Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 55 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hayrettin-nami1 Avatarı

Gerçek Adı
    hayrettin
    Son Giriş
    13.02-2017
    Saat
    19:07
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Eylül 2016 Güncel:

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: hayrettin-nami1 Mesajı Gör
    Yavuzyıldız79 ,nihayet 7 yıl uğraştan sonra yargıtaya giden adli tıp genel kurul raporu 6 ay gibi sürede onama kararı ile sonuçlandı.Mahkeme şimdi gerekçeli kararı verecek,6 yıllık birikmiş paramı alacağım,Allah nasip ederse,inşallah.Mevlam tüm sıkıntılardaki kardeşlerimizi de refaha ulaştırsın,işleri rast gitsin,umduklarına nail etsin.Soruları ve bilgi istiyenleri cevaplayabilirim.saygılar.

Bülent bey kardeşim 4 yıldır malülen emekli olmayı bekliyorum.2 yıldır da mahkemedeyim.7 aydır da adli tıp dan haber bekliyorum.Üstüne üstelik bir de hakim değişmiş, bugün gittim duruşmaya tekrar ertelendi. Ne yapacağımı şaşırdım.Artık kazanamasam davayı benim % 80 ağır özürlü süreğen özürlü raporum var. Bu raporla maliyeden vergi indirimi almadan sgk.dan özürlü olarak emekli olabilirmiyim.Artık derler ya kına geldi diye bana da kına geldi bu işlerden. 4 tane sgk.dan 4 tane de mahkeme kararı ile rapor var hale emekli edecekler. 4 yıldır sürüm sürüm sürünüyorum.Bülent bey kardeşim lütfen bana bu ağır özürlü raporumdan emekli olabilirmiyim.Yaş 54, sgk.da gün 4000.

Bilgi verirseniz sevinirim.
    Selamlar.

Üye
    ertugrul01 Avatarı

Gerçek Adı
    Ertuğrul
    Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    11:46
    Yaşadığı Yer
    Anadolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

S S K mı ve sigorta başlangıcı

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    27.03-2017
    Saat
    13:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

Hayrettin bey,
    yaşınızdan ssk girişinizin eski olduğunu düşünüyorum 1990 ve öncesi ssk girşiniz var ise 15 yıl 3600 güne tabi olursunuz.vergi indirim hakkı kazanıp erken emekli olmak istiyor iseniz bir iş yerinde 10 gün kadar ssk lı olmanız ve bu süre zarfında Maliye veya Mal müdürlüğüne elinizdeki mevcut raporlar ile vergi indirim hakkı için müracaat etmeniz gerekli 40% üstü vergi indirim hakkınız onaylanır ise sgk ya müracaat ederek hemen emekli olabilirsiniz.
    Not:Mahkeme sürecini nasıl etkiler vergi indirim hakkı ile emeklilik bilemem uzmanından bilgi almanızı öneririm.

Üye
    hayrettin-nami1 Avatarı

Gerçek Adı
    hayrettin
    Son Giriş
    13.02-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

İlker bey, evet 1976 da sigorta başlangıcım var.2050 gün ssk,dan1950 gün bağkur dan.Son olarak 2006 da 125 gün sigortalı çalıştım, ve sigortadan malülen emekliliğe başvurdum.Acaba maliyeden vergi indirimi alıp emekli olursam 4 yıl önceki başvurumdan geçerli olurmu.Yeni gelen hakim de 10 ayın 18 ne atmış mahkemeyi.Adli tıp da da dosyalarım var , hala cevap gelecek.Artık muayene yemi çağıracaklar ,yoksa dosyaya göremi karar verecekler,bilemiyorum.Acil cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.Saygılar.

Ertuğrul bey, evet ssk.dan.Sigorta başlangıcım 1976

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    274
    Verilen Beğeniler
    435

Eğer raporlar malulen emekliliğinizi destekler durumda ise, 4 yıldır beklemişsiniz madem, biraz daha bekleyin derim. Sonuçta mahkeme lehinize karar verirse 4 yıllık birikmiş maaşı alırsınız. Bu az bir şey değil...

Eğer başvurunuz olumsuz sonuçlanırsa, o zaman İlker'İn yazdığı gibi -malulen değil- erken yaşlılık emekliliğinden yararlanabilirsiniz. Son 2520 primin fazlası ssk mı yoksa bağkur mu?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    hayrettin-nami1 Avatarı

Gerçek Adı
    hayrettin
    Son Giriş
    13.02-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

İyi günler Bülent bey,ilk sigortam 1976 da başladı 1998 kadar 1900 gün,0n dan sonra 2000 nin 10 . ayından sonra 1875 gün bağkur, ve daha sonra en son 125 günlük sigortam var.Her halde pirimim 3900 gün ediyor.Bu şekilde benim 2520 günlük pirim fazlası sizce bağkur mu yoksa sigortamı.Bana göre her halde bağkur olsa gerek. Şube şimdiye kadar Sigortadan malülen emekliliğimi başlattı.Ama sizin düşüncenizi anlayamadım.8 tane rapor var hepside %80 ağır 4. evre,raporun biri bronşektazi+ağır koah %80 süreğen çalışamaz diye malülen yerine özürlü raporu vermişler. Ben de bu raporu sonunda değerlendirebilirmiyim diye sizden fikir almak istiyorum.Verdiğiniz ve vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler. Saygılar.

