TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    malulemekli10 Avatarı

Son Giriş
    07.11-2020
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merabalar;
    eşim 2009 pmyo girişli, 2011 polislik başlangıç. son iki yılı gih memuru olarak görev yaptı. D dilimi raporu var. Yani gih memuru olarak görev yapabilir. Ancak 04.07.2020 tarihinde resen malulen emeklilik yazısı tarafımıza ulaştı. 5510 a tabi olarak emekli oldu. 12 yıl 7 ay 6 gün prim üzerinden 2100 tl emekli maaşı bağlandı. Sgk ya itiraz dilekçesi verdik. Kabul edilmedi. görüyoruz ki yanlız değiliz. emekli olmak istemiyoruz. dava açtık dava süreci devam ediyor. Sorum şu. Bizim gibi itiraz edip bu tip dava kazanan varmı?Emniyet hizmetleri sağlık şartları yönetmeliğinin 16 maddasinin c fıkrasını 2019 eylül ayında değiştirdiler. Bu maddede derki 'Performasınsından yararlanılamayan personel, Birim amirlerininin görüşüne istinaden malulen emekliye sevk edilir.' İnsanlar ne emeklerle bir yerlere geliyor. Amirin iki dudağı arasından çıkıcak görüşle insanların geleceği çalınıyor. Kaldı ki bu hastalığa meslekte yakalanmışsa bu memur emekli mi edinilmeli? Rehabilite edilmesi gerekmezmi. Fikir alışverişi yapabileceğimiz yol gösterebilecek arkadaşlar olursa çok seviniriz.

Üye
    Kral yanluz Avatarı

Son Giriş
    09.11-2020
    Saat
    12:14
    Yaşadığı Yer
    Erzincan
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Abla izninle ben bu konuyu ben memurlar net forum egm sayfasına atayım orda binlerce polis yorum yapar bir tane bilen çıkar elbet en azından olurmu

Üye
    psikotik Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:26
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    13

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    Çok geçmiş olsun öncelikle umarım. Bir an önce mesleğine tekrar kavuşur. Böyle bir başlık açtığınız içinde çok teşekkür ederim. Ayrıca eşinizle devre sayılırız. Bu başlık burada ve diğer forumlarda çok tartışılacaktır. Umarım bir çözüm üretilir.

Şunu söylemek istiyorum dediğim gibi açtığım diğer başlıklarada bakarsanız bende 2009 Haziran ayında 6 pomem olarak polislik mesleğine başladım. 2015 yılında organik olmayan psikotik bozukluk tanısıyla la psikolojik rahatsızlık geçirdim. Dedim ya konu psikolojik. İlaçlar beyni etkiliyor. Konsantrasyon ve zihinsel faaliyetleri kısıtlıyor. Tabi eşinizin rahatsızlığını bilmiyorum.

Bende eşiniz gibi 2017 yılından bu yana GİH olarak çalışıyorum.
    Halende çalışıyorum ancak bu tür hadiseleri duyunca sıranın bize geleceğini ön görüyorum. @Kral yanluz dediği gibi ben tabi bu forumu tenzih ederek söylüyorum bu forumdan çok faydalandık. Ancak herkes bilmiyor. Konu memurnete taşınınca bir çok kişi hem istifade edecektir hemde umarım size çözüm sunacaktır.

Ben şuan aktif çalışan Gihim şunu hep tartıştık gerek memur nette gerek bu forumda sonradan gih olup malulen emekli olan memurun maaşı kaç lira olur diye? Bu sorumuzada yanıt vermiş oldunuz? Durumdan vazife çıkartmıyoruz tabi ancak eşinizin acaba daha önceden yani polislikten önce hizmeti varmıydı? Son maaş bordrosunda yazan emekliliğe esas ve derece kademesi kaçtı?
    Emekli ikramiyesi ne kadar aldı? Rahatsızlığı neydi? Herhangi nir amir keyfiyetinden mi yoksa gerçekten rahatsızlığı neticesi görev yapamayacak duruma geldiğinden emekliye sevk oldu yazarsanız bir çok sorumuzu cevaplamış olacak ve geleceğimizden endişe etmeyeceğiz. Şimdiden teşekkür ederim.
    Ayrıca eşinizde isterse özelden görüşmek isterim.

Üye
    dusunur Avatarı

Gerçek Adı
    erhan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok geçmiş olsun Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik"te 29.09.2019 yapılan değişiklik ile Genel idare Hizmetlerinde çalışabilecek olan personelin sanki hastalığından dolayı ceza verilir gibi Psikiyatrik hastalıkları nedeniyle malullük yönünden işlem yapılmakta.

Yönetmelikteki bu değişiklik ile idare, hastalık konusunda uzman hekimlerin verdiği kurul raporlarından daha yetkili gibi davranarak hastalıklarından dolayı çalışamayacağını karar vermektedir. İdare zaten kişinin performansı ile ilgili bir durumda yetkisi dâhilinde Performans puanlaması ve disiplin yönetmeliğindeki yetkilerini kullanabilmektedir. Ancak İdarenin Sağlık açısından performans değerlendirmesi yapması yetkisi ve bilgisi dışındadır. Kendi görev alanında işlem yapması gerekir. Bahse konu değişiklik, Anayasal normlara, evrensel hukuk ilkelerine ve mevzuata aykırıdır.

Değişiklik yeni olması ve davaların uzun sürmesi sebebiyle sonuçlanmış bir dava yoktur. Ama yukarıda belirttiğim mağduriyete belirtilmesi dava açarken fayda olacaktır diye düşünüyorum.

Türk Büro-Sen konu hakkında duyarlı davrandı ve danıştaya iptal davası açtı. Bu duyarlı davranışı için teşekkür ederiz. Dava 2019 da açıldı. Linkte bilgi mevcut. Mağdur olan arkadaşlar için bir umut olabilir diye paylaşıyorum. Takip etmenizde fayda var bence. Umarım adaletli iyi sonuçlar alınır.
    TÜRK BÜRO-SEN

Üye
    eses35 Avatarı

Gerçek Adı
    mert
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:28
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @malulemekli10

merhaba oncelıkle gemıs olsun bende gıh olarak calısıyorum d dılımı alıyorum her sene esınızı neden emeklı ettıler acaba rapor alıyormuydu ara sıra amırle soronu varmıydı mahkemede kazanılır performans notu kac