Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 39 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    dev adam Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    23:20
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar ben % 41 sureli raporun bitiminde yeniden kurula girdim ve bipolar bozukluk %40 osas sendromu %35 ve total protez % 25 olmak uzere %70 rapor aldım.rapor vergi indirimi icin ankara ya gitti.acaba bana suresiz vergi indirimi gelir mi.veyda bu raporla malulen emekli olma sansım varmı.....simdiden teşekkur ederim......

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Malulen emekli olmak için neden vergi indirim hakkına müracaat ettiniz. Siz 70% oranındaki raporunuz ile 2.derece vergi indirim hakkı kazanır iseniz erken emekli olmak için hak kazanırsınız şu tablodan bakarak ne zaman emekli olabileceğinizi hesaplaya bilirsiniz.

2008 oncesi - Ankara'ya giden % 70 rapor oranı düşürülmezse malulen emekli olabilir miyim?

Ayrıca birden fazla hastalıkta malulen emeklilik zor. müracaat edersiniz malulen emeklilik talebiniz ret edilir o zaman konuyu yargıya taşırsınız bakınız şu linkte yargı yolu ile ilgili süreç bilgileri paylaşılmış.
    http://www.engelliler.biz/forum/emeklilik/66359-birden-fazla-hastalik-sakatliktan-malul-sayilma-oranin-artmasi-ile-malulen-emeklilik.html

S
    on olarak ta malulen emeklilik ile vergi indirim hakkı kazanıp erken emekli olmak arasında çok fark var.
    http://www.engelliler.biz/forum/emek...lik-nedir.html

Üye
    ertugrul01 Avatarı

Gerçek Adı
    Ertuğrul
    Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    11:46
    Yaşadığı Yer
    Anadolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yılınız va prim günleriniz yeterliyse erken emekli olmayı deneseydiniz ..

Üye
    dev adam Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

2661 gunum var 05 07 1994 ssk girişim fakat bende son 1261 gun şartı ara nıyor .son 10 yılın 8 yılı tarım ssk lı idim.1,5 yıldır calışan ssk lıyım(4a)2yıl 4 ay daha calışmalıyım ki sonra askerligi odeyip emekli olayım.o yuzden malulen emekli olmak istiyorum.yardımcı olursanız sevinirim......

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

vergi indirimiyle malülen emekli olun maz sadece engellilere tanınan erken emeklilikten yararlanırsınız malülen emeklilikte vergi indirimi gerekmez direk sgk kanalıyla malülen emeklilik için dilekce verip hastaneye sevk almanız gerek genelde tek hastalıktan 3/2 yani %60 iş gücü kaybınız ankaradan onaylanırsa malülen olabilir siniz 10 yıl 1800 gün prim yeterli ilk işe başladıgınız da engeli iseniz problem cıka bilir gene de bir şansınızı deneyin kıs metse olur sunuz

Üye
    dev adam Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

onu biliyorum zaten vergi indirimi icin muracaat ettim.fakat % 70 beklemiyordum.onceki yazıma bakın lutfen....%70 i gorunze acaba malul olurmu diye duşunmeye başladım....bu 3 hastalıgın toplamı %70 malullugu gerektirirmi ...bu konuda cevaplarınızı bekliyorum......

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

kim ne söylerse söylesin kurulun insafiyetine kalmış sizin tek hastalık degil malülük zor fakat denemedende bilemez siniz vaktiniz varsa şansınızı deneyin burdan kimse olursunuz veya olamaz sınız diyemez bu işler birazda kısmet işi banada sgk bölüm şefi mu ayene oldugum doktor malülen emekli olamazsın cok zor dediler ya ölücen ya kanser olup yatalak kalıcan ankara kabul etmiyor başka türlü dediler fakat benim kısmetime malülen emekli oldum sizde denemeden başka türlü örenemez siniz %80 rapor alsanız dahi ankara malülen emekliligi onayla mıyor bazı nedenlerden

Üye
    dev adam Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkur ederim...arkadaşlar sgk na nasıl bir dilekceyle başvurmalıyım acil yardım lutfen......

nasıl bir dsilekce yazmalıyım

durumuma gore sgk na nsıl bir dilekce yaz malıyım.lutfen acil cevap arkadaşlar

Üye
    susuşum'B'aşkaydı Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet ÖZKARA
    Son Giriş
    20.05-2016
    Saat
    15:00
    Yaşadığı Yer
    Bodrum /MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

SGK ya gitmeniz şart... orada yönlendırılıyorsunuz zaten kendılerinde hazır form var bide dilekçe yazdırırlar... hastahaneye sevk ederler...
    Bende denedim fakat ankaradan yazı geldi malülen emekli olamassınız diye...
    Günümü doldurunca erken emeklilik hakkımın olduğunu belirtmişler...
    İşe başlamadan önce malüllük derecesınde yanı %60 raporum olduğundan kabul edilmedi...

Üye
    dev adam Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar ben elimdeki raporla sgk na gitsem kabul ederlermi yoksa yeniden hastaneyemi sevk ederler

Arkadaşlar lutfen yol gosterin

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

büyük ihtimal yeniden hastaneye sevk ederler fakat almış oldugunuz raporu ve epikriz flim raporları felan varsa dosyaya ekletin önceki raporlarında yararı olur

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Malulen emeklilikte sgk sevki ile yeni rapor almak şart. Ve daha zoru da birden fazla rahatsılık için malulen emeklilik süreci zordur. Buna bir de psikolojik nedenlerle alınmış raporlar eklenince, işler iyice zor: Birden fazla hastalık/sakatlıktan malul sayılma. Oranın artması ile malulen emeklilik

Malulen emeklilik başvurusu sigorta müdürlüğüne yapılır. Süreci başlatacaksanız, oradan başlatmanız lazım. Sizi hastaneye sevk ederler...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    dev adam Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bulent bey elimdeki % 70 raporu kabul etmezlermi.% 45 sureli raporda ortepedi %25 pskyatri %25 idi yeni raporumda ortepedi %25 pskyatri %40 ve %35 gogus eklen di......%70 oldu...

Üye
    Barda5 Avatarı

Son Giriş
    23.11-2017
    Saat
    13:07
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam Arkadaşlar kafam karıştı biraz sorumu sorayım ssk girişi 2008 öncesi. Malulen emekli olmak için(Erken emekli değil gün sayım az) için vergi dairesine müracaat etmeden (vergi indirimi için) direk SGK nın sevki ile eğer hastaneden yüzde % 60 rapor alınırsa sadece bu raporlamı emekliliğe başvuruluyor yani vergi indirim belgesine gerek yokmu bunu öğrenmek istemiştim. yukarıdaki bilgi doğrumu ?Teşekkürler

Üye
    dev adam Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar malülüyet cetvelinin son maddesine gore benim emekli olmam lazım diye düşunüyorum.konuyu bastan beri okuyup cevap yzarsanız sevinirim.bülent ve ilker beyler sizden cevap bekliyorum.....

Sayfa 1 / 3 123 SonSon