Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sert olsam Avatarı

Gerçek Adı
    serdal şeker
    Son Giriş
    07.08-2016
    Saat
    13:00
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sayın oturan boga biz hep bunla ugraşmadıgımız için her kelimede bir anlam ve bizi baglayan bişey var ben R vergi imdirimiyle emekli oldum . 2005 'de. 800 tl aylık alıyorum bu para bana ve çocuklara kiraya yetmedigi için memur sınavına girdim 75 küsür puan aldım, şimdi imkan olurda memur olursam benim durunum ne olur malülen emeklimi sayılırım emekli sandıgından ikinçi emekli mi olmaya calışırım yoksa bir süre sonra birleştirme yapıp emekli sandıgından mı tekrar emekli olurum verdiginiz tablodan anladıgım maaş kesilir calışır sonra ne olurum tşk

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Atamanız olur ise kurumunuzdan göreve başladığınıza dair belge alarak SGK ya müracaat edeceksiniz ve emekliliğinizi iptal ettireceksiniz. İki emeklilik imkanı maalesef yok emeklilik şartlarınız sil baştan değişecek ve 5510 sayılı yasaya tabi olacaksınız.

Üye
    ferdi öztürk Avatarı

Gerçek Adı
    ferdi öztürk
    Son Giriş
    11.10-2017
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ben senin yerinde olsam hazır emeklilik hakkımı yakmam,madem çalışabilecek durumdasın ek iş yap yine memur maaşı kadar kazanırsın (emekli maaşı+ek iş).

Üye
    falim Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sgdp ödeyerek çalışa bilirsiniz benim gibi emekli aylıgınızı kesdirirseniz midyada pirince giderken evdeki bulgurdan olursunuz sonra demedi demeyin burası türkiye

Üye
    ROMANTİKDÜŞ Avatarı

Gerçek Adı
    Botan
    Son Giriş
    29.06-2012
    Saat
    10:53
    Yaşadığı Yer
    Ankara/Sincan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

icon1 - Emekliyim. ÖMSS'ye girdim. Memur olursam ne yapmam gerekiyor? Emekliyim. ÖMSS'ye girdim. Memur olursam ne yapmam gerekiyor? ,

Merhaba ben malülen emekliyim 2010 yılında memur olarak çalışmaya başladım ve hem kendi kurumuma hemde sgk ya memur olarak çalışmaya başladığımı yazılı olarak ilettim sgk benim malül maaşımı kesti sonra araştırmalarım sonucunda emekli maaşımın kesilmesine gerek kalmadan memur olarak çalışabileceğimi öğrendim ve buna dair yasanın metnini alarak bir dilekçe ile sgk ya baş vurdum sonuç olarak 5510 sayılı yasaya dayanarak maaşım gereiye dönük olarak tekrar bağlandı sana tavsiyem 5510 sayılı yasayı bilgisayardan döküp sgk dan buna dair bilgi istemen.

Üye
    sert olsam Avatarı

Gerçek Adı
    serdal şeker
    Son Giriş
    07.08-2016
    Saat
    13:00
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şimdi malülen emeklilik deyince fark var: 1 calışırken bir kaza geciren emekli olan 2 birde özürlü olarak işe balşayıp vergi indirimini alıp emekli olan 1 deki olay size uyuyor siz calışırsınız ve emekli maaşınızı alır gecinip gidersiniz fakat ben işe başlamadan önce özürlüydüm ve bundan dolayı 2 . şık ile emekli maaşımdan vaz geçip calışıp mevzuat üzerinden 16 yılsonra emekli olup maaşa baglanıyor muşum ve : geride kalan ssk maaşışıda alıp emekli sandıgından aldıgımla ikimci emekli oluyormuşum çok mu riskli evdeki bulgurda mı gider

Üye
    yamaner1989 Avatarı

Gerçek Adı
    CAN
    Son Giriş
    16.08-2016
    Saat
    09:04
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya arkadaş bu nasıl bir düşüncedir yaw tamam herkes geçim sıkıntısı yaşıyorda yapma böyle ya... senden sadece empati kurmanı istiyorum çalışmıyo ve hiç bir gelirin olmasa sen hayatla mücadele etmeye çalışırken öte yanda başka bi vatandaş hemde seni en iyi anlıyacak birisi o da engelli tutupta ben EMEKLİYİM sınava girdim tercih yapsam hemde ALLAH izin verirse diyip sözlerine devam edip tekrardan emekli olsam falan diye saçma sapan bişeyler söylese nasıl bir tepki gösterirdin! LÜTFEN ARKADAŞIM LÜTFEN HAYAT VE DÜNYA SADECE SENİN ETRAFINDA DÖNMÜYOR BİRAZCIK ALLAH KORKUSU VAR İSE NE TERCİH YAPARSIN NE DE BÖYLE BİŞEYİ SÖZ KONUSU EDERSİN... ALLAH YARDIMCIN OLSUN.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...