Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 34 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    zafer_yiğit Avatarı

Gerçek Adı
    zafer yiğit
    Son Giriş
    07.09-2017
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    oturan boga abi tıp fakültesindeki ögretim üyesi bana gıcık kaptı eski raporun aynısını heyyete girmeden noktası virgülüne kadar yazdırdı ve yeni tarih sayıyla yoladı sgk ya yolladı ben seni hasta olarak görmüyorum hastaneye yatmakistiyosan sana numune % 80 rapor vermiş git oraya yat benim sana yapacak bişeyim yok dedi yolladı ben kime şikayet edebilirim bu kadını yada rapora nasıl itiraz edebilirim yada başka üniversite hastanesine kendimi nasıl sevk ettire bilirim bana bi yardımcı olursan sevinirim saygılarımla

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Kötü muamele söz konusu ise, bunu BİMER'e şikayet edebilirsin.

Rapora dair itirazın varsa, bunu da il sağlık müdürlüğüne dilekçe vererek işleme koymalısın
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    zafer_yiğit Avatarı

Gerçek Adı
    zafer yiğit
    Son Giriş
    07.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekür ederim abicim saol

Üye
    durhasan Avatarı

Son Giriş
    15.03-2017
    Saat
    22:47
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

zafer kardeş bende malulen emeklilik ,için başvurdum red edildi itiraz ettim red edildi dav açtım yıl olacak duruşma olmadı hakim yokmuş attı 3 ay 07.05.2013 de 2. duruşma olacak abkalım dualarınızı bekliyorum tşk ler

Üye
    zafer_yiğit Avatarı

Gerçek Adı
    zafer yiğit
    Son Giriş
    07.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

inşallah hepimizin hakında hayırlısı olsun

Üye
    altay Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zafer bey malulen emekli oldunuz mu? Burada en son paylaşmamışsınız.

Bülent beyin anlattığı şekilde sizden ek rapor istemişler. Maluliyet için başta Bülent bey ve diğer malul arkadaşlar sitede zaten yol gösteriyor. SGK. evet rapor için uğraştırır, hatta kendi sistemlerinden kullandığınız ilaç bilgilerine, hastanelerde konulan teşhislerinize, gördüğünüz tedavilere ilişkin zaten sizin haberiniz olmadan bilgi topluyor. Size raporu veren tıp fakültesi psikiyatri anabilim dalında prof.ve doç.ten oluşan heyet veriyor, sonra rapor İl müdürlüğünce SGK'nın kendi bünyesinde oluşturduğu sadece uzman dr.lardan oluşan heyet tarafından sizi muayene etmeden kağıt üzerinden değerlendiriyor.
    Yukarıda saydığım ilaç,tedavi bilgileri vs.herşeyinizi araştırıyorlar. Tıp fakültesi size psikotik bozukluk (çalışarak hayatını kazanamayacağı,çalışma gücünün 2/3'den fazlasını kaybettiği,hastalığının kronisite olduğu kanaatine varılmıştır ) raporu vermiş anladığım kadarıyla. Eğer hala bu raporla malul olmadıysanız SGK.'ya daha ne demek lazım. SGK.sağlık kurulu (kağıt üzerinde değerlendirme yapan heyet) bu rapora göre sizi malul etmek zorunda,onlar da biliyorlar ki psikotik bozukluklar hayat boyunca devam eden ve ilaç tedavisine rağmen kronik bozukluklardır ama bınu bilmelerine rağmen sizi malul etseler bile yine peşinizi bırakmayacaklar 2-3 yılda bir size yazı gönderip kontrol muayenesi isteyecekler.
    Hastalığınıza mı yanarsınız yoksa elinizde bir hak olan maluliyet maaşının her an kesilebileceğine mi yanarsınız.

