Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 23 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    metrisin_lordu Avatarı

Gerçek Adı
    soner
    Son Giriş
    01.04-2017
    Saat
    10:58
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    malülen emekli olabilmek için 1800 gün prim ödenmes gerekiyorrmuş benim yalnız 519 günüm var ama % 81 agır özür raporum var başka nasıl şartlar altında emekli olabilirim

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

soner malulen emeklı olma sartları farklı senın malul olma durumun nedır sen dogustanmı sonradanmı malul derecedesın ssk gun yasına belırtırmısın

Üye
    metrisin_lordu Avatarı

Gerçek Adı
    soner
    Son Giriş
    01.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

sevgili fulya önemseyip cevap yazdıgın için teşekürler
    daha açıklayıcı bilgi vermeye çalışacagım doguştan değil sonradan özür raporu sahibiyim
    by pass ameliyatı oldum 3 damar değişti şeker hastasıyım %81 agır özürlü raporum var
    ssk bilgilerime gelince 1985 ssk başlangıç tarihim bu durumda 23 yıllık sigortalıyım ne varki bunun yalnızca 519 gün prim ödenmiş)) benim hatam o zamanlar fazla para öneren yerde çalışıyordum ssk yı önemsemiyor bana bişey olmaz diye düşünüyordum.)) eksik prim günüm var malulen emekli olabilmem için 1800 gün gerekiyor imiş benim ögrenmek istediğim bu durum dışında başka nasıl emekli olma şansım var geriye dönelik prim affı varmı geçmişi toptan ödesem olmazmı veya istege baglı sigortalı olsam sonuç ne olur? yada yardıma muhtaç özürlü maaşı alabilmek filan işte anlayın herhangi bir şekilde nasıl emekli olur ve maaşa baglanırım hoşcakalın sevgilerle

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

soner askerlik yaptı iseniz askerlik priminizi ödüye bilirsiniz sigorta girişiniz emeklilik için tamam fakat prim yok geriye dönük ödeme olmaz istege baglı olursanız bakura gecer biyerde kendinizi sgklı göstermeniz yararınıza böyle bir imkanınızda yoksa agır engellisiniz elinizdeki raporla sosyal hizmetlere başvurup evde bakımparasından yararlana bilirsiniz kriterler size uyarsa http://www.engelliler.biz/forum/evde...-dahildir.html elindekiraporla ayrıca kriterler uyuyorsa 2022 engelli maşınada başvurabilirsin ayriyetten oda kaymakamlık kanalı ile başvuru yapa bilirsin bu ikisi emeklilik gibideyil fakat madi yönden emeklilige yakın sizi bir nebze rahatlatır allah yardımcın olsun bunları araştır

Üye
    metrisin_lordu Avatarı

Gerçek Adı
    soner
    Son Giriş
    01.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

çok teşekürler

bi sorum daha olcak size sosyal hizmetlerden bakım parası dediniz ayrıca 2022 engelli maaşıda dediniz peki bu iki ayrı kurumdan iki ayrı maaş alabilirim anlamınamı geliyor?

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ıyı geceler soner kardes ıkı ayrı yerden maas alabılırsın fakat gelır durumunuz cok onemlı evdekı kısı sayısı eve gıren cıkan maas cok onemlı sen ıstege baglı gunune askelık borclanmasıyla odemeye calıs zmanında tembellıgın acısını cekıyorsun sımdı yapıcagın bırseyın yok askerlık borclanması harıc 1300 gune ıhtıyacın var malulen emeklı olmak ıcın
    agır ozurlude olsan malulen emeklı olma sartları cok zor umarım ıstedıgın gıbı olur hersey sen herukarda 1800 gun lazım sana prımıne odeyemıyecek durumdaysan bakım aylıgı ve 2022 aylıgı ıle gecınebılırsın suan ssk lı gıbı gorun ve en kotu 1000 gunede cıkartmaya bak ssk nı ılerıde cok aranıcak bu gunler

Üye
    metrisin_lordu Avatarı

Gerçek Adı
    soner
    Son Giriş
    01.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

çok haklısın ssk hakında söylediklerinde çok boş verdim gençliği hızlı yaşadım kalbi çabuk yordum yurt dışında ,hapisaneede flan çok gereksiz zamanlar harcadım şimdi telaşına düştüm)
    evde 3 kişiyiz eşim ben ve oglum yalnızca eşim çalışıyor 1500 brütü 1150 net maaşı var oda daha önceki zamanlarda saglıklı günlerimdeki zamanlarda banka kredisi filan kullanmıştık onlara kesinti kira vs giderleri derken sıfıra sıfır elde var sıfır durumları.)) tavsiyelerini dikkate alıp gereken yerlere başvuruları hemen yapacagım 1300 gün içerisine 550 günde askerligi ilave edersek 1850 gün prim ödemem gerekecek .)) ömrüm buna vefa etmez ama sanırım ben sigorta pirimlerini öderken aynı zaman zarfı içerisinde hayatdanda çekip gidersem en azından oglum faydasını görür bu sebepten dolayı ne olursa olsun istege baglı ssk yı ödeyecegim yukarda söylediğim aylık gelir durumları dahilinde yinede bakım ve 2022 aylıgı alabilirmiyim başını çok agrıttım kusra bakma ama seni samimi buldum ve tecrubelerinden faydalanmak istedim yol yordam görmüş bir kardeş arkadaş olarak faydan dokundu çok saol

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

İsteğe bağlı prim öderseniz 2022 maaşı alamazsınız. Evde bakım maaşı için de gelir kriteri önemli: Evde Bakım Hizmeti/Aylığı
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    metrisin_lordu Avatarı

Gerçek Adı
    soner
    Son Giriş
    01.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

kötü haber.)))

Üye
    ömer Avatarı

Son Giriş
    23.01-2013
    Saat
    10:06
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

en temizi askerliği yatırmak ve isteğe baglıyla birlikte 1800 günü tamamlamak

Üye
    metrisin_lordu Avatarı

Gerçek Adı
    soner
    Son Giriş
    01.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

550 gün askerlik yaptım 519 gün primim var 519 günün üzerine 550 günü de yatırdıkdan sonra 1169 gün ediyor 631 günde istege baglı ödeme yaparsam 1800 günü tamamlamış oluyorum değilmi oturan boga kardeş bu konulara dair hiç bir bilgim olmadıgı için ısrarla soruyorum anlıyorsun değilmi beni sana yazacaktım ömer kardeş yanlış gitmiş oturan boga adlı arkadaşa yazmışım

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

tamamla maya calış pirim günlerini cabuk dolar sosyal hizmetlerede başvur bakım parası için kısmetse olabilir agır özürlü raporunuz var kriterlerde tutu yorsa baglana bilir oda nereden baksan emekli maaşına yakın allah kolaylık ve şifa versin

Üye
    metrisin_lordu Avatarı

Gerçek Adı
    soner
    Son Giriş
    01.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

kardeş saolasın iyi dileklerin ve tavsiyelerin için
    sosyal hizmetlere 2 ay kadar önce başvuru yaptım cevap bekliyoruz iki bucuk ay içerisinde sonuçlanır dediler şimdili 2 ay oldu inşallah olur bu konuda bilgin varsa bana birazdaha açıklayıcı yazarsan sevinirim ugur kardeş nedir nasıl kriterler gerekli maaş nezaman verilir ne durumlarda verilir filan

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

süreç biraz uzun 4 -5- ayıda bulabilir eve kontrole gelmeleri lazım kontrole geldikleri zaman muhakkak evde bulunmanız lazım aksi taktirde baglamazlar hesap actır de dikleri zaman onaylanmış demektir

Üye
    metrisin_lordu Avatarı

Gerçek Adı
    soner
    Son Giriş
    01.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    evet evede geldiler ellerinde bir forma bazı bilgiler daha ekleyip gittiler daha sonra arayıp hesap açtırın dediler bu onaylanmış anlamına geliyor öylemi
    öyle ise çok iyi
    peki buna ilave olarak 2022 maaşınada başvurabilirmiyim başvursam alabilirmiyim

Sayfa 1 / 2 12 SonSon