Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 41 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    persianerdavid Avatarı

Son Giriş
    08.10-2014
    Saat
    11:30
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selam
    benim sigorta girişim 2010 yılında şuana kadar yatırtığım prim sadece 130 gün..kaza yaptıgım yıl 2010 yıl sonu!! yanlız kaza yaptığım zamanı sigortam aktif değildi!!!!!..şuan da aldığım heyet raporu % 85 özürlülük kalıcıdır ibaresi yazıyor...ben malulen emekli olabilmem için kaç yılda ne kadar prim yatırmam gerekiyor.??
    örnek olarak diyelim 10 yıl sonra primleri ödediğim taktirde,, malullen emeklilik için başvurduğum zaman benden yeni hastane raporu istenmiyecek mi???şayet 10 yıl önceki raporu kabul etmediği takdirde yeni rapor için başvuruda bulunduğum zaman özürlülük oranım bu zaman zarfı içinde % 85 ten ,,,% 45 falan düşerse ben nasıl malulen emekli olacağım bu konu hakkında bilgilerinizi bekliyorum tüm engelli arkadaşlardan..

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sigorta olmadan önce engelli oldugunuz için malülendegil engellilere tanınan erken emeklilikten yararlana bilirsiniz vergi indirimi alarak %85 onaylanırsa 1 inci dereceden 3600 pirim 15 yıl şartlarıyla emekli olursunuz sizin yapacagınız onsene sonra degil işyerinden calıştıgınıza dair kagıt alıp bir anönce defterdarlıga vergi indirimi için başvurmanız vergi indirimi aldıgınızda maaşınızda birmiktarda artış olur

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Kazadan evvel bir gün bile sigortanız yatmışsa, ve kaza sonrası % 60 ve üzeri işgücü kaybınız oluşmuşsa, 10 yıllık sigortalılık süresi ve 1800 gün primle malulen emekli olabilirsiniz.
    Malulen emeklilik başvurusunda bulunduğunuzda sizi hastaneye sevk ederler ve o tarihte alacağınız rapordaki oran malulen emeklilik için belirleyici olur. Yani, bugünkü raporun malulen emeklilik açısından hiç bir anlamı yok
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    persianerdavid Avatarı

Son Giriş
    08.10-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam..siğorta girişim 2010 ..2011 trafik kazası geşirdim aldıgım raporda %82 rapor kalıcı yazıyır..1800 günü tamamlayıp engelli mi yoksa malulen memklilik için basvurabilirimiyim..

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

malülen emeklilik için 10 yıl 1800 prim yeterli 2020 de primde 1800 tamamlar sgk ya malülük için baş vurup hastaneye sevk alıp 60 iş gücü kaybı var derse malülen olursunuz sigortadan sonra kaza gecirdiginiz için malülen emeklilige başvura bilirsiniz önceki alınmış raporlar malülen emeklilikte gecerliligi yoktur malülen emeklilik için kurum sevki şart

Üye
    persianerdavid Avatarı

Son Giriş
    08.10-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkürler..yanlız her halükarda 10 yılı beklemem mi gerekiyor yani 2020 demi bacvurmam gerekiyor...??birde suanda engelli olarak degilde normal olarak yapabilecegim bir işte çalışırsam bu fark edermı yani engelli yada normal sigortalı calışırsam,çünkü bulundugum yerde engelli işci ihtiyacı yok ta bu yüzden normal bi yerde engelli raporu olmadan sigortalı çalışırsam olur mu 1800 günü bu şekilde tamam lıyabilri miyim??askeriğide borçlansam olur mu??

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

normal olarak calışıp 1800 tamamlayıp baş vura bilirsin askerligi ödüye bilirsiniz bakıma muhtaç derecede engelli degilseniz 10 yıl beklemek zorundasınız

Üye
    persianerdavid Avatarı

Son Giriş
    08.10-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam..yani hem engelli hemde normal olarak 1800 gunu tamamlayip sgk basvurup hastaneden alacagim rapor % 60 ise malulen emekli mi olacagim??birde sizce suanda bu şekilde malulen emekli olursam ne kadar aylik alabilirim??birde arkadaşın yanında sigorta girisi yapacagimda sigorta primi aylik normalde 350 civarında ben 350 den fazla prim odersem emekli olduğumda maasim da fazla alirmiyim??inşaallah bu konuda yarimci olursunuz

Üye
    onlwolf Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    22:28
    Yaşadığı Yer
    afyon
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    2

slm persi bende2070 gün ile malülen emekli oldum ve şuan 450 civarı maaşım var sen şuanda hiçbir şekilde emekli olamassın malül emekli olman için enaz 1800 gün pirimi tamamlıcan sonrasında emekliligi maaşı hesab edicen ..........ŞUAN DA CALIŞA BİLİYOSAN ,calışmak istiyosan maliyeden vergi indirimine başvur vede 1800übulana kadar bekle.. sonrasında emekliligi hesap et... ..şuanda calışamıyorum ,calışamam diyorsan ,sosyal hizmetlere raporunla berabergit BU85LİK raporunla ... 1/////..SOSYALGÜVENCEN yok ise sana YEŞİLKART VERİRLER 2./////// ÖZÜRLÜ MAAŞINADA GECERSİNNN ........ 3....SOSYAL yardımlardanda ..odun kömür .gıda.vs. yararlana bilirsin SANA BUNLARI AKTARIYORUM cünki hepsini yaşadım... BENİM RAPORDA81 malülemekli olmakla hata yapmısım... sonrasında farkına vardım ama .....fatma şahinede meil attım .bimerede meil attım.......... sgk,ya meil attım DEGİŞEN BİŞİY YOK. yani ben sgk ya digilde sosyal hizmetlere başvuru yapsaydım benim elime gecenler şuankinden daha fazla olacaktı..................

Üye
    persianerdavid Avatarı

Son Giriş
    08.10-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam..gerçekte n 450 tl cok az...ben 900 tl civari tahmin ediyordum...1800 gun prim odemektense sakatlik maasi 3 ayda 1000 tl civarı almak daha iyi degil mi??ama ben malul emekli aylığı 900 tl civarında tahmin ediyordum. Lutfen bu konuda bilgisi olan varsa yazsın. .birde eger sigorta primi 350 tl degilde daha fazla odeseM maasi daha mi yüksek alirmiyim??

Üye
    sevkat122 Avatarı

Gerçek Adı
    mucahet sen
    Son Giriş
    27.10-2016
    Saat
    16:49
    Yaşadığı Yer
    tekirdag
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kafani karistirma askerligi ode gununu 1800 e tamamladigin gun sgk ya dilekce ver seni yonlendirecekler.10 yili unut

sana rapor ne verecekler raporun 900 gun veya 1800 gun ve 10 yil beklemeyi belirleyecek.sgk ya git mudurle konus.

Üye
    persianerdavid Avatarı

Son Giriş
    08.10-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

halla bilen varsa sorularıma cevap yazsın dedim..1800 günü tamalyaıp emekli olan varsa ne kadar maaş aldığını belirtin..birde sigorta pirimimi istege baglı bir yerde ödeyecegim normalde sigorta primi 350 tl civarı ben bundan fazla ödersem emekli oldugumda maaaşım da fazla mı olur yani 350 dgilde 450 falan yatırsam emekli oldugumda bu fazla ödemenin faydası nı görecekmiyim???

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

prim yükseldik ce maaşta artar arkadaşın demesine bakma 450 alırsın diye yatan prim ve baglanma oranı önemli olan bende 1800 den emekli oldum maaş şu anda 953 lira istege baglı yatırırsan yani bagkur olursa maaş düşük olur ssk dan emekli olursan maaş biraz daha yüksek olur bakura göre

Üye
    sevkat122 Avatarı

Gerçek Adı
    mucahet sen
    Son Giriş
    27.10-2016
    Saat
    16:49
    Yaşadığı Yer
    tekirdag
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sen 1100 tl aylık alacaksın rapor oranın yüzdesi ömürboyu sabit yüzde 80 den aşagı düşmey kafanı karıştırma yeterki

daha fazla aylık almak için ödemen gereken prim bedelleri yüksek

ya bi dinle aylıgın 110 raporun yüzde seksen yeter ki sgk da karıştırma kendini.

1100 tl az diyorsan primlerini yüksek öde rapor senin sorunun degil.roche testinde ses duyuyorum hafıza karışık de intiharı düşünüyorum.yani ruh halini söyle anladınmı.göreceksin seni malul emekli yapacaklar.

sgk kendi raporuna bakar sgkdan sevk alıcan dilekçe yazıcan tek imza atıcan seni hastaneye sevk edecekler hastalıgın tespit edilecek sgk maluliyet kararı verecek ondan sonrası kolay raporun varsa göster rapor veren doktor anlar zaten.ilaçlarını söyle psikolojini anlat daha ne diyeyim sana malulugün yolu bu

Üye
    persianerdavid Avatarı

Son Giriş
    08.10-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Tesekkurler. Yanliz psikolojik bi sorun yok bende sadece norojen mesane % 60 kolostomi genel cerrahi % 10 ve gastroloji % 30 pelvis kirigi % 20 toplamda % 82 raporum var.tabii kine emeklilik icin yeni rapor isteniyor ve orani da sgk mi veriyor??birde ben sgk li olarak arkadasin dükkanında prim ödeyeceğim normalde 350ytl aylik prim ben 1800 gunu tamamlayan a kadar 450 yl civarinda yani fazla prim odersem maaş im da yuksek olur mu??

Sayfa 1 / 3 123 SonSon