Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 22 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    onur19 Avatarı

Son Giriş
    20.12-2015
    Saat
    22:06
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    slm arkadaşlar 2005 sigorta girişim var.2006 yılında iş kazası sonucu omurilikte kırık oluştu ve belden aşağı felc oldum şimdi koltuk değneğiyle yürüyebiliyorum.kazadan sonra müracat edip %71 raporla sürekli iş görememezlik maaşı bağlandı.şu anda özel bi şirkette çalışıyorum 1650 prim günüm var malülen emekli olabilmem için 1800 günmü yoksa 3600 gün mü lazım yada belirli bi senemi lazım ne zaman ben malülen emekli olabilirim.şimdiden tşkler.

Üye
    storm43 Avatarı

Son Giriş
    08.02-2016
    Saat
    10:43
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

onur19 ;geçmiş olsun...malulen emekli olabilmen için,10 yıllık ssk lı olman ve 1800 gün prim şartı vardır...ayrıca iş gücü kaybının % 60 ve üzeri olması gerekir... gün-ay-2005 ssk girişin+10 yıl dolayısıyla; gün-ay-2015 te,1800 gün prim ile emekli olabilirsin....hayırlısı....

Üye
    onur19 Avatarı

Son Giriş
    20.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

prim günüm dolsa bile 10 seneyi beklemem lazım yani bu kesin mi peki araştırmalarıma göre 1800 gün dolduğu zaman seneye bakılmıyo diye araştırdım

Üye
    storm43 Avatarı

Son Giriş
    08.02-2016
    Saat
    10:43
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Başka Birinin Sürekli Bakımına Muhtaçlık
    söz konusu ise 10 yıl şartı olmaksızın 1800 gün primle malulen emekli olunabilir... eğer ilk sigortalılığınız askerlikten sonra idiyse, askerlik yaptığınız süreyi borçlanarak sigorta başlangıç tarihinizi o süre kadar geriye çekebilirsiniz...

Üye
    onur19 Avatarı

Son Giriş
    20.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şimdi şöyle bir durum daha var ben sürekli iş görememezlik aylığı alıyorum aylık bağlama oranı %71 bu durumda yasalara göre % 60 ve üzeri sürekli iş görememezlik aylığı bağlanan kişilerde malülen emeklilik için tekrar hasteneye gönderme durumu yok bu durumdada bakıma muhtaç oluyo o zaman 10 yıl şartı aranmaz ve 1800 günle malülen emekli olunabilirmiş bu yazdıklarım doğrumu yardım edermisiniz.

1. İş kazası sonucu sürekli iş göremezlik hakkı elde edenlerden yeniden rapor istenmez
    2. Eğer iş kazası sonucu maluliyet derecesinde (%60 ve üzeri) işgücü kaybı oluşmuşsa ve bu SGK sağlık kurulu tarafından tescil edilip kişiye sürekli iş göremezlik geliri bağlanmışsa, daha sonra bu kişi bir de malulen emekli olabilmek için başvurmuşsa, bu durumda malulen emeklilik için ayrıca rapor ve sevk söz konusu olamaz.
    İş kazası tespiti ve sürekli iş göremezlik gelirinin bağlanmış olması, maluliyet oranında işgücü kaybının da tescilini sağlamaktadır.

3. 5510 SAYILI KANUNUN 4 ÜNCÜ MADDESİNİN BİRİNCİ FIKRASININ (a) VE (b) BENDİ KAPSAMINDA SİGORTALI OLANLAR İLE BUNLARIN HAK SAHİBİ ÇOCUKLARININ MALULİYET İŞLEMLERİ HAKKINDA TEBLİĞ
    Resmî Gazete: 28 Eylül 2008 / Sayı: 2701

Sağlık kurulu raporlarının değerlendirilmesi ve itirazlar
    MADDE 8: [...]
    (2) Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (b) bendi kapsamındaki sigortalılardan geçirdiği iş kazası veya tutulduğu meslek hastalığı sonucu meslekte kazanma gücünün en az % 60’ını kaybettiği Kurum Sağlık Kurulunca tespit edilenlerden malullük aylığı bağlanması için ayrıca, yeni bir sağlık kurulu raporu istenmez.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

10 yıl 1800 gün şartını tamamladıktan sonra SGK'ya malulen emekli olmak için müracaat edebilirsiniz. Başka Birinin Sürekli Bakımına Muhtaçlık durumu var ise ve belgeleye biliyor iseniz hemen sgk ya müracaat edebilirsiniz.
    Sizden yeni rapor istenmez malulen emekli olur iseniz hem iş görmezlik maaşını hemde malulen emekli maaşınızı alırsınız. Az olanın yarısını çok olan maaşın tamamını alırsınız.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    947
    Verilen Beğeniler
    1.237

Onur, iş kazası sonucu Sürekli iş göremezlik geliri bağlandı mı sana? Böyle bir gelir alıyor musun?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    onur19 Avatarı

Son Giriş
    20.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar malülen emekli başvurusu yaptım.Sgk sitesinden evrak takibi sorguladığımda bazı yazılar yazıyo anlamları konusunda yardımcı olabilirmisiniz?

