Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Gürsel Avatarı

Gerçek Adı
    Gürkan
    Son Giriş
    02.04-2013
    Saat
    19:19
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhabalar,
    2005 yılında vergi indirimi için aldığım %40 raporum hastaneden ankaraya (onaylanıp) daha sonra istanbul vergi dairesine oradan da kayda geçtikten sonra çalıştığım iş yerine geçmiş. Ancak 2 sene önce iş yerimden ayrıldığımda raporun orjinali bana teslim edilmedi ve kendilerinde olmadığı söylendi. vergi dairesiyle de görüştüm ancak sonuç alamadım. şuanda raporun orjinali kayıp. 2 sene sonra emekliliğim doluyor. raporun orjinalini talep ederler diye şimdiden hastaneye gidip arşivlerindeki orjinal raporu, veremezlerse de elimdeki kopyaya aslı gibidir ibaresi talep ettim. Ancak raporumun 2005 tarihli olduğunu ve özürlü oranların değiştiği için talebimi geri çevirdiler. oysa ki kazanılmış hakkım var. elimde raporumun orjinali yok diye erken emeklilik hakkımı yitirecek miyim? hastane raporu 'aslı gibidir' onaylayarak vermek zorunda değiller mi? yardımcı olablirseniz çok memnun olurum. Saygılarımla.

Üye
    Can K Avatarı

Gerçek Adı
    Can Kanal
    Son Giriş
    31.10-2015
    Saat
    01:49
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende iş değiştirdim, defterdarlığa gittim, vergi indirimi tekrar başvuru yapmak için, defterdarlık tekrar başvuruya gerek yok, kimliğimi istediler ve Tc kimlik numaramdan kayıt ve dosya numaramı bulup bilgisayardan, arşivden fotokpisini verdiler, bunu kullanabilirsin sıkıntı olmaz demişlerdi(2009 ekim). Anlayacağın defterdarlığa gidip arşivden verebiliyorlar.

Üye
    Gürsel Avatarı

Gerçek Adı
    Gürkan
    Son Giriş
    02.04-2013
    Saat
    19:19
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cevabın için öncelikle teşekkür ederim. önceki forumlarda eemeklilik başvurusunda SGK'dan orjinal rapor talep ettiklerini okumuştum. kopyayı da emerklilikte kabul edecekler diye algılıyorum, doğrumudur?

Üye
    Can K Avatarı

Gerçek Adı
    Can Kanal
    Son Giriş
    31.10-2015
    Saat
    01:49
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Orjinal vergi indirim raporu ne sana ne de başkasın kimseye vermezler, Hastane posta yoluyla ankaraya ankarada posta yoluyla iş yerine gönderir, sana bana orjinali verilmez, senin raporun zaten ankara da kayıtlı onaylanmış. Normal şekilde emeklilik dilekçeni verebilirsin. kayıtlar da zaten gözükecektir vergi indiriminden yararlandıgın.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Defterdarlıktan elde edilmiş sakatlık indirimi hakkı varsa, bu hak size emekliliği de getirir. Ne rapora ne de başka bir evrağa ihityacınız var. Emeklilik zamanınız geldiğinde defterdarlıktan elde edilmiş sakatlık indirimniiz olduğunu sigorta müdürlüğüne beyan edeceksiniz, onlar bir yazıyla bu konuyu maliye'ye soracaklar, oradan gelen bilgi üzerine de emekliğinizi gerçekleştirecekler.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...