Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 25 mesajın 16-25 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bir gün bile erken emekli olmak iyidir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Ritsos Avatarı

Son Giriş
    20.10-2017
    Saat
    00:10
    Yaşadığı Yer
    Antalya Kaş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Anladım demek istedğinin alt metnini) çok teşekkür ederim, günüm gelir gelmez olacağım.

Üye
    yakup42 Avatarı

Gerçek Adı
    yakup
    Son Giriş
    09.12-2015
    Saat
    11:20
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkrdaşlar benim sürekli vergi indirim raporum var.yalnız şuanda çalısdığım vere raporum olduğunu söylemedim.emekli olacağımda vergi dairesi sorun çıkarırmı.benden yeni bire rapor istermi.herhangi sorunlar yaşarmıyım paylaşırsanız memnun kalırım

Üye
    s.yücel Avatarı

Gerçek Adı
    serdar yücel
    Son Giriş
    05.11-2014
    Saat
    15:18
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Hayır,yani biri bir hastaneye gidip %40 üzeri rapor alıpta o raporuda defterdarlıktan onaylatırsa,ister yıllarca vergi indirimli çalışsın isterse kimseye söylemeyip günü gelince ssk verip emekli olsunhiç farketmez.
    Ama vergi indirim ile çalışmanın avantajları var .önemli olan raporu defterdarlığın onaylaması gerisi boş.

Üye
    yakup42 Avatarı

Gerçek Adı
    yakup
    Son Giriş
    09.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sn serdar bey emeklilik zamanı geldiğinde tazminatımı alcağımda raporu bildirmediğimden dolayı sorun çıkarmı.mahkemelik olursak raporu bildirmediğimden dolayı işverenin şikayeti üzerine raporumda sorun yaşarmıyım.tazminatı kazana bilirmiyim

Üye
    s.yücel Avatarı

Gerçek Adı
    serdar yücel
    Son Giriş
    05.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Neden yaşayasınki,raporu olmayan dahi 15 yıl yada3600 gününü doldurduğunda kıdem taz alır. kaldıki sen benim gibi raporlusun,bende son beş yılımı verg ind olarak çalıştım.emekli olurken ssk dan aldığım emekli olur..yada oldu kağıdı ile gittim iş yer taz minatımı aldım.raporu işyeri görmedi bile .

Bir anı. geçen sene sokakta rahatsızlığı benim gibi olan birine emeklimisin diye sordum..Hayır ,dedikten sonra haklarını anlattım.rp defterdarlık vs 2 ay sonra taz almış emekli olmuş biçimde yanıma geldi.

Üye
    AruT Avatarı

Gerçek Adı
    CriminaL
    Son Giriş
    21.08-2016
    Saat
    01:29
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Diğer yorumlarda cevaplanmış olabilir okumadım Şöyle bir durum var; Bende 2008 yılında emeklilik dilekçeme vergi indirim kagıdımı ekledim. evrakları alan memur evrakların içinden vergi indirim belgemi çıkarıp geri verdi dilekçende belirttiysen bu belgeyi eklemeye gerek olmadığını söyledi . vergi dairesine vergi indirminin olup olmadığını yazılı olarak soracağız oradan gelen cevaba göre işlem yapacağız dedi. sen son bir kaç ayda olsa vergi indirimnden yararlan. sorun çıkabilir.

Üye
    s.yücel Avatarı

Gerçek Adı
    serdar yücel
    Son Giriş
    05.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Vergi indirimin maaşa etkisi başka bir şey,emeklilik gelipte vergi indirimli raporu sunmak başka.Vergi indirim belgesi almış birini,değil ssk başka bir düzey bişey de etkileyemez.Hatta yarın yasa değişse bile,alana etki etmez.almayanlar daha günüm var diyenler bir an önce alsınlar.

Üye
    S&S Avatarı

Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    22:27
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yakup42;

Arkadaşım seni üzmek istemiyorum, ama benim arkadaşım 2008 den önce vergi indirimi raporu almıştı, işten yeni ayrıldı emeklilik müracatı yaptı fakat SGK onu tekrar hastaneye rapor için göndermiş ( gerekçe rapor 2008 öncesi aldığndan dolayı).
    İş yerinde çalışırken vergi indirimden yararlanıyordu ve vergi indirimi bodroda gözüküyordu. ( hastalık kas ve kolunda bir rahatsızlık tam olarak bilmiyorum)

SGK'ya vergi indiriminden yararlandını bildiirmiş (özellikle bildirmesini söylemiştim )

İnşallah sende problem çıkmaz

Üye
    yakup42 Avatarı

Gerçek Adı
    yakup
    Son Giriş
    09.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sn arkadaşlar bülent bey ve ilker bet benim ilk girişim 1996 tılında esnaf bağkurum var 2011 yılında ssk dan sürekli vergi indirimi raporum var. sizin bir yazınızda 01 09 2008 sonrası ssk lı oluyp ssk calışanlardan emeklilik zamanı gelince yeniden vergi indirimi raporu isterler diyorsun . benimkisi ilk giriş bağkur olduğundan dolayı emeklilik zamanı gelince yeniden rapor isterlermi şu anda ssk lı olarak çalışmaktayım bilgilendirirseniz memnun olurum.şimdiden teşekkürler.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12