Sayfa 2 / 12 İlkİlk 123456 ... SonSon
Toplam 172 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    murat-hn Avatarı

Gerçek Adı
    murat nalcı
    Son Giriş
    29.03-2017
    Saat
    20:21
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    değiştir serkan ama ilk önce ankara personel daire başkanlığı sağlık bürosunu ara, silahsız polislik için, bu çok avantajlı seni yanlış yönlendirmişler açıkcası, ek görev yok normal memur gibi çalışıyorsun masa başında ama maaşını tam alıyorsun hemde polis memuru olarak görev yapıyorsun, olmazsa dediğim gibi yine içişleri bakanlığı bünyesinde kurum değiştir örnek valilik içinde, nüfus müdürlüğü, milli emlak, sivil savunma hatta şöyle yap valiliğe git oradaki müdürlerle görüş seni talep etsinler daha kolay olur, sen polissin sonuçta bu işler senin için kolay olması lazım değilmi kardeşim

Üye
    sokrates Avatarı

Gerçek Adı
    ???
    Son Giriş
    16.10-2017
    Saat
    14:08
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    6

perşembe günü ankara'yı arayıp konuşucam abi .. olmazsa kurum değiştirmek için uğraşıcam hayırlısı bakalım artık seni mutlaka arıycam teli verdiğin için saol..

Üye
    murat-hn Avatarı

Gerçek Adı
    murat nalcı
    Son Giriş
    29.03-2017
    Saat
    20:21
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bu zorlukları yaşadım, ne kadar zor olduğunu bilirim, allah hakında hayırlısını versin

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:55
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    693
    Verilen Beğeniler
    1.052

Tecrübelerinizi aktardığınız için teşekkürler. Yalnız, ehliyet konusu artık değişti. Malulen emeklilik söz konusu olduğunda SGK kişinin ehliyetini iptal etmek yönünde görüş belirtmişse bu durumu emniyete bildiriyor ve emniyet de ehliyeti iptal ediyor. Bundan önceki uygulamada sgk bu konuyu değerlendirmiyordu, ama son düzenleme ile durum bu hale gelmiştir: http://www.engelliler.biz/forum/emek...bulunacak.html

Benzer bir tartışma: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...edilir-mi.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sokrates Avatarı

Gerçek Adı
    ???
    Son Giriş
    16.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    6

vazgeçtim emeklilikten falan ya çalışacam gittiği yere kadar ...ehliyet işi iyi olmamış ne demek ya ehliyetin alınması falan..ya benim rahatsızlığım psikotik depresyon ve şu an ehliyetim var.. emekli olunca da aynı rahatsızlıktan neden ehliyete el koyuyorlar onu anlamadım ..hastalık aynı hastalık ..bunun bir kıstası yok mu?? atıyorum şizofrenin ki alınır majör depresyonsa alınmaz gibi falan ...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    693
    Verilen Beğeniler
    1.052

kimlerin sürücü olup olamayacağı sürücü yönetmeliği ile belirleniyor...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sokrates Avatarı

Gerçek Adı
    ???
    Son Giriş
    16.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    6

Ruh ve sinir hastalıkları muayenesine ilişkin esaslar
    MADDE 9 – (1) Ruh hastalıklarından;
    a) İster doğumsal isterse hastalığa, travma veya beyin sinir ameliyatına bağlı oluşmuş ağır akıl hastalığı olanlar, zeka geriliği olanlar, demans (bunama) ve/veya yaşlılığa bağlı davranış bozukluğu olanlar, muhakeme, davranış ve uyumu belirgin ölçüde bozacak düzeyde kişilik bozukluğu, dürtü kontrol bozukluğu ve ağır davranış bozukluğu olanlar uzman hekim tarafından dikkate alınır.
    b) Alkol bağımlılığı olanlar veya alkollü araç kullanmaktan vazgeçmeyenlere sürücü belgesi verilmez.
    c) Geçmişte alkol bağımlılığı olanlar belirgin bir dönem alkol almadıklarını kanıtladıklarında bağımlılık konusunda uzman hekimin fikri ve düzenli tıbbi kontrollerle B sınıfı sürücü belgesi alabilir.
    ç) Psikotrop maddelere bağımlı olanlar veya bağımlı olmasa da düzenli olarak kullananlar sürücü belgesi alamaz.
    (2) Sinir Hastalıklarından;
    a) Santral sinir sistemi ile ilgili doğuştan veya sonradan geçirilmiş veya cerrahi girişime bağlı hastalıklarla ortaya çıkan uzuvların parezi ve paralizileri (duyusal, motor, koordinasyon ve denge açısından), araç kullanmasını ve trafik güvenliğini engelleyecek şekilde ileri derecede bozuk olanlara, sürücü belgesi verilmez. hafif derecede bozukluğu mevcut olanlara, nöroloji uzmanının kanaatine göre sürücü belgesi verilebilir.
    b) Periferik sinir sisteminin etkilenmesi sonucu ortaya çıkan uzuvlarda parezi ve paraliziler araç kullanmayı ve trafik güvenliğini engelleyecek şekilde ileri derecede ise sürücü belgesi verilmez. hafif derecede güçsüzlüğü varsa, nöroloji uzmanının kanaatine göre sürücü belgesi verilebilir. İki ayağı felçli (parapleji), diğer vücut fonksiyonları normal olan şahıslara H sınıfı sürücü belgesi verilebilir.
    c) Epilepsi tespitinde sürücü belgesi verilmez. Şüpheli durumlarda klinik gözlem ve EEG tetkiki dikkate alınır.
    (3) Kas Hastalıklarından myopati ve progresif muskuler distrofisi, myotonisi ve kas-sinir kavşak hastalıkları olan şahıslara sürücü belgesi verilmez. Nöroloji uzmanının kanaatine göre hafif vakalara yılda 1 kez muayene olmak kaydıyla A1, A2, B, F ve H sınıfı sürücü belgesi verilebilir.

