Toplam 15 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    isglaborant Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    10.04-2016
    Saat
    00:00
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sayın admin bey ;bir konu da yardıma ihtiyacım var.lütfen yardım edermisiniz.ben a......üniversitesi kimya bölümünü bitirdim.fakat atanamayınca polislik sınavına girip polis memuru oldum.2009 mayıs ayında meslege girdim.ama daha sonra psikolojik rahatsızlık yaşadım.ve 19 ay ayaktan tedavi yoluyla istirahat raporu aldım.daha sonra emniyet müdürlügü beni son durum bildirir rapor almak için 2 hastaneye gönderdi.ve her iki hastanede beni emniyet teşk.sag.şart.yönetmeligine göre D dilimi 3 maddesine koydu.yani silahlı görev yapamaz dedi.şimdi benim saglık dosyamı personel daire başkanlıgı sgk gönderecek.benim meslekte şuan 3,5 yıl çalışmışlıgım var.sgk beni ya malül sayacak yada idari hizmet sınıfında bir kadroya verecektir.
    ayrıca kafama takılan bir diger soru ise ben 3,5 yıllık memur oldugum için beni emekli etmeyip yada başka bir hizmet sınıfına vermeyip de,beni işten atabilirler mi.var mı böyle bir durum.çünkü ne 5 yıl nede 10 yıllık bir memuriyetim yok henüz.
    vereceginiz bilgiler için şimdiden çok teşekkür ederim,hayırlı günler...

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:49
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

dostum hiçbir şeyi dert etme, bak dert etmişsin böyle olmuş.oluruna bırak herşeyi.devlete girmek zordur, çıkmak daha zordur.sağlık sorunundan dolayı hiç kimse işten çıkarılmaz, şartların uyuyorsa emeklilik yönünde işlem yapılır.kaç yıl çalıştığın önemli değil.başka kuruma vermezler, GİH olarak çalışmaya devam edersin, olmazsa malulen emekli ederler.

Üye
    demir1 Avatarı

Gerçek Adı
    DEMİR
    Son Giriş
    25.01-2017
    Saat
    14:09
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

emniyetin silah kullanmadam görev yapacağı bir çok birim vardır bunlardan birine geçmeye çalış kimya cı ise emniyet laboratuvarı trafikçi düz memur hatta kadro yok derlerse başka kuruma geçmek için muvafakat iste.başka kuruma geç

Üye
    isglaborant Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    10.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cevap yazan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.konuyla ilgili başka yorumu olan arkadaşlar varsa lütfen yorumunu bizden esirgemesin.

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:49
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

sen emeklimi olmak istiyorsun, gih olarak devam etmekmi istiyorsun, başka kuruma geçmekmi istiyorsun.

bak forumda seninle aynı durumda olan bir arkadaş var
    5 yıl polislik yaptım daha sonra psikotik depresyon tanısıyla beni D dilimi olan GİH sınıfına aktardılar
    ​ socrates
    seninle aynıymış durumu.görüşün

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Hayır hayır, işten atamazlar, geri hizmette görevlendirilirler.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    isglaborant Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    10.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sizlere durumumla ilgili bilgi vermek istedim:

EGM saglık daire başk.beni D dilimine girdigim için,ya emekli olmam yada sınıf ve ünvan degişikligi yapmam konusunda bilgilendirdi. ben de tercihimi sınıf degişikligi yönünde kullandım.
    dilekçeme bilgisayar işl.belgesi de ekleyerek, memleketimde çalışmak istedigimi belirttim.
    şimdi Genel İdare Hizmetleri Sınıfında Bilgisayar İşletmeni Ünvanında kendi memleketime atamam yapıldı.

maaş olarak eskiden 2580 tl polis maaşı alırdım. şimdi ise 2095+31 promosyon=2126 tl alıyorum. yaklaşık olarak 500 tl kaybım oldu.

ilgilenen ve bilgilendiren tüm arkadaşlara teşekkür ederim..bilgilerinize

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Hayırlı olsun Mustafa bey. Güncel bilgilendirme için de çok teşekkürler
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sinansg Avatarı

Son Giriş
    26.09-2015
    Saat
    16:47
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın @isglaborant ve @OturanBoğa

ben daha yeni aday polis memuru olarak atandım ve atandığım yerin memleketime çok uzak olması dolayısıyla psikolojik sıkıntılar geçiriyorum
    bir hocamdan edindiğim bilgiye göre gih geçmek istersem aday polis memuru olduğum için meslekten atılabilir mişim. bu doğru mu?

bir de sürekli ağlamalı krizler geçiriyorum ve eşim de evinden uzakta olmaktan çok rahatsız oluyor
    değerli hocam ben geri hizmete geçip memlektime gitmek istiyorum bunun için neler yapmam gerekli bana yardımcı olursanız çok sevineceğim

şimdide teşekkürler hayırlı bayramlar diliyorum...

Üye
    ilk_ay_06 Avatarı

Son Giriş
    15.04-2017
    Saat
    11:51
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@isglaborant

Arkadaslar bende polis memuruyum.psikiyatriden D dilimine giren bir rahatsizligimin oldugunu doktor belirtti.ve akabinde 12 gozlem verdi.
    Ben gih olmaya bastan raziyim.beni korkutan emeklilik daha meslegimde 8 inci yilim cocuklar var ellerinizden oper.
    Sanirim bir arkadas gih olmus.bende gih kadrosuna mi gececegim simdi.
    D diliminde olunca gih olmak icin bana secme sansi sunuyorlarmi bilmek isterim.uykularim kacti bir kac gundur.selamlar hasan.

Üye
    orhanorhan12 Avatarı

Gerçek Adı
    Orhan Kenan
    Son Giriş
    29.09-2015
    Saat
    16:41
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hocam, devlet memuriyetinden sağlık sorunu yaşadığınız için işten atılamazsınız. Bu konuda bir kere içiniz rahat olsun. Diğer hususlarda çok bilgim yok fakat emniyet kendi içinde başka bir birimde sizi istihdam edecektir.

Üye
    ilk_ay_06 Avatarı

Son Giriş
    15.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Orhanorhan12 tskr ederim.benim korkum emeklilik.daha cok erken cunku.hic hesapta yokken alt ust oldu tum planlarim nerden cikti bu hastane diye saydiriyorum hhergunumatrim isglaborant givi gih olur umarim.

Üye
    wiya Avatarı

Son Giriş
    02.07-2017
    Saat
    23:13
    Yaşadığı Yer
    canakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gih memuru veya idari memur olmak için melekteyken bir kazaya karısmıs olmak mı gerekıyor.yanı memleketteyken kazaya karıstık dıyelım gih veya idari olmayı engeller mı?

bna da şöyle dediler örneği polis için verecek olursam mesela bi adrese anonsa giderken başına trafık kazasının gelmesı yanı o gun itibariyle calısıyor olmak

Üye
    ilk_ay_06 Avatarı

Son Giriş
    15.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Görevli iken olursa bu durum idari polis olarak devam edersin.
    görev haricinde olursan sağlık kurulu raporu aldırılarak memurun sağlığı ile ilgili son durum doktor raporunu incelemek üzere sağlık işleri dairesi başkanlıgına gönderilir.
    yönetmelik hükümleri gereği yapılır.

Üye
    cano3003 Avatarı

Son Giriş
    13.07-2016
    Saat
    23:13
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @isglaborant ozel yazdım goruselım