Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 35 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    selocan Avatarı

Son Giriş
    22.09-2014
    Saat
    15:21
    Yaşadığı Yer
    İZMİR - TÜRKİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar Kafam Çok karışık herkez birşeyler diyor benim bir sorum olcaktı

ben 01.07.1999 da Özürlü Memur Kadrosundan İşe başladım işe başlamadan önce 1 yıl SSK olarak çalıştım toplam 397 gün ve ssk primlerimi emekli sandığına aktartım. 1 yıl sonra emekli olmayı düşünüyorum doğum Yılım kasım 1979 kadro derecem ise 4/2 si.

1 ) ben nasıl bir yol izlemeliyim yani emekli olmak için neler yapmalıyım ?
    2 ) Emekli Maaşım ne kadar olur ben T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu adresinden hesaplıyorum doğrumudur ?
    3) Benim durumunda olupta emekli olan arkadaşlar emekli olmam konusunda neler derler

Çok değerli cevaplarını bekliyorum

Üye
    erşin Avatarı

Son Giriş
    26.02-2016
    Saat
    10:50
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende aynı durumdayım, bu konu iyi oldu, cevapları merakla bekliyorum. 1999 özürlü memur olarak işe başladım 2000 de vergi indirimi aldım ve 3 yıl (1221 gün) ssk hizmet birleştirmesi yaptım.

Selocan ben bakanlık ek ödemelerinin emekliliğe yansıtılmasını bekliyorum. Eğer bu durumda emekli olursam 800 tl kaybım var, yansıtma olursa bakacağım 200 tl felan kaybım olursa emekli olurum. Artık hayırlısı. 2013 de yansıtma yapılacak diyorlar yeni kanuna göre ama bir türlü bulamadım bu kanunu.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

5510 sayılı kanundan önce memur olan engelli birey 15 yıl ile emekli olur. Hizmet birleştirmesi sonunda hizmetiniz 15 yıl oluyor ise kurumunuza emekli olmak için müracaat edebilirsiniz.
    Emekli maaşınız hemen hemen orada çıkan tutara yakın olur..
    Emekli değilim ama hemen emekli olmanızı öneririm.

Üye
    erşin Avatarı

Son Giriş
    26.02-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilker bey, şimdi emekli olsam, kaybım 800 tl den başlıyor, bu durumda emekli olmak mantıklı mı ki?

Üye
    selocan Avatarı

Son Giriş
    22.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR - TÜRKİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Peki ben seneye yani 15 yılı dolduğumum zaman ne gibi işlemler yapmalıyım tekrar doktara heyet raporuna vs gidecekmiyim ben 657 tabi Veri Hazırlama Kontorl İşletmeni kadorusunda 4/1 ek göstersi ise 800' de olan bir memurum ilk memuriyete atanmam atama kararnamesinde özürlü kontenjanından oldu Yani çalıştığım bakanlıkta özürlü kadrosu/kontenjenından işe başladım.

Bana 1 yıl sonra yani 15 yılı doldurunca yapacağım işlemleri sırası ile yazabilirmisiniz ben Sosyal Güvenlik Kurumu - 4C Maas İkramiye Hesaplama adresinden hesapladım 21 BİN ' e yakın ikramiye ve 1.080 civari emekli maşı çıkıyor

Çok değerli yorum ve tecrübelerinizi yazmanızı bekliyorum yani cidi ciddi emekli olmayı planlıyorum.

Üye
    erşin Avatarı

Son Giriş
    26.02-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim bildiğim kadarı ile 2008 den önce memur olup özürlü kadrosunda çalışır isek, yeniden rapor istenmiyor. Ama bakalım bilenler yazar doğrusunu.

Üye
    selocan Avatarı

Son Giriş
    22.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR - TÜRKİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet bakalım yeni emekli olan varmı veya bu işlemleri yaparken ne gibi sorunlar ile karşılaşacağız bekliyorum cevapları

bende emekli sandığına tabi çalışanım ilk işe girmem özürlü kontejanı özürlü kadrosu 1998 yılında başladım 1998+2013 emekli olmayı düşünüyorum emekli maşım ne kadar olur cevap yazabilirmisiniz. birde ne gibi bir işlem yapmalıyım emekli olmak için ?

