Toplam 12 mesajın 1-12 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sekerizzet Avatarı

Gerçek Adı
    izzet şeker
    Son Giriş
    11.06-2016
    Saat
    13:47
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    03.05.2011 tarihinde erken yaşlanma emeklilik talep ettim hastaneye gönderdiler rapor aldım YÜZDE 36 ile tarafıma ret geldi.tekrar itiraz ettim tekrar ret geldi.bu arada raporun 1 nüshasbende olmadığı için vermedikleri için il saglık müdürlüğünden başka bir hastaneye sevk alamadım.2012 6.ayda kendim bireysel olarak manavgat devlet hastanesinde YÜZDE 55 rapor aldım.acayip olan eski raporu alırken beni sadece gögüsçü ve ortapedici muayene etti yeni raporumda nöröloji +fizik tedavi+ortapedi+gögüs uzmanu teşhis yazdı.
    Sol ayak poli sekeli+bel skolyoz yeni raporlada sgk ya itiraz ettim YİNE RED geldi artık nasıl bir yol izleceğimi bilmiyorum bana lütfen yardımcı olun.

SGK İŞE GİRİŞ:01,08,1988 ÇIKIŞ: 15,06,1996

BAGKUR İŞE GİRİŞ:01,08,1998 ÇIKIŞ:
    20,09,2012

emekli olamayacağımı anladığım için tekrar sgk lı bir yerde 20,09,2012 işe başladım.

toplam 7400 gün primim var.

not:ilk başvurumda sgk nın işi bilmez personeli trafından malulen emeklilik yapmışız red gelince
    dilekçe ile 5510 sayılı kanunun 28 maddesi geregi erken yaşlanmadan emeklilik talep ettik ama malesef emekli edilmedik.

Üye
    sesene Avatarı

Gerçek Adı
    Selim ERDEM
    Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    09:47
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Malul emeklisi icin mi muracaat ettiniz , Erken yaslilik icin mi?

Erken yaslilik icin izlediginiz yol yanlis.

Tam olarak muracaatinizi belirtin , (malul , erken yaslilik )..

Sigorta giris tarihi , prim gun sayisi vs.

Bilgileri tam yazarsaniz izlemeniz gereken yolu anlatabiliriz.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:12
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

İzzet bey,
    Siz büyük ihtimal ile malulen emeklilik talebinde bulundunuz ve ret edildi.
    Bize ilk işe giriş tarihi, Doğum tarihiniz, Toplam prim süreniz ve rapor oranınızı verin ve tam bir hesaplama yapalım ne zaman emekli olursunuz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.244

Başvurunuz malulen değerlendirilip o kapsamda mı reddedildi? Bu önemli...

Eğer erkrn Yaşlılık (28. madde) kapsamında reddedilmişse, o red kararına karşı dava açmalısınız. Ben davanın lehinize sonuçlanacağını düşnüüyorum.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sekerizzet Avatarı

Gerçek Adı
    izzet şeker
    Son Giriş
    11.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yok daha sonra dilekçe ile düzeltik 5510 28 maddeden erken yaşlılık emeklilik talep ettik ama raporumun yüzde 36 olduğuna karar verip red etmişler gelen red yazısında öyle yazıyor

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.244

O zman o red kararına karşı dava açmalısınız. Yalnız, sakatlık oranı cetveli'ne göre % 40 ve üzeri rapor alabileceğinizden emin olun mutlaka
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sekerizzet Avatarı

Gerçek Adı
    izzet şeker
    Son Giriş
    11.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gittim manavgat devlet hastanesine bireysel olarak özürlü raporu aldım yüzde 55 2 ay önce itiraz ettim yine red geldi

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.244

O red kararına karşı dava açın.

Üye
    sekerizzet Avatarı

Gerçek Adı
    izzet şeker
    Son Giriş
    11.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim durumumu anlatmaya çalıştım emsal dava örneği bulabileceğim site ismi verirseniz sevinirim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.244

Üye
    sekerizzet Avatarı

Gerçek Adı
    izzet şeker
    Son Giriş
    11.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese merhaba

26.08.2011 tarihinde sgk ya erken yaşlılık aylığı baglanıp emeklilik başvurusu yaptım
    yüksek saglık kurulu raporumun %36 olduğu gerekçesiyle ret etti
    bende tespit davası açıp konuyu yargıya taşıdım
    adli tıp %45 oranında rapor verdi mahkeme lehime karar verdi.
    Fakat sgk 26.08.2011 tarihinden itibaren maaşımı veremeyecegini beyan etti bana 22,03,2016 tarihinde emeklilik maaşı baglanması için tahsis talep ve beyan tahhüt belgesi doldurdular
    bende not olarak ekledim 26,08,2011 tarihi itibarı ile maaş baglanmasını bütün haklarımın saklı kalması kaydıyla yazarak mümkün değilse 22,03,2016 maaş baglanması diye yazarak imzaladım

malesef ilk maaş 27,04,2016 aldım ama geriye dönük vermediler şimdi geriye dönük haklarımı almam için bir dilekçe yazıp mahkemeye başvuracağım
    ama dilekçeyi nasıl yazacağımı bilmiyorum yardımlarınızı bekliyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.244

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @sekerizzet

Davayı kazanmış olmanız çok sevindirici.

Aslında dava açarken maaşın o tarih itibarı ile bağlanması yönünde de talepte bulunabilirdiniz. Ama sağlık olsun... Şimdi ilk başvurunuzdan itibaren biriken maaşlarınızı yasal faizleriyle birlikte almak için dava açmalısınız. Burada hakimin nasıl bir karar vereceğini kestirmek güç. Adli tıp rapor tarihini de temel alabilir, ilk başvuru tarihini de. Şans...

Nasıl bir dilekçe ile başvurmak lazım bilemiyorum. Ama durumunuzu özetleyen, lehinizdeki mahkeme kararını referans alan basit bir dilekçe iş görecektir. Bir avukata danışın derim...