1 07.02.2013 ANKARA SGİM SIHHIYE SGM EMEKLİLİK SERVİSİ-8 ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
    2 07.02.2013 ANKARA SGİM SIHHIYE SGM EMEKLİLİK SERVİSİ-8 ZİMMETTEN ÇIKARILDI
    3 08.02.2013 ANKARA SGİM SIHHIYE SGM DESTEK HİZMETLERİ( GİDEN EVRAK) SERVİSİ-2 ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
    4 08.02.2013 ANKARA SGİM SIHHIYE SGM DESTEK HİZMETLERİ( GİDEN EVRAK) SERVİSİ-2 ZİMMETTEN ÇIKARILDI
    5 13.02.2013 KURUM DIŞINA TAAHHÜTSÜZ GÖN. ÜZERE İŞLENDİ
    6 14.02.2013 KURUM DIŞINA ZİMMETTEN ÇIKARILDI

Mrb arkadaşlar ben malülen emeklilik için sgk ya başvuru yaptım beni tekrar hastaneye sevk etmişler.ben sürekli iş görememezlik maaşı alıyorum bildiğim kadarıyla sürekli iş görememezlik maaşı alanlar tekrar malülen emeklilik için hastaneye gönderilmiyo diye biliyorum neden beni hastaneye gönderdiler anlamadım.sürekli iş görememezlik maaşı bağlanırken q rapor verilmişti.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    947
    Verilen Beğeniler
    1.237

Sevk etmemeleri gerek. Şuradaki yazının çıktısını alıp hastane süreci olmadan malulen emekli edilmek için işleminizin başlatılmasını şsteyin: http://www.engelliler.biz/forum/kaza...-istenmez.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    onur19 Avatarı

Son Giriş
    20.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın oturan boğa yanlız şu durum söz konusu ben 10 yıl sigorta süresi zamanını henüz doldurmadım.1800 Gün doldu yani erken dilekçe vermiş oldum.sigortada daha önceden sürekli iş görememezlik geliri bağlanırken aldığım raporda bakıma muhtaç dile yazılmamış bu yüzden hastaneye göndermiş olabilirlermi?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    947
    Verilen Beğeniler
    1.237

başka birinin bakımına muhtaçlık söz konusu olunca, 10 yılı beklemeden 1800 gün primle malulen emekli eidlirsin. İş kazası sonucu omurilik felçli olduğun açıkça belirtilmiştir sürekli iş göremezlik geliri bağlanırken. Bence yukarıdaki argğmanla itiraaz edip rapora gerek kalmadan doğrudan malulen emekli edilmeyi talep edin.

Üye
    onur19 Avatarı

Son Giriş
    20.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ANKARA SGİM SIHHIYE SGM EMEKLİLİK SERVİSİ-8 ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
    2 11.03.2013 ANKARA SGİM SIHHIYE SGM EMEKLİLİK SERVİSİ-8 ZİMMETTEN ÇIKARILDI
    3 13.03.2013 GENEL SAĞLIK SİGORTASI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ GELEN EVRAK SERVİSİNE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
    4 13.03.2013 GENEL SAĞLIK SİGORTASI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ GELEN EVRAK SERVİSİNE ZİMMETTEN ÇIKARILDI
    5 15.03.2013 MALULİYET VE SAĞLIK KURULLARI D.B. EVRAK SERVİSİNE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
    6 15.03.2013 MALULİYET VE SAĞLIK KURULLARI D.B. EVRAK SERVİSİNE ZİMMETTEN ÇIKARILDI
    7 18.03.2013 YÜKSEK SAĞLIK KURULU ŞB. MD. ÖZET KARAR SERVİSİNE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
    8 18.03.2013 YÜKSEK SAĞLIK KURULU ŞB. MD. ÖZET KARAR SERVİSİNE ZİMMETTEN ÇIKARILDI
    9 11.04.2013 DESTEK HİZMETLERİ D.B. EVRAK İŞLEMLER SERVİSİNE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
    10 11.04.2013 DESTEK HİZMETLERİ D.B. EVRAK İŞLEMLER SERVİSİNE ZİMMETTEN ÇIKARILDI
    11 12.04.2013 ANKARA SGİM SIHHIYE SGM DESTEK HİZMETLERİ(GELEN EVRAK) SERVİSİ-1 ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
    12 12.04.2013 ANKARA SGİM SIHHIYE SGM DESTEK HİZMETLERİ(GELEN EVRAK) SERVİSİ-1 ZİMMETTEN ÇIKARILDI
    13 12.04.2013 ANKARA SGİM SIHHIYE SGM EMEKLİLİK SERVİSİ-8 ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
    14 12.04.2013 ANKARA SGİM SIHHIYE SGM EMEKLİLİK SERVİSİ-8 ZİMMETTEN ÇIKARILDI

arkadaşlar evrak takipte malülen emeklilik başvurum böyle gözüküyor olumsuz sonuçmu gelcek aceba?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    947
    Verilen Beğeniler
    1.237

Bu bilgilerden bir şey anlaşılmıyor. Olumsuz olacağına dair hiç bir ifade yok...

Üye
    onur19 Avatarı

Son Giriş
    20.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar slm benim %72 raporum var sürekli iş göremezlik maaşı alıyorum malülen emeklilik için başvuru yaptım fakat kabul edilmedi 10 yıllık sigorta süresinden dolayı.Fakat şu anda yeni yasa çıktı ve 1 eylül 2013 tarihinden itibaren geçerli olacakmış bu yasa benide kapsıyomu bilgisi olan varmı.(iş kazası sonucu omurilikte kırık vardı)

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bakıma muhtaçlık kırıteri yok ise malesef 10 seneyi doldurup yani 2015 te tekrara baş vurmanız gerek malülen emeklilik için cıkan yasada size göre bir kanun yok malesef

Sayfa 1 / 2 12 SonSon