Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ancıl Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:02
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    isteğe bağlı sigortalılıkta 3600 gün primle emekli mi olunuyo

eğer olunuyosa normal sigortalı çalışan biri 3600 güne yakın bir yerde işden ayrılıp isteğe bağlıya geçip daha erken emekli olabilirler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ben 5510'da konuyu düzenleyen maddeyi görmedim, ama aşağıdaki bilgi bir uzman bilgisidir:

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OturanBoğa Mesajı Gör
    Evet, makri haklı. Ben yanlış değerlendirdim demek ki. Sonuçta işin uzmanı bir yazar da şunu söylemiş:

• Bağ-Kur’lular da Artık Özürlülükten Emekli Olabilecek
      4/b (Bağ-Kur) sigortalılarından ilk defa sigortalı olduğu tarihten önce malûl olduğu için malûllük aylığı bağlanmayanlar, çalışma gücü kaybı yüzde 40 ila yüzde 59 arasında olanlar bu gerekçelerle 1 Ekim 2008 tarihinden sonra tahsis talebinde bulunmaları durumunda aşağıdaki şartlarda 4/b sigortalılığı kapsamına konulan özürlü emekliliğinden yararlanabilecekler.

4/b sigortalılarının emekli aylığı için sigortalılığa esas faaliyete son verip vermeyeceğini beyan ettikten sonra matbu tahsis talep dilekçeyle yazılı istekte bulunmaları gerekiyor. 4/b sigortalılarının kendi sigortalılığı nedeniyle genel sağlık sigortası primi dahil, prim ve prime ilişkin her türlü borçlarının ödenmiş olması da zorunlu. Özürlü emekliliği eski-yeni Bağ-Kur’luları kapsıyor.

Çalışma Gücünde Kayıp Oranı %60 ve daha çok olanlar: 15 yıl, 3 bin 960 gün
      Çalışma Gücünde Kayıp Oranı %50 – %59 arası olanlar: 16 yıl, 4 bin 320 gün
      Çalışma Gücünde Kayıp Oranı %40-%49 arası olanlar: 18 yıl, 4 bin 680 gün