Son bilgilerinizi bizimle paylaşırsanız ben de bilgilerimi aktarabilrim.Saygılarımla

Üye
    zafer_yiğit Avatarı

Gerçek Adı
    zafer yiğit
    Son Giriş
    07.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeşim şu anda raporum koca tepe saglık kurulunda bakalım ne çıkacak ama cıkacak cevabı ben tahmin edebiliyorum büyük bi ihtimalle red gelecek daha sonra 3600 günü doldurup bir daha müracat edicem bıktım artık hastanelerde ugraşmaktan hastaneyede doktorlarada sgk yada lanet okuyoum

arkadaşlar hepinize merhabalar sgk raporu yine red etti yüksek saglık kuruluna müracat edeceyim dilekçe yazmam gerekiyor bide yaşadıgım problemleri yani tıp fakültesinin yaptıgını açık açık yazmam gerekiyomuş dilekçeye dilekçe örnegi varmı sizlerde bi yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Düşük oranlı raporu veren hastane, değil mi? Öyleyse, itirazını yüksek sağlık kuruluna değil, il sağlık müdürlüğüne yapmalısın.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    zafer_yiğit Avatarı

Gerçek Adı
    zafer yiğit
    Son Giriş
    07.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekürler abicim

bimere şikayette bulundum evrakankara üniversitesi tıp fakültesindeymiş ama bana hala bi dönüş saglanmadı bana dönmek zorunda deyilmi bunlar böylebi mecburiyetleri yokmu

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Son birkaç yıldır BİMER iyice saçmalar oldu. Artık her kurum kendi sürecini kendisi takip ediyor, BİMER sadece şeklen arada varmış gibi görünüyor. Onun için, aslında başvuru sınucu sana bildirilmek zorundayken, bildirmezlerse şaşırmsam! BİMER'i sık sık arayarak durumu telefonla takip et derim...

Üye
    zafer_yiğit Avatarı

Gerçek Adı
    zafer yiğit
    Son Giriş
    07.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

abi türkiye gov tr üzerinden takip ediyorum önce tıp fakültesine dünde sgk maluliyet dairesi başkanlıgına gitti evrak bakalım nolcak bi olumlu sonuç alabilecekmiyim çok merak ediyorum burasıda olumlu cevap vermezse il saglık müdürlüğüne şikayette bulunucam teşekürler görüşmek üzre

abi sgk dan aradılar maluliyet dairesi başkanlığından sizin için bişey yapamayız yüksek saglık kuruluna müracat etmeniz lazım diye hayırlısı bakalım iyice sıkıldım ben bu işten özürlü erken emekli olmak istiyorum artık 5 yıl sonra % 60 raporla kaç iş günüyle emekli olabilirim abi biyazarsan ona göre hazırlım kendimi saygılarımla görüşmek üzere

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

aşaüıdaki 12 numaralı kritere tabisiniz o zaman

2008 oncesi - Emeklilik başvurum reddedilirse SGK'ya dava açma hakım var mı?

Üye
    zafer_yiğit Avatarı

Gerçek Adı
    zafer yiğit
    Son Giriş
    07.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekürler bülent abi bide benim yüzde kırk beş vergi indirimim var onu şimdi yüzde altmış olarak degiştirmemi lazım emekli olmak için yoksa maluliyet hakım dogunca alsam olurmu

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Malulen emeklilikle vergi indiriminin hiç bir ilgisi yok. Sonuçta malulen emeklilik söz konusu olduğunda sgk sevki ile hastaneye gidip rapor almak şart. Maluliyeti belirleyen şey o rapor olur...

Vergi indirimine istinaden erken Yaşlılık emekliliği söz konusu olduğunda ise elde edilen vergi indiriminin derecesi önem kazanır. % 40-59 rapor 3. dereceden sakatlık indirim hakkı sağlarken, % 60-79 2. derece, % 80 ve üzeri ise 1. derece sakatlık indirimi sağlar. Onun için rapor ve sakatlık indirim derecesi önemlidir.

Üye
    zafer_yiğit Avatarı

Gerçek Adı
    zafer yiğit
    Son Giriş
    07.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    abicin nasılsın sana bişey daha sorcam yeni çıkan kanunun bize bi faydası olurmu durumu biliyosun tekrar müracat edeyimmi nedersin şansımı zorlayımmı

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon