Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 16 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    alksgn Avatarı

Son Giriş
    26.12-2014
    Saat
    21:47
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhabalar bu sene 1 yıl kontrollü özürlü raporumla vergi indirimi icin basvurdum gelen yazıda 3. derece vergi indirim hakkı elde etmiştir yazıyo kontrol ve süre kısıtlaması yok zaten aradıgımdada sürekli vergi indirişmi aldıgımı söylediler simdi icimi kemiren bi sorum olacaktı sürekli vergi indirimim olduguna göre erken emekliligimi hak ettimmi özürlü raporumum 1 yıl kontrollü olması engelmi emeklilik icn rahatsızlıgım psikiyatri psikoz hastasıyım cevap veren arkadaslar sagolun

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Raporunuz kontrol muayeneli ama vergi indirim hakkınız süresiz olarak onaylanmış, Ankara rapor oranlarını düşüre bildiği gibi arttıra biliyor kontrol muayenesi istemeyebilir.
    Erken emekliliği hak etmeniz için bazı şartları yerine getirmiş olmanız gerekli şu tablodan bakarak emekli olacağınız tarihi bulabilirsiniz.

2008 oncesi - 3.derece vergi indirim hakkı kazandım. Ne zaman emekli olabilirim?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Vergi indirim hakkınız sürekli olduğuna göre, emekliliğiniz de sürekli olacaktır. Ama biliyorsunuz, konu psiolojik olunca, sgk emekliliği onaylayıp beraberinde bir kontrol muayenesi yazabilir. Yine de ben bunun olma ihtimalini % 10 olarak görüyorum. Bence emeklilğiniz de sürekli olarak bağlanacaktır.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    alksgn Avatarı

Son Giriş
    26.12-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar bilgisi olan cevap yazabilirmi benim sürekli vergi indirimim var hastalıklarım arasında psikiyatride var eger gerekli sartları tamamladıgımızda sgk emekli edip kontrol tarihi verirse o tarihde sgk dan sevk alıp x hastanesine heyete girdik ve %45 veya daha üstü aldık şimdi en merak ettigim konu bu bu heyet raporu daha sonra nereye gidiyor sgk yamı yoksa tekrar ankarayamı cok merak ediyorum yani bilmiyorum ve ögrenmek istiyorum eger ankaraya gidiyorsa cok zaman alır ve maasımız kesilir

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ssk ya gider orasida ankaraya yollar gekrar heyete bildigim kadariyla

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

2 ay önceden kontrol muayenesine gitmek lazım. O arada işlemler yetişmez ve maaş kesilirse, merak etmeyin, rapor çıktıktan sonra kesinti tarihinden itibaren biriken aylıkları toplu olarak alırsınız. Yani gecikme büyük sorun tabii, ama yine de parasal anlamda bir kaybınız olmaz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    alksgn Avatarı

Son Giriş
    26.12-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

emekliligi kontrol muayenesi olanlarda heyet rapoları sgk yamı gider yoksa tekrar ankarayamı emekliligin devam etmesini hangi kurum belirliyor acaba bilgisi olan arkadaslar aydınlatabilirmi tesekkür ederim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Ankara sgk karar verir...

Üye
    alksgn Avatarı

Son Giriş
    26.12-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar bu konuda cok bilgisizim beni aydınlatın lütfen süreli özür raporum var buna karsılık bu rapor maliye tarafından sürekli olarak onaylandı yani süre tarih falan yok zaten maliyeyi aradım sürekli dedi simdi ben emekliligi günümü doldurdugumda hak ettimmi eger emekli olursam sgk kontrol koyarmı koyarsa o kontrol zamanı geldiginde tekrar vergi indirimimi alıcam emekliligin devamı icin

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:19
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    187
    Verilen Beğeniler
    82

önemli olan sgk'nın kararı. ne vergi indiriminizin süreli-süresiz olmasının nede raporunuzun süreli-süresiz olmasının bi anlamı, önemi yok.. sgk kontrol şerhi koyarsa o zamana 1-2 ay kala sevk isteyip yeniden kontrole gidersiniz. sürekli onaylarsa emekliliğinizin tadını çıkarırsınız.

Üye
    alksgn Avatarı

Son Giriş
    26.12-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayin arkadaşlar, benim de sorum olacak

2012 yilinda psikiyatriden sureli rapor aldim ben bu raporla surekli vergi indirimi aldim gunlerim ve yilim 2017 de doluyo ben bu vergi indirimiyle 2017 yilinda emekli olabilirmiyim yokda raporum sureli diye olamaz miyim

cok tesekkur edetim simdiden

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Rapor önemli değil, önemli olan, Maliye'nin Sürekli ibareli sakatlık indirim hakkı tanımış olması. Bu hak tanınmışsa, emekliliğiniz de garanti demektir (tabii, sgk'nın kafasına göre kontrol muayenesi isteme hakkı olduğunu da unutmamak lazım)

Üye
    alksgn Avatarı

Son Giriş
    26.12-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dogum tarihim 1983
    ilk sigorta tarihim 2000 dolayisiyla 17 yasinda oluyorum daha snra 2006 da prim yatrilmis
    3. Derece vergi indirimim var
    2150 primim var

hangi tarihte emeklilige hak kazaniyorum

2001 de 18 yasini doluyo fakat o tarihde prim yok

bilgisi olan arkadaslar bilgilendirebilirmi tesekkur ederim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

2000'in hangi ayında sigortalı oldun?
    2000'deki sigortalılığın TAM primle miydi yoksa staj mıydı?
    gün/ay/yıl olarak doğum tarihin?

Üye
    alksgn Avatarı

Son Giriş
    26.12-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    05.06.1983 dogumluyum 2000 yilinin 7.ayinfa ise giris tarhi gosteriyo sgk da gun ve kazanc primi gosteriyo ama tam prim veya staj primi nedir bilmiyorum nasil oldugunda stsj nasil oldugunda tAm aciklarmisiniz

Belge kodu 1a gosteriyo sgkda

Sayin arkadaslar nasilsiniz staj sigortasi ile tam sigorta nasil oluyo cevaplariniz icin tesekkur ederim

Sayfa 1 / 2 12 SonSon