Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Stanmd Avatarı

Son Giriş
    16.07-2013
    Saat
    19:38
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaslar,95 yilinda universitede asistan olarak calismaya basladim? Dogustan orthopedik ozurlu Olmama ragmen baslangicta normal kadroya atandim. 5 yil calistiktan sonra, 2002de ozurlu kadrosundan saglik bakanligina atandim.(% 55 3.dereceden vergi indirimi de aldim) 2005te devletten ayrildim (3un2si) ve 2010 da bir ozel hastanede calismaya basladim. Ssknin belirledigi en yuksek primden primler odendi ve bordroda 700 lira vergi indirimi gozukuyor. Hesabima gore 17 yil ve toplam 3920 gun yil sonunda dolacak. Emekli olabilir miyim? Devlete donme imkanim var, nereden emekli olursam daha iyi olur? ( son 7 yil odenmis primi esas aliyorlar diye duymustum acaba emekli sandigindan mi emekli olabiliyorum) emekli ikramiyesi veriliyor mu? Maaslar normal emekli masina gore dusuk oluyor mu?Cevaplariniz icin cok tesekkurler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:01
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    966
    Verilen Beğeniler
    1.254

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Son 2520 primin fazlası hangi statüde ise, emekliliğiniz o statüde gerçekleştirilir. Sizin fazlanız ssk (4a) statüsünde ise, emeklilik için aşağıdaki tabloya tabisiniz.

Emekli olabildiğiniz an emekli olun derim. Erkenden emekli maaşı almaktan daha avantajlı hiç bir şey yok.

Sonrasında çalışmak isterseniz, sosyal güvenlik destek primi ödeyerek çalışmaya devam edebilirsiniz: http://www.engelliler.biz/forum/emek...gulamalar.html

Emekli maaşı için: http://www.engelliler.biz/forum/emek...esaplatma.html

2008 oncesi - Farklı kurumlarda çalışıp emekli olabilmek hakkında..?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...