Sayfa 7 / 12 İlkİlk ... 34567891011 ... SonSon
Toplam 172 mesajın 91-105 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sinasius Avatarı

Son Giriş
    29.01-2016
    Saat
    19:19
    Yaşadığı Yer
    afyon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar 14 aylik bir tedavi sonucu psikiyatriden nevrotik bozukluk d dilimi raoor verdililer. Benim merak ettigim gih e gecmem kac ayda sonuclanir

benim araştırdığım kadarıyla Personel daireye yazılıyor personel daire sağlık daire yazıyor saglik daire sgk ya bildiriyor sgk dan gelen sonuca göre oluyormuş bunun ne kadar zaman aldıginin merak ediyorum
    @enocuk

once bi d dilimi rapor aliyorsun araştırdığım kadarıyla yukarıdaki gibi oluyormuş ama ne kadar zaman alıyor bilmiyorum senin yapman gereken sadece dilim belirtir rapor almak

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:55
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    693
    Verilen Beğeniler
    1.052

Bu geçiş sürecine dair @sinasius 'a bilgi verebilecek arkadaşımız var mı?

Üye
    sinasius Avatarı

Son Giriş
    29.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    afyon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@sokrates senin durum ne oldu? Senin durumunda olan bizleri bi aydinlatsana

anlaşılan işi biten bir daha uğramıyor buraya ben söz veriyorum sonuçlanınca bütün aşamalarını anlatacağım

Üye
    selametle10 Avatarı

Son Giriş
    21.07-2016
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@sinasius dostum merhaba... elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışayım sana...
    psikiyatriden d dilimi rapor aldığını yazmışsın. bu raporunu personel şuben egm sağlık işleri dairesine gönderecek.muhtemelen göndermiştir. sağlık işleri dairesi senin raporu inceleyecek. ve bu rapora göre senin hakkında karar verecek. bu karar süreci 1-1,5 ayı bulabilir. muhtemelen heyet raporunda yazanı kabul edip karar verecektir. daha sonra verilen karar sana tebliğ edilecek. ve sana gihmi yoksa malulen emeklimi olmak istiyorsun diye soracak. sende bir karar vereceksin.sağlık işleri dairesi senin kararını sgk ya gönderecek.sgk da senin hakkında egmnin aldığı raporu aynen kabul edip gih olabilir veya malulen emekli edilebilir diyecek. burda da yaklaşık 2 ay geçecek.en son sana sgknın kabul ettiği kararı tebliğ edilecek. ve sana hangi ilde çalışmak istediğin sorulacak.istediğin ilin istediğin ilçesine gidebilirsin.bu süreç yaklaşık 5 ay sürüyor (forum sayfalarından takip ettiğim kadarıyla)....
    ama nevrotik bozukluktan d dilimi alan duymadım. eğer seni egm tereddütte kalırsa hakem hastaneye gönderebilir (yani ankara numune hastanesine). buna hazırlıklı ol. silahsız çalışıyorsundur herhalde.
    benimde c dilimi heyet raporum var.1 yıl sonra tekrar heyet raporumun alınmasına karar verildi.silahsız 8-17 çalışıyorum.ek görev yok.
    gih memuru olursan maaşın 600 tl. civarı düşer.emniyet bünyesinde bilgisayar işletmeni veya vhki kadrosunda çalışırsın. yani polislikten çıkartılıyosun. normal memur oluyorsun.silahın olmuyor...

Üye
    sinasius Avatarı

Son Giriş
    29.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    afyon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@selametle10 cok tesekkur ederim

Üye
    QuiLLs Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    27.09-2015
    Saat
    15:54
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Almış olduğunuz özürlü sağlık kurulu raporu varmı?Varsa geçerlilik süresi ve derecesini yazarmısınız.

