecektir. Tanı "düzelmez" şeklinde olursa, kontrol muayenesine gerek kalmayabilir...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sokrates Avatarı

Gerçek Adı
    ???
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    6

5 yıl polislik yaptım daha sonra psikotik depresyon tanısıyla beni D dilimi olan GİH sınıfına aktardılar ancak ben 10 yılımı doldurunca istersem malülen emekli olabileceğimi sanıyordum ancak bana rahatsızlığımın gih memuru olmama engel teşkil etmediğini ve emekli olamayacağımı söyledi personel şube ,.,..bu konuda bilgisi olan varmı şuan 6 yıllık memurum 10 yıl dolunca tekrar ve daha ağır bir rapormu almam gerekiyor acaba kafam çok karışık ..

Üye
    şazi Avatarı

Son Giriş
    12.02-2014
    Saat
    22:35
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben bu konuları çok araştırdım...malulen emekli olabilirsiniz..bunun için günü geldiğinde sgkdan sevk alıp özür oranı için ankaraya yolluycaksınız..buna gelen oran karar verecek..%60 ve yukarısı alırsanız malulen emekli olursunuz..2. konu ehliyet konusu tam bir muamma..eşimde psikolojik hasta..bizde basvurmadan düşündük,araştırdık..en son doktorumuz bişey olmaz elinizden almazlar,alsalar bile ben hasta sürebilir diye kağıt veririm dedi..3.kontrol şerhi malesef 1 yada 2 kez oluyomuş..bundanda kaçış yok..eğer hastalığınız tekrar edecekse başvurun bence doktorunuza sorun..ilaçla tedavisi mümkünse hiç başvurmayın..

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:09
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

sokrates
    sen malulen emekli olmakmı istiyorsun.niye tedirgin oluyorsun.sanki yazdıklarından iyi olmak istemiyormuşsun gibi bir izlenim var.bir an önce malulen emekli olmaya çabalıyorsun gibi.
    iyileşmeyi düşün arkadaşım.iyileş ve çalışmayı düşün.erkenden pes etme.iyileş ve tekrar rapor al polis liğe dön.veya GİH memuru olarak çalışmaya devam et.bak ne güzel sorular soruyorsun ve düşünüyorsun.demekki memurluğa devam etmende bir sıkıntı yok.
    hem bende izmirde polisim.tanışalım

Üye
    sokrates Avatarı

Gerçek Adı
    ???
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    6

kazazade polisliğe dönmek için dilekçe verdim cevabını bekliyorum ancak imkansız diyolar bu da beni araştırmaya sevk etti açıkçası kurum içinde psikolojisi bozuk imajı yaşamak beni rahatsız ediyor.. evet polisliğe dönemezsem emekli olabilirmiyim derdindeyim açıkçası çünkü bu durum beni rahatsız ediyor...bi de herkes farklı konuşuyor herkes bilmek ister neyin ne olduğunu ona göre de yön çizer beni polis yapma ihtimalleri yok anladığım kadarıyla nasip artık ...

sayın şazi sgkdan sevk ve %60 rapor demişiniz bu raporu neye göre verecekler biliyormunuz tekrar kontrolemi gidicem yoksa beni gih e ayırdıkları rapormu geçerli olacak acaba???. tekrar hastaneyemi sevk edecekler yoksa

Üye
    sokrates Avatarı

Gerçek Adı
    ???
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    6

bende öyle düşünüyorum ama gerçekten zor iş...böyle arada kalmakta kötü ne polisliğe dönme şansı var ne de emekli olma şansı insan isyan ediyo gerçekten dilekçe yazdım dönemezsin diyolar emekli olamazsın diyolar 10 yıl dolsa bile kurum değiştirme şansıda yok psikolojik rahatsızlık yüzünden gerçekten çok sıkıldım bu işlerden psikolojim daha da bozuldu böyle zaten ilaç falan hikaye sadece kilo aldırıyo başka numara yok ...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    691
    Verilen Beğeniler
    1.051

10 yılın sonunda sakatlık oranı cetveli'ne göre %60 ve üzeri rapor alabilirseniz, malulen emekli olmak için hukuki süreç başlatabilir ve bence emekli de olabilirsiniz: http://www.engelliler.biz/forum/emek...emeklilik.html

Bu arada yukarıda sürücü belgesine dair değerlendirme yapmıştım ya. o durum değişti artık. Artık emeklilik sürecinde hastane sürücü belgesine dair değerlendirmeyi emniyete gönderiyor ve ehliyetin iptal edilmesini sağlıyor.

Üye
    sokrates Avatarı

Gerçek Adı
    ???
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    6

sürücü ehliyeti konusu hertürlü malülen emekliliği kapsıyormu acaba?? benim rahatsızlığım D dilimine giriyodu emniyette psikotik depresyon diye birşey ehliyet alınması konusunu kapsıyor mu?? valla kafamda çok karıştı yok kurum kontrolü , yok ehliyete el konulması ...şu anda çalışıyorum şu anda da el koyarlaR MI??

