Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 25 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yakup42 Avatarı

Gerçek Adı
    yakup
    Son Giriş
    09.12-2015
    Saat
    11:20
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    1996 tarihinde esnaf bağkur girişim var 2010 yılın da ssk girişim var.2011 yılında %40 oranın da süreklidir vergi indirimi raporu aldım.Primimin dolmasına iki yıl kaldı.Emekliliğim geldiğinde benden yeniden vergi indirimi raporu isterler mi bilgisi olan arkadaşlar cevap yazarsa memnun kalırım.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:35
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    185
    Verilen Beğeniler
    82

Bir kez defterdarlıktan sakatlık indirimi hak edildiğinde, bu hak size erken emekliilik hakkını da kazandırmış demektir. Emeklilik zamanınız geldiğinde yeniden rapor çıkartmanıza,vergi indirimi almanıza vs. gerek olmaz. Tek yapmanız gereken şey, emeklilik zamanınız geldiğinde sgk'ya başvurduğunuzda vergi indirim hakkınızın olduğunu beyan etmektir, o kadar.

Üye
    yakup42 Avatarı

Gerçek Adı
    yakup
    Son Giriş
    09.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben şu an da çalışdığım iş yerine vergi indirimimi söylemedim acaba emekliliğim geldiğin de işden ayrılacağım da.Raporu söyleme diğim için sorun çıkarmı tazminat alabilirmiyim

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:35
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    185
    Verilen Beğeniler
    82

Bu sorunuza daha önce açtığınız şu başlıkta: http://www.engelliler.biz/forum/saka...-tazminat.html İlker Bey tarafından cevap verilmiş.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: officer Mesajı Gör
    İş yerinizin hiç bir kaybı olmaz esas kaybı siz yaşarsınız vergi indirim dilimine göre maaşınıza katkı sağlar. Bence biran önce bildirin tazminatınıza bir şey olmaz..

Üye
    yakup42 Avatarı

Gerçek Adı
    yakup
    Son Giriş
    09.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar benim öğrenmek istediğim bir soru var.%40 vergi indirimi raporumla 3920 gün primle emekli olacağım . bağkurdan 2500 gün ssk dan 1400 gün tamamlandıktan sonra emekli olacağım acaba ben bağkurdanmı ssk danmı emekli olacağım bugün ssk dan emekli olan arkadaşlar ne kadar maaş alıyor. bilgisi olan arkadaşlardan cevap bekliyorum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Son 2520 primin fazlası hangi statüde ise, emeklilik kriterleri o statüde belirlenir ve işlemler o statüde gerçekleştirilir.

http://www.engelliler.biz/forum/emek...iyorsunuz.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    yakup42 Avatarı

Gerçek Adı
    yakup
    Son Giriş
    09.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sn bülent bey bildiğim kadarıyla son üç puçuk yılı ssk yatarsa ssk dan emkli olunur biliyorum.ben %40 vergi indirimimle 3920 günden emekli olacağım. bağkur pirimim 2500 gün ssk pirimim 1420 olacak.anlamadığım konu ben bağkurdanmı, ssk danmı emekli olacağım.cevabınızı bekliyorum,şimdiden teşekkür ederim.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

3,5 yıl (1261 gün) şartını yerine getirdiğiniz için ssk dan erken emekli olacaksınız..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

İlker'İn dediği gibi, son 1261 prim ssk ise, ssk statüsünde emekli olacaksınız
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    yakup42 Avatarı

Gerçek Adı
    yakup
    Son Giriş
    09.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent ve ilker bey ikinizede teşekkürler

Üye
    Ritsos Avatarı

Son Giriş
    20.10-2017
    Saat
    00:10
    Yaşadığı Yer
    Antalya Kaş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba benzer bir konu olduğu için, ben de sorayım aklıma takılanları diye düşündüm .

Eski adıyla ssk lı olarak çalışıyorum,
    ilk giriş tarihim 1995 . prim günüm;4250. % 45 di o zaman raporum sağlık raporum, sakatlığım dizlatı protez bacak.

Yeniden rapor gerekli mi ? defterdarlık kaydımı iş yerine bildirmedim diye anımsıyorum sizce bir sorun olur mu ?
    ve hangi koşullarda emekli olabilirim?
    Teşekkür ederim...

Unutmadan, defterdarlık kaydının iş yerine bildirilmemiş olması, emekli maaşında olumsuz bir değişikliğe yol açar mı ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Emeklilik için (gün/ay/1995 +) 17 yıl sigortalılık süresi ve 3920 gün prime tabisiniz.

Defterdarlıktan elde edilmiş sakatlık indiriminiz varsa, ayrıca rapor vs. almanıza gerek yok. Sakatlıki ndirimi size erken emeklilik hakkını da kazandırmış oldu.

Sakatlık indiriminizin olup olmaması işyerin doğrudan ilgilendiren bir konu değil. Bildirip bildirmemek sizin bileceğiniz bir şey.

Üye
    Ritsos Avatarı

Son Giriş
    20.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya Kaş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey, öncelikle çok teşekkür ederim . Yani bu durumda emekliliği hak ediyorum sakatlık indirmimin olup olmaması iş yerini ilgilendiren bir konu değil derken? emekli olmam da bir problem yaratmaz mı? demek mi doğru mu anladım ?tekrar teşekkür ederim...

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Ritsos,
    Siz bizzat maliyeye müracaat edip vergi indirim hakkı kazandınız mı ? Vergi indirimi (Sakatlık indirimi) iş yerinizi bağlamaz bu hak size erken emeklilik hakkı verir başka hiç bir işe yaramaz.

Üye
    Ritsos Avatarı

Son Giriş
    20.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya Kaş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba çok teşekkür ederim officer
    evet 2000 yılında sağlık raporu ve diğer evraklarla defterdarlığa kaydımı yaptırdım.
    Valla SGK da ki memurun hesabına göre, bu yıl 11. aydan sonra emekliliği hak edeceğim.
    Sizce yılbaşından sonra başvurmak daha mı iyi? yoksa bir farkı yok mu 11. ayda yapılan başvuru da yılbaşı da aynı kapıya mı çıkar acaba?

Sayfa 1 / 2 12 SonSon