bunların benim rahatsızlığımla ilgisi var mı bülent bey...bu arada ilginiz için teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    693
    Verilen Beğeniler
    1.052

Kullandığın ilaçlar bağlamında "Psikotrop maddelere bağımlı olanlar veya bağımlı olmasa da düzenli olarak kullananlar sürücü belgesi alamaz" ibaresine dahil edilme durumun olabilir: Psikotrop madde - Vikipedi

Üye
    sokrates Avatarı

Gerçek Adı
    ???
    Son Giriş
    16.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    6

size özel bir sorum olacak bülent bey.... o kadar çıkmazdayım ki bir yandan polislikten gih e geçirildiğim için teşkilatta bulunmak istemiyorum artık anlarsınız işte insanların bakışı davranışı bana batıyo resmen ..kendimi dışlanmış gibi hissediyorum bir yanda da bu ehliyet konusu ..siz olsanız ne yapardınız ..inanın artık emniyette çalışmak bana çok zor geliyor hergün geç kalıyorum işe gidesim gelmiyor ..ama emekli olsam ehliyetim alınsa bu da bana çok koyar gibi geliyor ..valla ne yapacağımı bilemiyorum...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    693
    Verilen Beğeniler
    1.052

Bu o kadar kişisel bir karar ki... Her şeyi ortaya koyup kendiniz karar vermelisiniz...

Üye
    sokrates Avatarı

Gerçek Adı
    ???
    Son Giriş
    16.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    6

2000 yılında yedek subay olarak görev yaptım 2006 yılında polis memuru olarak göreve başladım 2010 yılından beri psikotik depresyon rahatsızlığımdan dolayı gih memuruyum emniyette ..sorum şu; Acaba bu hastalığımdan dolayı %40 ve üzeri rapor alsam erken emekli olabilir miyim ?? eğer olursam 17 yıllık çalışma sürem 2000 yılından mı başlar yoksa 2006 yılından mı?? yani hangi tarihte emekli olabilir ?? özellikle sayın oturan boğa cevaplarsanız memnun olurum ...

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:30
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

sayın sokrates
    2006 yılında memur olduğunuz için bu tarihten başlar diye düşünüyorum.mantıken 2000 yılından başlamaz.çünkü aradaki boşluk nolacak.aradaki boşluğu borçlanmak yok artık.
    Sonradan engelli memurların emekliliği şu şekilde olacak.
    Emeklilik için
    5510
    geçici 4. maddeye tabisiniz:Memurluğa başladıktan sonra %40 ve üzeri işgücü kaybı oluşanlar:
    %50 ilâ % 59 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 5760 gün primi bulunmak şartı ile,
    %40 ilâ % 49 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 6480 gün primi bulunmak şartı ile,
    [%60 ve raporu olanlar zaten malulen emekli olur]
    ayrıca bu durumunuzu SGK ya bilgi edinme yoluyla sorarsanız en garanti cevabı alırsınız.öncelikle raporu almalısınız.raporu alırsanız eğer büyük bir ihtimalle psikiyatrik olduğu için sürekli değil olacaktır raporunuz.yani süreli olacaktır.2 yılda veya her yıl rapor almanız gerekecektir.

Üye
    necmeddin Avatarı

Gerçek Adı
    Necmeddin
    Son Giriş
    29.05-2017
    Saat
    20:45
    Yaşadığı Yer
    elazığ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın sokrates öncelikle geçmiş olsun. bende 1986 yılında 7 yllık polis memuru iken trafik kazası geçirdim omurilik yaralanması sonucu tedavi sonuç vermeyince 36 ay istirahat kullandım neticesinde benden silahlı olarak görev yapıp yapmayacagıma dair rapor istendi saglık kuruluna sevk ettiler saglık kurulu da silahlı olarak görev yapamaz raporu verildi ve adi malül olarak emekli oldum. şu an 1105 tl alıyorum +40 daha geldi )) bu kadar . özür rapor oranım bir hasteneden %80 diğer hasteneden % 95 başka bir hasteneden 79 ağır özr raporum var .

Serkan kardeş rahatsızlıgınızdan dolayı silahınız alındımı eger alındı ise bence ehliyetinizde tehlikede.(((

Üye
    sokrates Avatarı

Gerçek Adı
    ???
    Son Giriş
    16.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    6

silahım alındı ancak ehliyet duruyor hastane bana psikotik depresyon tanısı koydu gih memuru oldum acaba malülen emekli olsam arkadaşın dediği gibi hastahane her yıl rapor ister mi ?? o zaman iyileşti deyip malül maaşını da kesmezler mi ??

Üye
    necmeddin Avatarı

Gerçek Adı
    Necmeddin
    Son Giriş
    29.05-2017
    Saat
    20:45
    Yaşadığı Yer
    elazığ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bence raporunda rahatsızlıgı sürekli ibaresi yazarsa daha rapor istenmez.

Sayfa 2 / 12 İlkİlk 123456 ... SonSon