Üye
    hayrettin-nami1 Avatarı

Gerçek Adı
    hayrettin
    Son Giriş
    13.02-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

İyi günler Bülent bey kardeşim,Allah korusun Mahkemeyi kaybedersek, 2 yıllık mahkeme parası ne kadar tutar bana bu konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim. Çünkü ben giriyorum davaya avukat tutamadığımdan.Maddi açıdan bayağı çile çekiyorum.7 yıldır çalışmadıymıdı her şeyi düşünür oldum.Düşene herkes vuruyor,en yakınların bile.Saygılar ,Selamlar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    274
    Verilen Beğeniler
    435

Bence olumsuz düşünmeyin. İnşallah mahkeme lehinize sonuçlanacak...

Elinizde oran bulunan rapor varsa, o raporu başka amaçlar için de kullanabilirsiniz.

Mahkeme sonucunda ne kadar masraf çıkar inanın bilemiyorum.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    hayrettin-nami1 Avatarı

Gerçek Adı
    hayrettin
    Son Giriş
    13.02-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

Teşekkürler Bülent bey kardeşim.Acaba raporumu ne gibi başka amaçlarda kullanabilirim.Selamlar,Saygılar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    274
    Verilen Beğeniler
    435

Üye
    hayrettin-nami1 Avatarı

Gerçek Adı
    hayrettin
    Son Giriş
    13.02-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

Bülent bey çok teşekkür ederim.Çok bilgilendirdiniz, çok yardımcı oldunuz.Allah da sizin yardımcınız olsun.Saygılar,Teşekkürler.

Üye
    durhasan Avatarı

Son Giriş
    15.03-2017
    Saat
    22:47
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

inş bu arkadaşın mahkeme lehine oldugu gibi sizlerin ve ebnimde lehimize olur dert çekmeden bal yenmez miş inş o niyetle çaba göstermekteyiz allahım hayırlısını versin haklarımızda

Üye
    hayrettin-nami1 Avatarı

Gerçek Adı
    hayrettin
    Son Giriş
    13.02-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

İyi dünler Bülent bey kardeşim. Biliyorsunuz benim şu an malülen emeklilik davam 5 yıldır devam ediyor.Hakim adli tıpa sevk etti. Orada muayene oldum 1 sene dosya gelmedi.6. ayın 15 .inde dosya geldi.Yeniden benden SFT. ve akciğer filmi istediler,bu nasıl iş yaa,bu ne bahtsızlık.Hem muayene ediyorlar hem de yeniden muayene istiyorlar.Madem öyle koskoca yolu bana niye çektirdiniz. Mahkemede 10-09-2013 tarihine atıldı.Bende filmleri çekilip gönderdim.Benim sizden bir ricam olacak.E- devletim de 55 yaşında yaşlılıktan emekli olabilirsiniz diyor.Acaba ben şimdi yaşlılıktan emeklilik için dilekçe versem malülen emeklilik davam düşermi,yoksa kazanılmış hakkım devam edermi.Teşekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    274
    Verilen Beğeniler
    435

Hay ben böyle adaletin!

Emekli olursanız sanırım davanız düşer. Ama diğer yandan emekliliği de gerçekleştirmiş olacaksınız... Aslında hakim davayı açtığınız tarihten itibaren maaşı bağlayacak olsa, bekleyin derim. Ama büyük olasılıkla en son raporun tarihi itibarı ile başlatır emekliliği...
    Bilemedim vallahi. Bu kadar beklediniz 9. aya kadar da bekleyin bence. O davanın sonucuna göre yaştan dolayı emekliliğie başvurursunuz

Üye
    hayrettin-nami1 Avatarı

Gerçek Adı
    hayrettin
    Son Giriş
    13.02-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Teşekkür ederim Bülent bey.Yalnız ,önceki hakim dilekçeyi verdiğin günden beri maaşını alırsın dedi. Siz de son rapor tarihinden sonrasını alırsınız diyorsunuz. Böyle bir bilgi veya böyle sonuçlanmış bir dava var mı.
    Çünkü benim en son raporum 24.06.2013 tarihi itibari ile hem üniversiteden hem de Adli tıp dan gelecek raporlardır. Yani 3 aylık bir zaman dilimi olmuş oluyor. O halde benim SGK.nu mahkemeye verip bunca çile çekmeme ne gerek vardı. Bunca yıldır niye bekleyeyim. Adaletse mahkeme adaletli davranacaktır mutlaka .Güveniyorum adalete

Teşekkür ederim

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon