Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 20 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    zeynep su Avatarı

Gerçek Adı
    suna
    Son Giriş
    12.09-2014
    Saat
    22:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    4 Kasım 2012 Güncel:

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: zeynep su Mesajı Gör
    mrb Bülent bey yüksek sağlık kuruluna yaptım itiraz kabul edildi,artık kontrol muayenesi olmadan emekliliğim devam edecek sanırım...

sgk kontrol muayene sonucunda emekli maaşım kesti maliyetim yokmuş artık.Benim L2 L3 KOMPRESYON KIRĞIM var sağ ayam düşük ayak ve nörojen mesaneyim 3 saat arayla tak yapıyorum.SGK itiraz etsem maaşım tekrar hak ederimi.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Sgk ya itiraz edin büyük ihtimal ile sizi tekrar rapor almanız için rapor vermeye yetkili hastaneye sevk ederler. 40% ve üzeri rapor alır iseniz emekliliğiniz devam eder.

Üye
    buzluçay Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

raporunuz sürelimiydi yoksa kontrol muaynesini sgk kafasına göremi koydu

Üye
    zeynep su Avatarı

Gerçek Adı
    suna
    Son Giriş
    12.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bilgi verdiğiniz için teşekkürler ama,benim raporum 60% vermişlerdi, 4 yıl emekli maaşı aldım 18.06.2012 kontrol muayeneden sonra kestiler, sgk aradaım maliyetim kalkmış, benim merak etiğim şu aslında tak yapmak yanı nörojenik mesane olmak zor benim için büyük bir engel neden böyle bir engelim varken kesiliyor maaşım sonuçta bu benim sosyal hayatımı çok etkiliyor,yanı yürüme engelim de var ama tak yapmak çok daha büyük sorun benim için bununla ilgili bilgi verir seniz çok sevinirim.

başka bir hastaneden aldım rapor 60% ve sürekli yazıyor ama sgk 2 yılda bir kontrol muayenesi veriyordu sgk sürekli saymıyor raporu ben kaza geçireli 5 yıl oldu.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Emekli olduğunuzda varolan durum aynen devam ediyor mu? Yani, bir iyileşme var mı?

sakatlık oranı cetveli'ne göre % 60 ve üzeri rapor alabiliyorsanız, bu iptal kararına karşı dava açın mutlaka.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    zeynep su Avatarı

Gerçek Adı
    suna
    Son Giriş
    12.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

emekli olduktan sonra düzelme olmadı,2010 da yaptırdım muayeneyle 2012 de yaptırdım muayenede değişme olmadı ama 2012 de ki muayenede kesildi maaşım,yanı itiraz ederim kabul olmazsa son çare isteğe bağlı yatırıcam,sağlık sorunlarım var tak yapıyorum anal inkontinans bozuklukları var o yüzden çalışamam da.sanırım 7 yılım eksik sigortam başlangıcım 2002 pirim de 1597 günüm var 7 yıl ödemem yeterlimi acaba ?

Üye
    barisvan Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende omurilik felçliyim banada kontrol vermişler bakalım benim ne olacak bu kadarda saçma sapan bir kanun olmazki.bizim çektiklerimiz ızdırap yetmezmiş gibi birde hastanalerde rapor peşine koş daha nasıl kendimizi sgkya hasta olduğumuzu ıspat edelim.bizler öldükten sonra inanırlar belki

Üye
    zeynep su Avatarı

Gerçek Adı
    suna
    Son Giriş
    12.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

size de geçmiş olsun,sistem çok kötü,bakıyorum da dul maaşı alanlar yada yetim maaşı alanlar sgk onlara 900 gün yeterli diyor bizim gibi engeli olan ve de sağlık sorunu olan insanlar zor durumda bırakıyorlar ve bunlar sağlıklı insanlar ek işlerde çalışıyorlar çok büyük bir adaletsizlik bence...

Üye
    Mitoo Avatarı

Son Giriş
    13.07-2014
    Saat
    18:53
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İyi günler arkadaşlar benimde emekliliğim onaylanmış %92 raporum var.Şubatta SGK ya başvurdum okmeydanına sevk verdi hastaneye gittik raporu aldım sonra onu kabul etmediler sgk kendi sevk eti okmeydanına sevk etiği hastanenin raporunu kabul etmedi neyse bu seferde istanbul üniversitesinin fzk tedavi ve neroloji bölümlerine sevk etti aynı bölümlere okmeydanı araştırmadada gittim onlara güvenmemişler heralde yada bizi uraştırmaktan zevk alıyorlar.şubatta başlayan hastane serüveni temuzda bitti sağolsunlar sağlıklı iken çalıştıgım şirkette engelli oldugum günden beri ssk mı yatırdılar Agustos ayında çıkışımıyaptılar ALLAH onlardan razı olsun.
    Bu gün SGK nın sitesinden baktım aylık bağlanmış tutarı yazmıyor kontrol muaynesi tarihi 01.08.2015 yazıyor %92 raporum var % 100 bakıma muhtacım.3 yılda bir hastane işkencesi çekecez anlaşılan nasıl bir sistem 3 yılda türkiyenin şartlarında dar gelirli engelli yada hasta malül emeklinin düzenli tedavi görüb ileşmesi ne kadar mümkün.

Üye
    Riera Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Benim engelim sürekli ve kalıcı bir engel rapor oranım % 49 raporumdada süreklidir yazıyor, bende emekli olduktan sonra 2 yılda bir sgk tarafından kontrolmü edileceğim böylemi prosedür?

Üye
    Mitoo Avatarı

Son Giriş
    13.07-2014
    Saat
    18:53
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende %92 raporluyum bu gün sgk dan baktım 3 yıl sonra muayne diyor
    Aylık Bağlama Oranı 0.00
    Göstergesi 0
    Kontrol Muayene Tarihi 01.08.2015
    Hisse Oranı TAM
    Aylık Başlangıç Tarihi 01.09.2012
    Aylık Miktarı
    Birikmiş Aylık Miktarı
    Ek Ödeme Miktarı
    Kesinti Miktarı
    Belediye Başkanı Tazminatı
    Durum Kodu
    Sigortalının Çalıştığı En Son Sektör Özel

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Suna, ben olsam dava açarım. O süreç devam ederken isteğe bağlı ya da çalışan statüsünde prim ödemenizde bir sakınca olmaz. Davayı açarken .ptal kararına karşı açın ve kesilen maaşınızın kaldığı yerden devam etmesini talep edin. Böylece aradaki boşlukta kaybınız az olur.

TAK yapıp tuvalet kontrolünde eksiklik olan birinin malulen emekliliğinin düşürülmesi akıl alır iş değil. 10 yıl sigortalılık süreniz ve 1800 gün priminiz tamamsa, malulen emekliğinizin yeniden bağlanacağını düşünüyorum.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    zeynep su Avatarı

Gerçek Adı
    suna
    Son Giriş
    12.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkür ederim Bülent bey. Ben yüksek sağlık kuruluna itiraz dilekçesi yazdım,raporumun tekrar incelenmesi için eğer tekrar red cevabi gelirse.bundan sonra ki süreç de dava açarım.sonrada isteğe bağlı ödemeye başlarım artık.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

İnşallah süreç lehine sonuçlanır. Lütfen gelişmelerden haberdar et bizleri de

Üye
    zeynep su Avatarı

Gerçek Adı
    suna
    Son Giriş
    12.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    inşallah devam eder etmezse de canım sağ olsun,cevap gelirse olumlu yada olumsuz sizleri de bilgilendiririm...

Sayfa 1 / 2 12 SonSon