Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    güncce Avatarı

Son Giriş
    15.10-2016
    Saat
    13:28
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar,

Ben 20.10. 1999 yılından beri özel sektörde çalışmaktayım. Bu sene vergi indirimi için başvuruda bulundum ve 3. dereceden vergi indirimi aldım. normal şartlarda 2018 yılında emekli olacaktım. Fakat yapılan ömss sınavı sonucu çok şükür ki devlet memuru olarak atamam gerçekleşti. Henüz işe başlamadım. Öğrenmek istediğim devlet memuru olunca erken emeklilik hakkımda bir değişiklik olup olmayacağı? Tşk ederim.

Üye
    relaxx Avatarı

Gerçek Adı
    barın
    Son Giriş
    23.01-2017
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    Bize Her Yer TRABZON
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herhangibi bir değişiklik yok yalnız deftardarlığa başvur ve vergi indirim yazını çalışacağın kurum adına güncelleyip tahakkukçuna bırak

Üye
    gidengelmez Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    12:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

BU ARADA ÇOK SEVİNDİM HAYIRLI UĞURLU OLSUN ARKADAŞIM.... ENGELLİLER İÇİN KAMUDA ÇALIŞMAK HER ZAMAN İYİ VE RAHATTIR. hayır herhangi bir değişiklik olmuyor. özel sektördeki çalışma sürelerini emekli sandığına saydır. başlangıcın 20.10.1999 olur. vergi indirimi almak için geç kalmadın mı özel sektörde işe girdiğinde sakatlık indirimi uygulanmadı mı.?

İşe 3.derece engelli kadrosunda başlayacaksın. vergi indiriminden yararlanmak için defterdarlığa bir dilekçe ver sonra çalıştığın kuruma cevabı 1-2 ay içinde gelir.

EMEKLİ OLMAK İÇİN; 18 YIL FİİLİ HİZMET VE 4080 GÜN PRİM ÖDEME ŞARTLARINI TAŞIDIĞIN AN EMEKLİ OLABİLİRSİN. YANİ 20.10.2017 TARİHİNDE ERKEN EMEKLİ OLURSUN.

Üye
    güncce Avatarı

Son Giriş
    15.10-2016
    Saat
    13:28
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cvplarınınz için tşk ederim.

Caterpillar
    Evet biraz geç kaldım vergi indirimi için ama olsun. Amaç erken emekli olmaktı zaten o hakkı da aldım. Tekrar tşk ederim cevaplarınız için.

Üye
    turkuaz06 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    06:42
    Yaşadığı Yer
    Bolu-Çankırı
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    5

memurlar 15 hizmet yılı ile emekli olurlar.

2008 yılından önce işe başlayan memurlar 15 yıl şartı var emeklilik için.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Emeklilik şartlarınız tümden değişti. Artık 5510 sayılı yasanın 28. maddesine tabisiniz.

Ayrıca elde etmiş olduğunuz sakatlık indiriminin de hiç bir önemi yok. Emeklilik zamanınız geldiğinde kurum sevki ile alacağınız rapordaki oran belirleyici olacak...

(Bağkur yazıyor tabloda, ama sizin için de geçerli)
    bagkur - Devlet memuru olunca erken emeklilik tarihinde bir değişme olacak mı ?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...