Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 41 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sevkat122 Avatarı

Gerçek Adı
    mucahet sen
    Son Giriş
    27.10-2016
    Saat
    16:49
    Yaşadığı Yer
    tekirdag
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    maluliyette tek hastalık baz alınıyor özürlü emeklisi kolay olursun

malulen tek hastalık özürlü birçok hastalık.tek hastalıktan malul ederler çok hastalıktan özürlü ederler adım at ama bilerek at.

Üye
    persianerdavid Avatarı

Son Giriş
    08.10-2014
    Saat
    11:30
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam..yanliz mal ucin başvurduğu muzda teni rapor ve rapor oranini sgk belirliyor duyduguma gore malul emeklilik icin verilen oran normal engelli raporunda n daha eksik veriliyormus.birde tek Özüren az % 60 olmasi gerekiyir ama benim tek ozrum % 60.yok ki.belhezard formülü olsa en az %80 cikar..zaten normalde aldigim rapirda bile 2 ayri hastane ozre farklı oran vermiş. .yani bozyaka ssk izmirde norojen mesane ye % 60 oran vermis Tepecik te ise norojen mesane ye % 39 oran vermis halen anlamis degilim..gecen sene sene aldigim gecici raporda kolostomi icin % 30 gastroloji verdi % 10 genel cerrahi. Bu sene rapor yenilerken ayni hastane ayni doktor gastrolojide % 0 yani oran yazmadi genel cerrahi orani geçerli dir yazdı. . Ne yaptım doktor u ikna edemedi m diyor gecen sene verdim oldu bitti..ama hastalık devam ediyor nasıl olurda böyle söyleyebilir. .

Üye
    sevkat122 Avatarı

Gerçek Adı
    mucahet sen
    Son Giriş
    27.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tekirdag
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet malulükte baltazart formülü yok özürlüde var sorun bu.erken yaşlanmaya başvursan ben çevremde erken yaşlanma emeklisi görmedim.paraya ihtiyacın varsa son çare özürlüye başvur bence.sgkdan malulüge red gelirse başka seçenegin yok gibi,

Üye
    şizofren70 Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    24.01-2014
    Saat
    20:49
    Yaşadığı Yer
    karaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeşim yeni yasaya göre en düşük malul emekli 970 gibi bi miktar senin bu durumun 2070 günle nasıl olmuş anlıyamadım dilerim hakettiğini en kısa zamanda alırsın

Üye
    persianerdavid Avatarı

Son Giriş
    08.10-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam. .simdi kafam karisti kac türlü emekli olabilirim??malulen birde yaşlılık yani engelli mi oluyor bu yaşlılık emekliliği..sayet raporda tek hastalık % 60 değilde % 40 gibi olursa sgk tan red cevabı mi gelir??bu asamada ne yapabilirim???1800 gunu tamamlayip 10 yil beklemek gerekir mi??yaslilik ayligi malulen emeklilik ten daha mi az??birde sigorta primini 350 tl değil de 500 falan yatirsak daha mi fazla maas alirim yoksa prim ne olursa sun fark etmiyor mu??

Üye
    onlwolf Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:28
    Yaşadığı Yer
    afyon
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    2

allakasi;

ben 450 alırsın demedim sadece yaşadıklarımı paylaştım anlayana

Üye
    persianerdavid Avatarı

Son Giriş
    08.10-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yaşadığımi diyorsunda sen 450 tl diyon baska arkadaş lar en az 970 tl diyor..ne biçim bu is bunu net olarak hangi resmi daireye basvurmam gerekir. .birde dedigim sigorta primi 350 tl degilde 500 tl yatarsa emekli olduğumda maad fazla alirmiyim??yani fazla prim odersek daha mi iyi olur???

Üye
    yeniden hayat Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin
    Son Giriş
    14.04-2016
    Saat
    04:57
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam yazınızı okudum bu yüzde 85 i hangi rahatsızlıklardan aldınız acaba açıklarsanız yardımcı olabilirim.