Üye
    murat-hn Avatarı

Gerçek Adı
    murat nalcı
    Son Giriş
    29.03-2017
    Saat
    20:21
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

kardeşim merhaba ben adi malul emekli polisim, benim hastalığımda aynı ama ben emekli olmayı tercih ettim, buradaki yazıları okudum, sanıldığı kadar riskli ve sanıldığı kadar zor değildir bu şekilde emekli olmak, bu sadece senin doktoruna bağlı bir konudur o isterse sorunsuz emekli olabilirsin, sormak istediğin bir konu varsa sorabilirsin.

Üye
    sokrates Avatarı

Gerçek Adı
    ???
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    6

murat-hn kardeşim yaşın benden büyükse abim seni Allah gönderdi ... o kadar çok sorum var ki hangisini sorsam diyorum tek tek yazayım ..ben 5 yıllık polis olduğum için malülen emekli olamadım haliyle gih yaptılar ancak şuan bile aslında daha önceki ssk çalışmam, askerlik , yıpranma falan toplayınca 10 yıl 5 ay oluyor günüm ..ancak ben bir süre daha çalışmayı düşünüyorum ondan sonra emekli olmak istiyorum ama bana personel şubeden sen silahsız çalışamazsın ama emeklide olamazsın dediler psikotik depresyon D DİLİMİ senin emekli olman için E DİLİMİ olman lazım dediler ben polisliğe dönüş için dilekçede verdim ancak aslında hiç umudum yok ama çok zoruma gidiyo gih olmak çünkü daha önce polistim herkes psikolojisi bozuk gözüyle bakacak bana biliyorum o yüzden emekli olmak istiyorum üç-beş yıl daha çalışıp ama sürücü ehliyeti konusu , personelin söylediği emekli olamazsın konusu kafamı kurcalıyo bana o zaman emekli olmadıysan hiç olamazsın dediler resmen daha ağır rapor alman lazım E dilimi olman lazım dediler ya illa delirmekmi lazım anlamadım gitti ...

Üye
    murat-hn Avatarı

Gerçek Adı
    murat nalcı
    Son Giriş
    29.03-2017
    Saat
    20:21
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    evet serkan yaşım 38, 13 yıl polislik yaptım, 2008 ocak ayında adi malul olarak emekli oldum, öncelikle memur olarak 10 yıl çalışmış olman lazım ama şuda var ama tavsiye etmem 5 yıldada emekli olabilirsin bunun ayrıntısına girmeme gerek yok çünki zarar çok oluyor, sana öncelikle şunu tavsiye ediyorum, eğer emniyette gih memursan hemen kurum değiştir çünki piskolojin dahada bozulabilir, polis memuru gihin amiri pozisyonunda buda senin için hoş değil tabi. emniyete dilekçe vermene gerek yok geri dönmek için bu artık imkansız ( tabi şimdiki kanunlara göre, belki ilerde değişir ) personel seni yanlış yönlendirmiş gih memurluğa geçmene gerek yoktu, sen personel daire başkanlığını arıyacaktın ve silahsız polis memurluğu yapacaktın ben bir süre silahsız görev yaptım, maaşındada düşüş olmuyor sadece doğu hizmetinde terör tazminatı alamıyacaktın. serkan bilgisiz insanlarla konuşup kafanı bulandırma, ben D diliminden emekli oldum, E dilimi elazığdaki deliler kardeşim sen deli değilsin. senin işini halledecek yer doktorun doktoruna talebini iletirsin zamanı geldiğinde olumsuz bakamazlar çünki D dilimindesin ayrıca personel daire başkanlığı sağlık işlerine bakan bürodur, sakın bulunduğun ildeki personel şubeye güvenme senden daha çok bilgisi yok. senin şu anda yapacağını söylüyorum ankaradaki personel daire başkanlığını ara ve emniyet hizmetleri sınıfında silahsız olarak polis memurluğu yapmak istediğini ve ne işlemler yapacağını sor, eğer kabul edilmiyecek olursa kurum değiştir hemen ve 10 yılı doldurana kadar çalış veya devam et, doktoruna talebini ilet emniyete yazı yazacak bu yazı sağlık daire başkanlığına gidecek aşağı yukarı 2 ay içinde de emekli oluyorsun yanlız D dilimiden emekli ol, altını kabul etme maaşın düşük olur, ayrıca ssk sigortanı emekli sandığına aktarmayı unutma, bugün emekli olacak olsan maaşın 1075 tl olacak. sürücü ehliyetin konusudada problem yok, yani iptal gibi birşey kesinlikle yoktur. emekli olduktan sonrada bu hakkı elinden kimse alamaz, ona buna bakma sakın.

Üye
    sokrates Avatarı

Gerçek Adı
    ???
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    6

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    abi çok saol kurumumu değiştirmek için elimden geleni yapıcam tabii bunu nasıl yapıcam şuan için bilmiyorum ama araştırıcam öncelikle ankara'yı bi arıyım abi .

Sayfa 1 / 12 1234511 ... SonSon