Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hasan emre Avatarı

Son Giriş
    03.11-2012
    Saat
    14:34
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bag kurdan emeklilik icin ne yapilmali
    biz bagkura 5510 sayili kanunun 28 maddesine gore emekli olmak istiyoruz dedik onlar olaganustu durumdan emeklillik basvurusu yaptirdilar
    olaganustu emeklilik nedir malullukmu malullukten emeklilige gonderillerse ne yapalim malullukten emekli olunmasi mumkun degil
    bagkur giris 1992 prim 4810 felc ve bir goz ptotez ortepedik sorunda mevcut felce bagli var yani 3 derece sakatlik icin rapor sikintisi yok
    bag kur bizi yanlislikla malulen emeklilige gondermisse ve zorlarsa ne yapalim itiraz edip 5510 sayili kanunun 28 /maddesine gore muracaat ve surec hakkinda bilgisi olanlar yardim edebilir mi

su anda hastaneye falan gitmedik

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Verdiğiniz dilekçe de 5510 sayılı kanunun 28.maddesinin ilgili fıkrası gereğince erken emeklilik hakkından faydalanmak istediğinizi belirtin ayrıca benim süreci iyice okuyun kolay gelsin

Üye
    erkan akbaş Avatarı

Gerçek Adı
    erkan akbaş
    Son Giriş
    11.06-2013
    Saat
    22:30
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bağkur nedense ilk önce malulen emeklilikten sevk ediyor.

Üye
    ARMADA7806 Avatarı

Son Giriş
    04.07-2012
    Saat
    11:27
    Yaşadığı Yer
    karabük
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bagkurdam malulluk emeklilik ret edilirse 6 ay geçmeden erken emeklilige muracaat yapılabilirmi prim 4790 bagkur giriş 1994
    2012 mayıs bagkur ret edildi
    sakatlık oranları göz %36 bir göz hiç görmüyor digeri 0.4
    sft bozukluk % 20
    ortepedi % 49
    biz hemen 5510 sayılı kanunun 28. maddesine göre muracaat etmek istiyoruz 6 ay muracaat etme süreci şartmıdır

Üye
    NEVZAT55 Avatarı

Son Giriş
    25.11-2015
    Saat
    11:31
    Yaşadığı Yer
    SAMSUN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2008yılında emeklilik şartlarımın oluşması sonucusgk na müracaatta bulundum. Dosyamda bulunan GATA, SAMSUN DEVLET(%56),SAMSUN MEHMET AYDINARAŞTIRMA, GAZİ DEVLET HASTANESİ raporlarım olmasına rağmen eksik verilen raporesas alınarak talebim ret edildi. On Dokuz Mayıs üniversitesi hastanesinineksik verdiğini düşündüğüm raporuna karşı il sağlık müdürlüğüne 22.7.2010 yapılan itirazım sonucu alınan27.9.2010 tarihli % 58 HAKEM HASTANE raporumda kabul edilmedi.
    (2) Özürlü sağlıkkurulu raporlarının farklı olması durumunda, Sağlık Bakanlığınca belirlenmişolan hakem hastanelerden, kişinin ikamet ettiği yere en yakın bir hakemhastaneye, kişi yeniden muayene edilmesi ve özürlü sağlık kurulu raporu tanzimedilmesi amacıyla yine il sağlık müdürlüğü kanalıyla gönderilir. Hakem hastanenin
    özürlü sağlık kurulunca verilenkararı kesindir.

SGK tarafındanyetkisi olmayarak cerrah paşa hastanesine yönlendirildim3senedir üğraşıyorum.mahkemeye verdim.orada bile uğraşıyorum.müdüre çıkıp yardım isteyin kanunları gösterin .uygulanmassa suç duyurusunda bulunacağınızı belirtin.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bekleme diye bir şey yok. Malulen emeklilik reddedilmişse, 28. maddeye istinaden erken Yaşlılık için başvurun hemen.

Ayrıca önce malulen emeklilik olarak değrlendirip sonra Yaşlılığa dönüştürmek de aslında mevzuata aykırı: http://www.engelliler.biz/forum/emek...ml#post1041613
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...