Toplam 12 mesajın 1-12 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tufan41 Avatarı

Son Giriş
    15.11-2017
    Saat
    22:48
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    herkese selam.ben yaklaşık bir yıl önce iş kazasından dolayı SGK ya malulen emeklilik başvurusunda bulundum.önce sakaryada heyete girdim ANKARA ya gitti geldi KOCAELİ ye sevk ettiler orada da heyete girdim ANKARA ya evraklarım gitti geldi.şimdide İSTANBUL TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ ne sevk etti ler bu süreç doğrumu?lütfen bilgisi olan mesaj yazsın.şimdiden herkese teşekkür ederim saygılar

Üye
    KADERE HESAP SORULMAZ Avatarı

Gerçek Adı
    Akın
    Son Giriş
    03.10-2013
    Saat
    23:07
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun tufan bende iş kazası geçirdim siğortaya emekli olmak için müracat ettim ilk olarak dedikleri hastaneden alınan rapor sgk ya ğönderildi takrar 7 ay sonra ikinci bir hasteye sevk ettiler şimdi ikinci hastenden rapor almaya çalışıyorum sonuç ne olur bilmiyorum ama emekli edeceklerde nsl edecekler insana eziyet çektirmrkten başka bişey değil yaptıkları ayrıca omirilik felçlisisyim tekerlekli sandalyedeyım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:35
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Oluşan işgücü kaybının tespiti bu kadar zor muymuş Allah aşkına!? Normalde bu kadar süründürmemeleri lazım...

Bu arada başvunuz malulen emeklilik için mi yoksa iş kazası sonucu Sürekli İş Göremezlik Geliri için mi?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    tufan41 Avatarı

Son Giriş
    15.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın bülent bey.başvurum malulen emeklilik için

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Peki aynı zmanda iş kazasından dolayı Sürekli iş göremezlik geliri için başvuru yaptınız mı? Çünkü bu gelir ayrı bir şeydir, emeklilik ayrı bir şeydir.

İş gücü kaybınız yaklaşık ne kadar?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    tufan41 Avatarı

Son Giriş
    15.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın bülent bey:sürekli iş görmezlik geliri için başvurmadım.sakatlık oranıda henüz belli değil yeniden başka bir hastaneye sevk ettiler.henüz istedikleri muayenelerin hepsini olamadım.saygılar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

İş kazası olduğu sgk müfettilerince tespit edildi mi? Edildiyse, o süreçte sürekli iş göremezlik geliei için de başvurmanız lazımdı... Neden başvurmadınız ki? Gerçi bir kaybınız yok şu aşamada ama, işte, o süreç de işlesin... Hemen sürekli iş göremezlik geliri için de başvuru yapın sigorta müdürlüğüne.

Üye
    tufan41 Avatarı

Son Giriş
    15.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın bülent bey:iş kazası olduğu tespit edildi.ben 2 yıl boyunca raporluydum(istirahat lı)ve rapor parası aldım bu süre içerisinde o yüzden sürekli iş görmezlik gelirine başvurmadım.şimdi başvurabilirmiyim?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Tabii ki başvurabilirsiniz. İş kazası sonucu sürekli olarak % 10 ve üzeri işgücü kaybı oluşmuşsa, sürekli iş göremezlik geliri hakkınız bakidir. Şimdi başvurursanız, aldığınız geçici iş göremezlik gelirinin kesildiği tarih itibarı ile sürekli iş göremezlik geliri bağlanır... Bunun için sigorta müdürlüğüne başvurun.

Not: Aynı ıanda hem malulen emekli maaşı hem de sürekli iş göremezlik geliri alırsınız. Tek farkla, ikisinden fazla olanın tamamı, az olanın yarısı ödenir.

Üye
    tufan41 Avatarı

Son Giriş
    15.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın bülent bey:öncelikle bizim gibi insanlarla ilgilendiğin için Allah senden razı olsun.size bir sorum olacak eğer yanıtlarsanız çok sevinirim.ben 2 yıldır iş kazasından dolayı %63 oranla sürekli iş göremezlik geliri alıyorum ama önümüzdeki ay kontrol muayenem var.sorum şu:ben malulen emeklilik için başvurdum malulen emeklilik için tekrar rapor almam gerekirmi?yoksa bu %63 raporumla emekli olabilirmiyim?2000 yılında ssk başlangıcım var ve 1950 gün pirimim var

Üye
    okan01 Avatarı

Gerçek Adı
    savaş
    Son Giriş
    02.03-2017
    Saat
    23:58
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeşim sen %63 almışsın zaten o gelen oran yazılı kağıdı verseydin zaten malulen emekli olurdun tekrardan heyete girmene gerek yoktu. kontrol muayene olduğunda gelen oran %60 üzeri olursa sonuç kağıdını götür ver yeterli olacaktır malulen emekli olmak için

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Maluliyet tespiti bir kez SGK kayıtlarına geçerse, malulen emeklilik için ayrıca rapor almana gerek olmaz: http://www.engelliler.biz/forum/kaza...-istenmez.html

Yalnız, kontrol muayenesi sonucu önemli. Eğer orada maluliyetin devamı kararı çıkmazsa, malulen emeklilik için temel sayılacak rapor da ortadan kalkmış olur...