Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    teyo teyo Avatarı

Gerçek Adı
    beyami genç
    Son Giriş
    01.03-2017
    Saat
    11:17
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    eşim %80 ağır özürlü bakım parasıda alıyoruz ama ben ileriye dönük ne olacağı belli olmaz bakım parası belki kesilir veya kalkar diyerek işi garantiye almak istiyorum
    şimdiye kadar hiç sigortası olmadı onu isteğe bağlımı yoksa babasının işyerinde sigorta ödemek şartı ilemi sigorta başlayayım hangisi daha avantajlı olur nerden başlamalıyım

Üye
    KaRe Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

babasının iş yerinde ssk lı olarak olsa daha süper olur

hı ama şöyle birşey var sigortalı olması durumunda şayet 2022 engelli maaşı alıyor ise onu kestirmeniz lazım yoksa cezalı duruma düşersiniz evde bakım maaşı için bişe olmaz onu almaya devam eder kurumada bildirisiniz çalışmicak sadece babası sigortasını yatıracak bi gelir elde etmiyeceğini belirtin kuruma

Üye
    teyo teyo Avatarı

Gerçek Adı
    beyami genç
    Son Giriş
    01.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

evet sadece bakım parası alıyoruz teşekkürler

Üye
    KaRe Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

rica ederim ama gerçekten süper bir düşünce bencede devletin verdiği yardıma bağlı kalmaktansa daha garantili emekli olmak

Üye
    teyo teyo Avatarı

Gerçek Adı
    beyami genç
    Son Giriş
    01.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

bende öyle düşünüyorum bi hükümet değişse bi koalisyon olsa neler olur neler hemen krizler başlar keserler ne olu ne olmaz bağlı kalmayayım 6 sene 1800 gün yatırmam yeterli zaten 15 yıl bekleyecez ama ağır özürlü rapor orannıda arttırırsak belki onuda beklemeyiz

Üye
    KaRe Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bence hiç vakit kaybetmedenn siz direk müracaatınızı yapın ağır özürlü beklemeden emekli olabiliyor diye biliyorum beklediğinide farz edelim yeterki gerekli pirimi tamamlayın nasıl olsa garanti olmuş olacak joker misali olur

Üye
    susuşum'B'aşkaydı Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet ÖZKARA
    Son Giriş
    20.05-2016
    Saat
    15:00
    Yaşadığı Yer
    Bodrum /MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

hem bakıma muhtaç %80 ağır engelli bakım ucretıden alıyorsunuz... bunun raporunda çalışamaz ıbaresı vardır kanımca... eğer o olmas ısede bakım ucretı alamazdınız.. dıye dusunuyorum...
    Dolayısı ile SSK lı gosterdiğiniz zaman çalışıyor gozukecek... keza erken emeklılık içinde vergı ındırım hakkını almanız gerekecek...
    Bakıma muhtaç ve bakım ucretı almak sanırım aile fertlerının gelırlerı ılede ılgılı olsa gerek... ssk lı gozuktuğunde askarı ucretli dahi olsa ssk prımi yatacak... ve otomatıkmen gelir gözukecek ...

bence bu konuyu çok iyi bilene danışmanız gerekıyor elınızdekı bakım ucertınıde rıske atmayın bence...
    şahsi dusuncemı belirtmek ıstedım maksadım yanıltmak yada yanlış yönlendırmek deıl...

Üye
    teyo teyo Avatarı

Gerçek Adı
    beyami genç
    Son Giriş
    01.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

tşk ederim bilgi için ben onu bakım bağlanan yere danışacağım çalışmadan işyerinde ssk lı gözükse bakım ücretine zararı olurmu diye gerekirse kedi ssk mı düşüreceğim gelir artar derlerse bakacam bi çaresine

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:03
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Resmi olarak çalışmadan işyerinde sgk lı görünmek gibi bir olay yoktur ve fiilen çalışmayan birini çalışıyor gibi sgk lı göstermek de yasal olarak suç teşkil ediyor.
    Bunları eleştirdiğimden söylemiyorum yanlış anlamayın,ancak kuruma durumu söylerken birdaha düşünün diye söylüyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    933
    Verilen Beğeniler
    1.223

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    resmi olarak sigortalı olan kişi bir gelir karşılığında çalışıyor diye değerlendirilir. Bu da evde bakım aylığı varsa gelir hesabının yeniden yapılmasına ya da 2022 aylığı varsa kesilmesine neden olur.

Not: emekli maaşı açısından bağkur değil de ssk statüsünde çalışan olarak prim yatırmak her zaman daha avantajlıdır.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...