Toplam 13 mesajın 1-13 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
  1. #1
    Üye
    elchin Avatarı

    Üyelik Tarihi
    03.03-2011
    Son Giriş
    29.05-2013
    Saat
    21:59
    Mesaj
    11
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba,Ben ogretmenim ve emeklilik icin rapora basvurdum. fakat aklima takilan bir sorun var. Uzun bir suredir rapor aliyordum.( emekli olamayacagimi soyledikleri icin) yakin zamanda da okuldan eger "ogretmenlik yapamayacagima dair" bir rapor alirsam emekli olabilecegimi soylediler. Forumda yazilanlari okuyunca zaten 3 yil heyet raporlu olursam emekli etmek zorundalarmis, benim icinde 3 yilin dolmasina cok fazla bir sure kalmadi. İsrarla ogretmenlik yapamaz raporu al diyorlar, simdi ogretmenlik yapamaz raporu alirsam sorun olur mu? Emekli etmeme ve beni ogretmenlikten atma gibi bir sorun mesela.

    Saglik kurulu raporuna basvurduktan sonra kac gun icinde teslim etmeliyiz heyete? Ara verirsek zaman asimi olur mu? Ayni doktorlara yeniden gonderirler mi?

  2. #2
    Forum Moderatörü
    officer Avatarı

    Gerçek Adı
    İlker
    Üyelik Tarihi
    02.10-2008
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Mesaj
    7.689
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    elchin hocam,
    "ogretmenlik yapamayacagima dair" rapor alır iseniz ve emekli olamaz iseniz mesleğiniz tehlikeye girmez mi?
    Bence 5510 sayılı yasanın geçici 4. maddesine istinaden erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanabilirsiniz. Kurumunuz sizi hastaneye sevk eder SGK eliyle, alacağınız % 40 ve üzeri rapor emekli olmanızı sağlar.
    Alacağınız rapor emeklilik kriterlerini belirler.
    Sonradan sakatlanan memurlar 5510/Geçici madde4'e göre değerlendirilir ve emeklilik hakkınız şu şekilde olur,
    % 60 ve üzeri olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 5400,
    % 50 ilâ % 59 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 5760,
    % 40 ilâ % 49 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 6480 gün
    hizmet süresi ile emekliliği hak ederler.

  3. #3
    Üye
    elchin Avatarı

    Üyelik Tarihi
    03.03-2011
    Son Giriş
    29.05-2013
    Saat
    21:59
    Mesaj
    11
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Cevap verdiginiz icin tesekkur ederim.Ancak 1800 gun ve 5 yil olan maddeden yararlanacagim. Bunun icin alacagim raporda ne yazmasini onerirsiniz ?

  4. #4
    Forum Moderatörü
    officer Avatarı

    Gerçek Adı
    İlker
    Üyelik Tarihi
    02.10-2008
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Mesaj
    7.689
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Malulen emekli olma şartları 10 yıl 1800 gün hizmet ile mümkün sizin ilk göreve başlama tarihi ve rapor oranınız nedir.

  5. #5
    Üye
    elchin Avatarı

    Üyelik Tarihi
    03.03-2011
    Son Giriş
    29.05-2013
    Saat
    21:59
    Mesaj
    11
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    2006 da basladim rapor orani almamistim ama sali gunu rapor icin basvurunca esas hastaligima bir oran yazmamis doktor ama hastaligimin etkiledigi diger sorunlarda oranlar simdilik %50 ve %40, sizden bilgi almak icin heyete girmedim o zaman orani belki soyleyeceklerdir ama bana vermeyeceklermis raporu sgk ya gondereceklermis o yuzden bekliyorum. Hani tedavisi olamayan hastaliklarda 5 yili kabul ediyorlar ya o haktan yararlanabiliyorum sanirim. Tum bunlari bosversem zaten benim istirahatli rapor surem 3 yila yaklasti o zaman kendileri emekli etmez mi ?

  6. #6
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

    Gerçek Adı
    Bülent
    Üyelik Tarihi
    09.01-2003
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    55.925
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Başka Birinin Sürekli Bakımına Muhtaçlık yok ise 5 yıl 1800 gün primle malulen emekli olamazsınız.

    Malulen emeklilik için maluliyet cetveli'ne göre malul durumda sayılmalı ve 10 yıllık hizmet sürenizi de tamamlamış olmanız lazım.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

  7. #7
    Üye
    elchin Avatarı

    Üyelik Tarihi
    03.03-2011
    Son Giriş
    29.05-2013
    Saat
    21:59
    Mesaj
    11
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Sevgili Oturanboga, Ben derdimi sanirim anlatamadim. Simdi okuldan rapor al ve bize gonder diye baski yapiyorlar. Raporda da kesinlikle "ogretmenlik meslegini yapamaz" ibaresi olsun diyorlar. Benim de endisem su ki eger ben o raporu alirda emekli de edilmezsem ortada kalir miyim? Sevgili officer' in dedigine gore de bu olacak. Peki bana cozum oneriniz ne olabilir? Ayrica sali gunu rapor icin basvurmustum bunu en gec kac gun icinde tamamlamaliyim, boyle bir sure, zaman asimi vs var mi?

  8. #8
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

    Gerçek Adı
    Bülent
    Üyelik Tarihi
    09.01-2003
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    55.925
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Ben olsam "ogretmenlik meslegini yapamaz" diye bir rapor almam. Çünkü "iyi o zaman memurluğa geçirdim seni" diyebilirler gibime geliyor.

    Bildiğim bir şey varsa, Başka Birinin Sürekli Bakımına Muhtaçlık yok ise 5 yıl 1800 gün primle malulen emekli olamazsınız. Pozisyonunuzu buna göre belirleyin.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

  9. #9
    Üye
    kazazede Avatarı

    Gerçek Adı
    mustafa
    Üyelik Tarihi
    25.04-2010
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    21:49
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Mesaj
    2.309
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    öğretmenlik yapamaz diye raporda yazmaz.
    devlet memurlarında 36 ay heyet raporu alma hakkın var.36 aydan sonra maluliyet durumlarına bakılır.ama her 36 ayı geçen malulen emekli olacak diye bir durum söz konusu değildir.malulen emeklilik için şartlarınız tutuyorsa olabilirsiniz.
    öncelikle malulen emeklilik için şartlarınızı kontrol edin.sonra bu 36 aydan sonraki süreç nasıl oluyor bunuda SGK KAMU GÖREVLİLERİ EMEKLİLİK DAİRE BAŞKANLIĞI NA SORUN VE ONA GÖRE HAREKET EDİN.

  10. #10
    Üye
    thomas Avatarı

    Üyelik Tarihi
    22.04-2010
    Son Giriş
    20.08-2017
    Saat
    13:32
    Mesaj
    198
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Sonuç nedir hocam ?

  11. #11
    Üye
    ikinci bahar Avatarı

    Üyelik Tarihi
    23.07-2005
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    21:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Mesaj
    443
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    27

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Ogretmenlik yapamaz diye rapor alirsaniz ozluk haklarinizi kaybedersiniz. Eger kanser vs gibi bir hastalikta 36 ay rapordan sonra gorevyapamaz diyerapor veriyorlar. 18+18 aliyorsunuz.tabi bu rprlar 2aylik heyet seklinde.diger hastaliklarda 24 ay rpr hakkiniz var. Ayrica emekli olursaniz maas cok dusuyor . Sabredin yakinda mufettisleri ettikleri gosterge ile emekli ediceer ve maas kaybiniz olmayacak.aslA simdiden ogretmenlik yapamaz diye rpralmayin. Ben bir cok yerle gorustum dilekceler verdim meb nin engelli ogretmenini okulda maas karsiligiİstihdam etmeleri icin ugrasiyoruz. Belki sonuc cikar ozaman yillarca hem ozluk haklarinizla hemDe hayatin icinde calisabilirsiniz..
    Hem bir ogretmen kolay mi yetisiyor ki engelli olunca atil duruma gelip yapamaz deniliyor. Psikolojik sorun yoksa asla almayin rpr derim ben . Yine de sartlarinizi bilmedigimden siz bilirsiniz..

  12. #12
    Üye
    elchin Avatarı

    Üyelik Tarihi
    03.03-2011
    Son Giriş
    29.05-2013
    Saat
    21:59
    Mesaj
    11
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    İlginiz icin tesekkur ederim İkinci bahar. Bende sonucundan emin olamadigim icin raporu tamamlamamistim. Simdilik sizin dediginiz gibi heyet raporu aliyorum. Tekrar tesekkurler. Thomas su an icin herhangi bir sonuc yok ama gelisme olursa buraya yazarim.

  13. #13
    Üye
    thomas Avatarı

    Üyelik Tarihi
    22.04-2010
    Son Giriş
    20.08-2017
    Saat
    13:32
    Mesaj
    198
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Elchin emeklilik konusundaki son durumunuz nedir?