Üye
    selametle10 Avatarı

Son Giriş
    21.07-2016
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

QUİLLS rumuzlu arkadaşım sorun banaysa cevaplamaya çalışayım.özürlü sağlık kurulu raporu almadım. ama özür oranını senin heyet raporuna göre sgk belirliyor.yine aynı şekilde süresini ve yüzdelik dilimini (özür oranını) sgk belirliyor.
    kısacası özür oranını ve senin geleceğini belirleyecek olan sgkdır. gerisi teferruattır...

Üye
    sokrates Avatarı

Gerçek Adı
    ???
    Son Giriş
    16.10-2017
    Saat
    14:08
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    6

Arkadaşlar kurum beni kontrola gönderiyor ben 9 yıllık memurum durumum ağırlaştı hastane atipik psikoz teşhisi koydu beni zorla malülen emekli edebilirler mi ? 9 yıllık memurum 1 yıl 3 ay yıpranmam ve 2,5 yıl ssk günüm var zorla emekli ederlerse bu durumda maaş bağlanır mı lütfen cevap verin çok zor durumdayım .

Üye
    evo41 Avatarı

Gerçek Adı
    EVO_41
    Son Giriş
    10.12-2015
    Saat
    22:52
    Yaşadığı Yer
    gizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sorunlu 34 kardeşim ve selametle komiserim memurlar nette daha önce yazışmıştık hatırlarsınız. Sorunlu kardeş ne yaptın öğretmenliğe geçebildin mi? Durumlar nasıl emir komuta zincirinden dolayı rahatsızdın inşaallah geçmişsindir.Selametle komiserim sende bana en son durumu soruyordun.Ben 2 defa b dilimi almıştım hatırlarsınız belki . Herşeyin üstüne üstlük yaşadığım stres sıkıntıda altta yatan kalp hastalığımı tetiklemiş.Doğuştan kalp hastası olduğumu öğrendim iyice yıkıldım.İnanın ikinizden de çok çok kötü durumdayım.Hem de memleketimden uzakta şarktayım. Daha 2 yıl var ama 1 yılda tüm hayatım alt üst oldu buna da şükür diyorum çünkü daha da beteri var. Bu arada ben 2 hafta önce c dilimi aldım önce il emn sonra sağlık daireye gönderilecek sonuç ne olur bilmiyorum.
    Hatırlarsınız Hala 10 yıl bitmedi gih olursam askere gitmek zorunda kalırım v.s diye düşünüordum ya artık çokta düşünmüyorum şu cehennemden çıkayım da ne olursa olsun diyorum.Sorunlu kardeş sen bedelliye başvurup askerlik konusundan da kurtulmuştun çok iyi zaman denk gelmişti kısmet işte Benim kalp problemim bikuspit aort daralması bu tanı ile askere almıyorlarmış zaten.doktor ağır kaldırma koşu ve ağır spor tarzları yasak dedi.İleride kalp kapağı ameliyatı olacağım herhalde.
    Sizlere tekrar sormak isediklerim var.
    -Sorunlu kardeş c dilimi alan kimseyi gih yapmamışlar sen c dilimi alıp geçtim demiştin herhalde bakırköyden bu nasıl olmuştu?
    -Sağlık daire başkanlığından c dilimi silahsız görev v.s derse tayin isteyebilirmiyim acaba? Bunu inan çok merak ediyorum.
    -En son ihtimal gih olursam bile hem kalp hem psikiyatriden dolayı askere gitmem herhalde diye düşünüp kendimi avutuyorum siz ne düşünüyorsunuz.
    Keşke şarka gitmeden psikiyatri sürecine girseymişim.1 yıl içinde yaşadığım sıkıntılar 100 yıl gibi geldi.
    Sorularıma cevap vermeden önce şu Ramazan ayında oruçlu ağzınızla inşaallah bana dua edin.

Üye
    timelineben Avatarı

Son Giriş
    03.08-2015
    Saat
    08:37
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sa arkadaşlar

iltihaplı romatizma hastasıyım (as) ve c dilimi rapor aldım. Egm ye gönderdim biriminin faal hizmeti dışında çalıştırılır sonucu tarafına geldi.
    ilimde ilgili bölüm olmadığı için sağlıktan başka bi ile tayin istedim. genel atama döneminde değerlendirilir yazıyo pbs de şuan batıdan batıya tayinleri bekliyorum.

konuyla ilgili aklıma takılan bi kaç soru olacak cevaplarsanız sevinirim.

1- biriminin faal olmayan hizmeti nedir? birimi nedir emniyet mi çalıştığı şubemi yani şubelerin idari kısımlarında masabaşı görev midir? 8 17 memurluğu mu? ek görev durumu nedir?

2- biriminin faal olmayan hizmeti ibarisinin yönetmelikte yazılı yükümlülükleri hakları var mı yani bi yerde c dilimi alıp biriminin faal hizmeti dışşında çalıştırılan
    memurların hakları şunlardır şeklinde bi yazı var mı? biz neye göre kendimizi savunacağız böyle bi durumda.

3- atama istediğim ilde sağlık durumundan gittiğim için merkeze mi verirler yoksa ilçelere de gönderebilirler mi ki bu durumda tayin istememim hiç bi önemi kalmaz,
    2 saatlik ilçeler var gideceğim ilde?

4- aldığım heyet raporu (durum bildirir) ne süre ile geçerli, hastalığım kronik olduğu için rapor yenilemem gerekiyo mu gerekiyosa nekadar süre ile yeniletmem gerekiyo alalı 6 ay oldu,

şimdiden teşekkürler.

Üye
    evo41 Avatarı

Gerçek Adı
    EVO_41
    Son Giriş
    10.12-2015
    Saat
    22:52
    Yaşadığı Yer
    gizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@timelineben

sorduğunuz soruların cevabını ben de merak ediyorum açıkçası.Özellikle şu tayin isteme konusunu çok merak ediyorum.bu şarktan batıya nasıl gideriz bir yolu yok mu bunun bu gidişle iyice sıyırıp gih olup gideceğim...Siz nereden nereye tayin istediiz.Ben terör bölgesinde silahsız çalıştıralabilir mi onu bile bilmiyorum bunu öne sürüp bir dilekçe yazsam sonuç ne olur acaba?

Üye
    timelineben Avatarı

Son Giriş
    03.08-2015
    Saat
    08:37
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    batıdan batıya istedim ben üstad. terör bölgesinde silahsız çalıştırılamazsın ki mantığa sığmaz. adam istifa ediyo 10 yıl dolmadan silah kendisinde kalıyo ben polistim mesleki yönden düşmanlarım olabilir diye silah almaya hak kazanıyo idari mahkeme kararları var, sizin durumdada vardır ya da siz idari mahk. gitseniz kazanabilirsiniz diye düşünüyorum.

elbet bu soruların cevabının bulunduğu birileri vardır bekleyelim ve görelim bakalım.

Üye
    sokrates Avatarı

Gerçek Adı
    ???
    Son Giriş
    16.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    6

Arkadaşlar kurum beni kontrola gönderiyor ben 9 yıllık memurum durumum ağırlaştı hastane atipik psikoz teşhisi koydu beni zorla malülen emekli edebilirler mi ? 9 yıllık memurum 1 yıl 3 ay yıpranmam ve 2,5 yıl ssk günüm var zorla emekli ederlerse bu durumda maaş bağlanır mı lütfen cevap verin çok zor durumdayım .

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    02.10-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    0

@sokrates
    Raporda görev yapamaz denirse resen emekli edilebilirsiniz.
    Hizmetiniz 10 yılı aştığından maaş bağlanır.

Üye
    sokrates Avatarı

Gerçek Adı
    ???
    Son Giriş
    16.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    6

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    teşekkürler sayın ufukalp ben 9 yıllık memurum demek ki ssk günleri de sayılıyormuş bu durumda bunu bilmiyordum çok sağolun yüreğime su serptniz.

Sayfa 7 / 12 İlkİlk ... 34567891011 ... SonSon