Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ozurlu7441 Avatarı

Son Giriş
    15.10-2012
    Saat
    13:57
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar emeklilik için sgk ya başvururken sgk emeklilik için yıl hesaplarken bizim vergi indirimi aldığımız tarihe mi bakıyor yoksa yatan prim gün sayısına mı?ben 1989 yıılında sgk ya girdim net ödenmiş primim 5000 gün hastaneye baş vurdum yüzde 41 oranında rapor aldım fakat 1 yıl sonra tekrar gelmem yazıyor raporda psikolok için tazelencekmiş emekli ola bilirmiyim raporum ankaradan derecesi düşürülürmü bana yardım edermisiniz

Üye
    gidengelmez Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    12:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

arkadaşım senin durumun şöyle ;
    1- işe giriş tarihin tam olarak nedir?
    2- hizmetlerin tamamı ssk lı olarak mı gözüküyor (özel sektör)
    3- anladığım sana verilen rapor sürekli değil süreli kontrol amaçlı verilmiş.
    4- raporda tanı ne konulmuş onu belirtirmisin
    5- vergi indirimini ne zaman aldın

sonuç olarak;
    Ankara emeklilikte genelde oranları düşürebiliyor %41 ise bunu % 39 yapıyor. ama hepsini değil. sen erken emekli olursun.
    15 hizmet yılı (5400 gün) ve 3600 prim gün ödeme şartlarını taşıdığın anda emekli dilekçeni verebilirsin. Tabiiki Ankaradan onay gelmesi gerekiyor.

YANİ 5000+ (400 DAHA PRİM ÖDEMEN LAZIM) O DA 1 YIL 1 AY 10 GÜN SONRA....

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Kazanmış olduğunuz 3.derece vergi indirim hakkı ile sgk ya müracaat ederek hemen emekli olabilirsiniz. Yalnız 1 yıl sonra kontrol de 40% ve üzeri rapor alamaz iseniz emekliliğiniz iptal edilir.
    Önerim emekli olmanızdan yana ...

Üye
    ozurlu7441 Avatarı

Son Giriş
    15.10-2012
    Saat
    13:57
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar emeklilik için sgk ya başvururken sgk emeklilik için yıl hesaplarken bizim vergi indirimi aldığımız tarihe mi bakıyor yoksa yatan prim gün sayısına mı?ben 1989 yılının 12 ayın da sgk ya girdim net ödenmiş primim 5000 gün hastaneye baş vurdum yüzde 41 oranında rapor aldım fakat 1 yıl sonra tekrar gelmem yazıyor raporda psikolok için tazelencekmiş emekli ola bilirmiyim raporum ankaradan derecesi düşürülürmü bana yardım edermisiniz
    bana cevap yzarsanız sevinirim saolun

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    89 yılından bu yanaki sgortalılığınız emeklilik hesabına dahildir. Sakat statüsünde başlangıcın bu açından bir önemi yok...

Raporunuzla beraber defterdarlığa gidip sakatlık indirimi başvurusu yapacaksınız. Elde edeceğiniz sakatlık indirimi hakkına göre emekliliğiniz gerçekleştirilecek. Yalnız, vergi dairesi ya da SGK "1 yıl sonra kontrol" derse, o tarihte sevk alıp hastanede kontrol muayenesine girmelisiniz. O zaman verilecek rapor da % 40 üzerinde olursa, emekliliğiniz devam ettirilecek, aksi halde emekliliğiniz sonlandırılacak.

2008 oncesi - 1989 SGK girişim, 5000 prim günüm var. Ne zaman emekli olabilirim?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...