Üye
    onuruğur Avatarı

Son Giriş
    21.11-2017
    Saat
    19:08
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent beyin de söylediği gibi ssk dan başka bir statüden prim yatmış olması maaşı düşürüyor benim 3550 gün ssk 450 gün de bağkurum vardı maaş ı bağkur dan dolayı 750 den 665 e düşmüş yani bilseydim isteğe bağlı bağkura hiç bulaşmazdım 2008 yılında çıkan kanunla isteğe bağlı ssk lar isteğe bağlı bağkur kapsamına geçmiş o zaman sorduğum kişiler aynı olduğunu söylemişlerdi ama nereden bilsinler devletin böyle ince ayar yapacaklarını bende prim günüm artıyor diye sevinerek yatırdığım primler şimdi az maaş almama sebeb oluyor.

bende ssk nın resmi internet sitesinden yaptığım hesaplamalarda 850 civarı çıkıyordu 20 yıllık sigortalılığım hatta 450 gün bağkur u da diğer sandık olarak hesaplıyordu ama gel gelelim maaş 665 tl 27 tl de ek ödeme toplam maaş 692 tl çıkınca bende hayal kırıklığına uğradım bence sizde sgk nın sitesinden çıkan rakama umut bağlayıpta hayal kırıklığına uğramayın ama umarım sizin maaşınız yüksek olur...

Üye
    selocan Avatarı

Son Giriş
    22.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR - TÜRKİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

onurugur kardeş benim emekli olcam maşıda hesaplaya bilirmisin birde emekli olmak istediğimde ne gibi işlem yapcam verilerim aşağıdadır.

ben 01.07.1999 da Özürlü Memur Kadrosundan İşe başladım işe başlamadan önce 1 yıl SSK olarak çalıştım toplam 397 gün ve ssk primlerimi emekli sandığına aktartım. 1 yıl sonra emekli olmayı düşünüyorum doğum Yılım kasım 1979 kadro derecem ise 4/2 si.

1 ) ben nasıl bir yol izlemeliyim yani emekli olmak için neler yapmalıyım ?
    2 ) Emekli Maaşım ne kadar olur ben T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu adresinden hesaplıyorum doğrumudur ?
    3) Benim durumunda olupta emekli olan arkadaşlar emekli olmam konusunda neler derler

Çok değerli cevaplarını bekliyorum

Üye
    selocan Avatarı

Son Giriş
    22.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR - TÜRKİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sesimizi Duyan Yokmu Neden Kimse Cevap Yazmıyor?

1998 'de 657 dev.mem. özürlü kadrosunda işe başlayan birisi 15 yıl doldurunca emekli olmak için ne gibi işlemler yapmalı ve yaklaşık ne kadar maaş alır?

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Selocan,
    Emekli olmak için çalıştığınız kurumunuza yazılı olarak müracaat edeceksiniz. Emekli maaşı ise o zaman hesaplama yapılır ama sgk nın sisteminde çıkan rakama yakın olur.

Üye
    selocan Avatarı

Son Giriş
    22.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR - TÜRKİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Officer, ilgin teşekkürler tekrar sağlık kurulu raporu vs istemiyecekler değilmi ? 657 tabi devlet memuruyum ve özürlü kadrosunda çalışıyorum, tekrar bir heyet raporu gerekmez değilmi ? bahsettiğin siteden hesaplatım emekli maşı 1080 ve toplu para ise 22 milyar civarı çıkıyor.

Anllatıkların anladğım kadarı ile Benim tek yapmam gereken 15 yılı doldurunca emeklilik işlemlerini başlatılması için dilekçe vermem yeterli değilmi ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Evet selocan, aynen söylediğiniz gibi.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    selocan Avatarı

Son Giriş
    22.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR - TÜRKİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bakalım 11 ayım var emekli olmayı düşünüyorum 34 yaşında emekli olcam ileride inşallah pişman olmam ve canım sıkılmaz ben buradan hesaplamdım Sosyal Güvenlik Kurumu - 4C Maas İkramiye Hesaplama 1084 maaş 21.000 ' e yakında toplu para verecekler ( ACABA DOĞRUMUDUR) ek gösterge 800 derece kademe 4/2 si hizmet 15 yıl 1 ay olarak hesapladım. KOnu hakkında tecrübeli ve bilgisi olan arkadaşların çok değerli tecrübe yorumlarını bekliyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Tazminat hesabı doğru olsa gerek.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Sayfa 1 / 3 123 SonSon