Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    barut Avatarı

Son Giriş
    06.10-2012
    Saat
    23:53
    Yaşadığı Yer
    Hannover
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar Ben Alanyada yasiyorum 93 türkiyeden ise giris tarihim var burdan da 10 yil borclanma yaptim yaklasim 4000 günüm var
    benim sorum ben 2005 yilindan beri alman hastanesi tarafindan ismi konmus MS hastasiyim herhangi bir isgorur göremez oranida henuz almadim yanliz türkiyede askerlik icen cürük raporuna basvurmustum cürük raporu verildi. bu sartlarda türkiyeden erken emekli, veya malulen emekli olma sansim varmi ne yapmam lazim . Su an burda calismaya devam ediyorum emekli olabilmem icin burdan isi brakmak zorundamiyim tesekkürler

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:15
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Türkiye de emekli olmak istiyor iseniz kesin dönüş yapmış olmanız lazım. Tr ye dönüşten sonra çalışmaz iseniz Bağ-kur kapsamında sayılacak ve bu şartlara göre emekli olacaksınız.Ama TR de ssk lı olarak çalışma hayatına atılır isen ssk şartlarına göre emekli olacaksınız. Şimdi 2 tane tablo paylaşacağım sizin ile birisi bağ-kur emeklik şartlarını birisi ssk emekli şartlarını gösterecek,
    BAĞ_KUR EMEKLİLİK ŞARTLARI
    bagkur - 1993 SGK girişim var. MS Hastasıyım. Erken emekli olabilir miyim?

SSK EMEKLİLİK ŞARTLARI,
    2008 oncesi - 1993 SGK girişim var. MS Hastasıyım. Erken emekli olabilir miyim?

Üye
    barut Avatarı

Son Giriş
    06.10-2012
    Saat
    23:53
    Yaşadığı Yer
    Hannover
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

93 yilindan turkiyede ssk girisim var yurtdisi borclanmasida yaptim 3800 gunum var suan almanyada calisiyorum. Turkiyeden emekli olma sansim varmi ne sekil nereye basvurabilirim tesekk urler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:43
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    943
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Yurt dışı borçlanma ve emekliliğe dair ek olarak şuradaki bilgilerden de yararlanabilirsiniz: sgk.gov.tr
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...