Üye
    persianerdavid Avatarı

Son Giriş
    08.10-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selamın aleyküm bilen cevap yazsın...arkadaşlar..bir sorum olacak bilen arkadaşlar cevap yazsın lütfen..<br>1800 günü tamalayıp 2009 ta sgk dan yeni rapor oranım en az ` olursa ne kadar maaş alabilirim bugünün şartı maaşı yani şimdi emekli olursam ne kadar en az maaş alırım ...??b<br>2.sorum:sigorta primim 350 tl civarı bunu 450 tl ödersem malulen yada engelli emeklisi olduğumda fazla maaş alırmıyım???yani 350 tl yerine 450 veya daha yüksek ödenirse maaşı etkiler mi???<br>3..birde yardıma muhtaç ise 10 yıl şartı aranmıyor diye prosürde yazıyor ben agır özürlü degilim bende 10 yıl ı beklmeden 1800 tamamlayıp başvurabilirimiyim==

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bakıma muhtaç degilsen malülen emeklilik için sizin 10 yılı doldurmanız gerekli başkasının bakımına muhtaç olanlar için yıl aranmaz ödenen prim yükseldikce emeklilikte maaş artar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Ya maluliyet cetveline göre tek durumdan malul sayılmalısınız
    Ya da maluliyet cetveli'de anılan rahatsızlıklar bulunmasına rağmen bunların hiç birisi tek başına maluliyeti gerektirecek düzeyde değil ve/fakat bir bütün olarak ele alındığında çalışamayacak derecede işgücü kaybına neden oluyorsa, o zaman da sgk sağlık kurulu tarafından malulliyet kararı verilebiliyor.

Eğer işgücü kaybına neden olan durumlar maluliyet cetveli'nde yoksa ve fakat sakatlık oranı cetveli'ne göre bunların toplamı % 60 ve üzeri oluyorsa, bu durumda sgk malulen emekliliği reddettiğinde, bu red kararına karşı dava açılabiliyor (sonucu kesitrmek mümkün değil. Mahkemenin kararıdır): http://www.engelliler.biz/forum/emek...emeklilik.html

Üye
    sevkat122 Avatarı

Gerçek Adı
    mucahet sen
    Son Giriş
    27.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tekirdag
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın arkadaşım malullükte işe girişten veya askerlikten sonra hastalanırsan tek hastalık en az yüzde 60 oran gerekli çalışmıyorsan yüzde 66.eger başka hastalıgın varsa özürlü veya diger ifadeyle engelli emeklisi olursun.ssk bagkur emekli sandıgı sgk malul aylıgı baglar.özürlü aylıgını hükümet baglar eger hiç primin yok ise.eski malullerin aylıkları yüksek 2008 de taban düştü 880 alan var.bu düşük aylıklara neden tabanın düşük olması.oturan boga arkadaşımız daha dogrusunu bilir saygılar.

Üye
    persianerdavid Avatarı

Son Giriş
    08.10-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Slm..sigorta giriş 2009.2010 trafik kazası ve rapor % 82..engelli olarak çalışıyorum. .normal asgari ucretli.bana 10 yıl sonunda yani 2019 a kadar 1800 günü tamamla yeni rapor Sayet % 60 olursa malulen emekli olabilirim diye soylendi sgk da..bu sekilde emekli oldugumda yani 1800 gün den prim tutarı asgari ucretten olursa ne kadar maas alınabilir??birde prim yüksek ödemeye başlasam 2 yil..emeklilik te fark edermi bu konu hakkinda bilgisi olan arkaslardan cevap bekliyorum. .

Örneğin şuanda 1071 tl den gösteriyom..1071 degilde son 800 günü 2000 tlden gösterip prim ide buna gore odersem emeklilik te çok fark eder mi???

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Sigorta başlangıcı Ekim 2008 sonrası olduğu için maaş düşük olacaktır. Ama 2000 tl ve üzeri primle sigortalı olunması tabii ki maaşı olumlu etkiler. Hatta, ne kadar yukarıdan yatarsa prim o kadar iyi. İmkanınız varsa 4 bin tl üzerinden bile olabilir... Böyl olunca maaş da 1500 tl'ler civarına çıkar. Aksi halde 1000 tl'nin altında kalacaktır.

Üye
    persianerdavid Avatarı

Son Giriş
    08.10-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Slm..cevap icin teşekkür ederim.yanliz neden 2008 sonrası giriş olduğundan maaş düşük olur??normal şartlarda yani asgari ücretle 1800 günü tamamlayip emekli oldugumda en düşük maaş ne olur??birde maaş rapor un oranina bagli degil mi??bu konuda en yüksek maas nasıl alabilirim bana tavsiyeniz ne olur??

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon